Все, що ви хотіли дізнатися про вологі корми для котів

Все, що ви хотіли дізнатися про вологі корми для котів

Тема нашої сьогоднішньої статті – вологі корми. Покупці перед тим як купити вологий корм для котів часто запитують, які корми краще підійдуть для їх пухнастих красенів. Ми вирішили зібрати в одному місці найпопулярніші питання з цієї теми та огляд 10 брендів вологих кормів, які можна придбати у нашому магазині. Отже,

ТОП-5 питань про вологі корми

1. Чим відрізняється за складом вологий корм від сухого і який корм краще?

У багатьох виробників кормів для домашніх вихованців можна зустріти 2 типи харчування – вологий та сухий корм. Основу їх, як правило, складають одні і ті ж продукти, тому великої різниці як склад та інгредієнтів бути не повинно. При цьому сухий і вологий корм однієї марки можуть бути виготовлені на різних заводах і навіть у різних країнах.
Сухі корми – це висушені інгредієнти, у вологих кормах такої операції не передбачено.

Якщо кішка не дуже любить пити, годування сухим кормом може викликати дискомфорт і порушення роботи травлення – з вологими кормами такої проблеми не виникне. З іншого боку, вологий корм набагато м’якший, його не потрібно гризти і це може провокувати у котячих стоматологічні проблеми.

Що стосується переваг самих кішок, то смаки різняться. Деяким тваринам ближче до вологого корму, за консистенцією більше схожий на натуральне необроблене м’ясо з природним запахом. Інші люблять сухий корм через його насиченість сумішшю ароматів всіх інгредієнтів.

Перевагою вологих кормів є етап багатоступінчастої стерилізації, що проходить склад. Крім того, різноманітність вологих кормів за смаками та різними формами вистави – від паштетів та шматочків у желе до рулетів та фаршів – дає велику фору сухим.

Сухі корми упаковуються великими обсягами, а вологі найчастіше містять 1-2 порції. Їх не можна зберігати довго у відкритому вигляді, для них потрібні складніші умови зберігання та перевезення – очевидно, що годувати лише вологим кормом обходиться суттєво дорожче. Багато господарів поєднують годування обома видами корму.

2. Чи можна годувати кішку лише вологим кормом?

Так, з умовою, що тварина обов’язково отримуватиме тверду добавку до їжі для здоров’я зубів та ясен. Відсутність твердої їжі, яку можна гризти, тим самим очищаючи зуби від нальоту і шматочків їжі, що застрягла, може провокувати певні проблеми і неприємний запах.

Хороший варіант — чергувати мокрий і сухий корм. Наприклад, годувати вологим кормом та підгодовувати сухим. Це допоможе трохи заощадити, зате Ваша кішка отримає все необхідне для розвитку та здорового життя. У складі вологих кормів є більше води, проте в іншому якісний повнорационный вологий корм міститиме ті ж продукти і ті ж норми білків, жирів і вуглеводів, вітамінів і мінералів, як аналогічний сухий корм.

Хороший вологий корм не містить багато солі та надлишку консервантів, штучних ароматизаторів та добавок і відмінно зберігається протягом усього терміну придатності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Автозапчасти для БМВ: большой ассортимент на сервисе Авторазборка Autobot™

Більшість експертів сходяться в тому, що найкращим варіантом буде різноманітне харчування, що включає обидва види кормів.

3. Чи обов’язково сухий і вологий корм повинні бути однієї марки?

Ні, не обов’язково. Враховуючи вже згадуваний факт, що найчастіше вологі і сухі корми однієї марки можуть виготовлятися в різних місцях і умовах, на різних заводах і в різних країнах, стверджувати повну ідентичність складів і їх збалансованість складно, тому повнорационный вологий і сухий корми різних марок можуть спокійно сусідити. в раціоні котячих і добре доповнювати один одного.

4. Що таке повнораційний та неповнораційний/додатковий вологий корм?

На сьогоднішній день на вимогу EC всі виробники зобов’язані вказувати на упаковці належність корму до категорій повнораційний та неповнораційний.

Повнораційний (Complete) корм має збалансований склад, що за своїми компонентами повністю задовольняє потреби тварини на певній стадії життєвого циклу. У промисловому раціоні це означає, що корм відповідає енергетичним та харчовим нормам для середньостатистичного представника виду тварини. Він містить розраховані пропорції всіх поживних речовин і вимагає додаткового харчування, крім чистої свіжої води. Найчастіше повнораціонні корми мають градації за віком тварин та особливостями життєвого циклу. Так, різні склади матимуть корми для кошенят, що ростуть і вимагають більш насиченого харчування вагітних кішок, старіючих і дорослих кішок. Деякі виробники розробляють корми навіть певних порід кішок, враховують їх конкретні особливості.

Неповнораційний (додатковий, Complementary food) корм задовольняє потреби лише частково. До неповнораційних відносять деякі вологі корми-ласощі, різні снекі та закуски. Крім того, відмінний склад, спрямований на виправлення конкретних особливостей організму та захворювань, мають дієтичні коригувальні корми.

5. Якої консистенції бувають вологі корми, і в якому вигляді вони бувають?

Вологі корми, на відміну від сухих, представлені у продажу значно більшим асортиментом, ніж сухі. Власники можуть запропонувати своїм вихованцям не лише ароматні м’ясні шматочки в соусі чи желе, а й паштети, і навіть муси.

Мус — сильно перемелений до одноманітної густої маси вологий корм, який використовують для прикорму кошенят. Зустрічається у бренду Pettric.

Паштет з консистенції нічим не відрізняється від паштетів для людей. Можна зустріти у Animonda, Grandorf, Almo Nature Daily.

Фарш / рубане м’ясо для тварин теж нічим не відрізняється від фаршу для людей і є дрібно порубаними шматочками в желе, соусі або бульйоні. Фарші є в кормах Applaws, Ontario, Meowing Heads, Go!

Шматочки – досить великі шматки м’яса та інших складових корму в бульйоні, соусі чи желе. Можна побачити у Brit Care, Nero Gold, Berkley та інших кормах.

Що стосується упаковки вологих кормів, то на ринку представлено велике їх різноманіття, ми розповімо про основні і найчастіше зустрічаються.

Консерви – герметична консервна банка, як правило, із вбудованим ножем. Вибираючи консерви, радимо звертати увагу на саму банку – вона має бути чистою, нержавій та недеформованою. Корм у консервах герметично закриті і мають досить довгий термін придатності, проте після розтину їх необхідно згодувати тварині швидко – при зберіганні в холодильнику корм потрібно попередньо виймати та відігрівати, що незручно, а без відповідної температури зберігання такий корм зіпсується дуже швидко. Крім того, відкриті консерви можуть засохнути. Зустрічаються у брендів Almo Nature, Brit Care, Petreet, Animonda, Monge та інших, а серії Pettric Cherie мають зручну пластикову кришечку для зберігання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Коліматорні приціли та збройова оптика - повний посібник

Паучі – пластикові металізовані пакетики, зазвичай – із зип-локом (пластикова «блискавка» по верхньому краю упаковки). У такі кладуть усі, крім паштету та фаршу. Найважливіше в павучах – відсутність пошкодження упаковки, продукт у негерметичному пакетику, що підтікає, може бути зіпсований. Паучі є у кормах брендів Almo Nature, Animonda, Schesir, Berkley, Meowing Heads.

Горщик (англійською – pot) – пластикова прозора упаковка з металізованою кришкою-плівкою з фольги. Через прозору упаковку такий корм має більш короткий термін придатності. Така форма у вологих кормів Applaws.

Ламістер – металізована коробочка з металізованою кришкою-плівкою із фольги. Найчастіше так пакують паштети та муси. Обов’язково варто перевірити таку упаковку на герметичність. Зустрічаються у Animonda Vom Feinsten, серії Almo Nature Daily та інших.

10 брендів вологих кормів, про які нам є, що розповісти:

Оскільки в даний момент на ринку існує безліч різних вологих кормів, ми зупинимося лише на тих брендах, які знаємо і любимо, і які представлені в нашому магазині у великому асортименті.

Almo Nature – італійська марка вирізняється найбагатшим вибором різноманітних вологих кормів для котів. Різноманітність консервів, павучів та ламістерів ділиться за віком, окремо виведені низькокалорійна лінійка та лінійка для виведення вовни. Відсоток вмісту м’ясної складової сягає 90% у серії Alternative. Корми містять лише натуральні м’ясо та рибу, придатні для харчування людини. М’ясо готується в бульйоні або пакується в окремі пакетики і готується на пару. У складі рецептів – екзотичні добавки типу манго або ананаса, цікаві набори риб та м’ясні поєднання на кшталт тунця, курки та шинки.

Animonda – німецька марка, що спеціалізується на вологих порційних кормах. Окремими серіями виділені консерви, ламістери та паучі представлені в найширшому асортименті смаків, включаючи екзотичне м’ясо кенгуру, буйвола та страуса. Добірні, нові інгредієнти обробляються дуже делікатно. Дуже популярною є різноманітна ветеринарна лінійка цього бренду. Окремі лінійки смаків йдуть для стерилізованих та кастрованих кішок.

Applaws – широкий асортимент бренду з Великобританії представлений безліччю консервів, ламістерів та павуків. Смакова лінійка представлена ​​уподобаннями кількох видів риб, морепродуктів, м’яса з морською капустою. Окремо можна згадати про 3 різноманітні смаки в лінійці для кошенят – з куркою, сардинами та тунцем. Applaws — це відмінна якість, що зарекомендувала себе десятиліттями.

Barking (Meowing) Heads – у вологих кормах цієї німецької лінії вміст м’ясної складової сягає 80-85%. М’ясо готують з бульйоном та бобовими, додаючи батат та різні овочі, а також корисні пребіотики. Жодна формула лінійки Meowing Heads не містить сою, кукурудзи, пшениці, ГМО, хімічних консервантів, барвників та підсилювачів смаку, зате виробники збагатили їхній склад корисними пребіотиками. Після оновлення виробником консерви змінили упаковку та стали продаватися у вигляді павучів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Правила выбора сухожарового шкафа

Berkley — німецький повнораціонний вологий корм, в рецепті якого використовується до 70% свіжого м’яса ягняти, кролика, курча, теляти, індички, дичини і навіть оленини. 26% — бульйон, решта 4% представляють злаки: овес, рис, ячмінь. Добавка оливкової олії насичує корисними жирами, а фруктово-овочеві складові з яблука та моркви багаті на вітаміни та корисні добавки. Крім консервів, випускаються паучі двох видів – у соусі та желе. Компанія ретельно стежить за якістю консервів, аж до того, що партія знімається із продажу, якщо не відповідає заявленому стандарту.

Grandorf — бельгійський корм, який набув великої популярності на російському ринку завдяки тому, що не містять зерна в жодному з рецептів. Вологі корми цієї марки є додатковими і виробляються виключно з натуральних курок та тунців у власному соку. Великий вибір різноманітних смаків з добавками у вигляді крабів, креветок та морепродуктів дуже сподобався котячим.

Monge – італійський бренд, відмінною рисою якого є високий вміст якісного м’яса та рис як джерело вуглеводів. Монопротеїнові склади для кішок представлені у великій різноманітності.

Petreet – вологі корми для пухнастих тварин з Італії. Виробник використовує цілісні шматочки м’яса замість паштету, а корми мають найнижчу зольність із усієї продукції даної категорії: від 0,5 до 1,2%, що дуже актуально для профілактики сечокам’яної хвороби у кішок. М’ясо і риба, що використовуються для приготування корму, не піддаються заморожуванню. Завдяки дієтичному складу відмінно підходять малорухливим, кастрованим і стерилізованим котам та кішкам. Основна лінійка Petreet представлена ​​тунцем та куркою у желе, павучами у соусі та кормами у власному соку.

Pettric – виробник кормів із Тайланду, у нашому магазині представлені лише вологі корми цієї марки. Беззернові гіпоалергенні корми виготовлені з натуральних компонентів, збагачені вітаміном Е та таурином, не містять кукурудзи, соєвих продуктів та глютена. Сирий продукт проходить шлях від чищення до упаковки лише за дві години! У лінійці є спеціалізовані корми для тварин з особливими потребами – для підтримки травлення та профілактики МКЛ. До їх складу входять лише натуральні тунець та курка з додаванням креветок, лосося, білого окуня, морських водоростей та зеленої квасолі. Також є два корми для кошенят, окремо виділено лінійку для виведення вовни.

Schesir – дуже популярний бренд вологих кормів від італійської марки, що виготовляється на заводах у Тайланді. Монобілкові корми складаються лише з продуктів тваринного походження від здорових тварин, придатних для вживання навіть людиною. Відмінний натуральний склад, збагачений антиоксидантами, підходить для алергічних тварин, оскільки не містить сою, пшениці та глютен. Як джерело вуглеводу обраний легкозасвоюваний рис, а лікувальні трави у складі допомагають підтримувати здоров’я порожнини рота кішки.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: