Коліматорні приціли та збройова оптика — повний посібник

Коліматорні приціли та збройова оптика — повний посібник

Кучність стрільби безпосередньо залежить від якості підготовки зброї та наявності в ньому прицілу. Останнє максимізує шанс зробити точний постріл у будь-якій обстановці. Існує багато типів прицілів, якими можуть користуватися військові та цивільні. Серед них оптичні та коліматорні моделі займають найвищий рейтинг. Замовити коліматорний приціл можна в інтернет-магазині Lodka5. Тут представлено великий вибір оптичних пристроїв від перевірених світових виробників.

Що таке збройна оптика і коліматор?

Для виконання різноманітних завдань активно використовуються коліматори та оптичні приціли. Ці пристрої мають свої конструктивні особливості і відрізняються один від одного характеристиками. При цьому обидва види оптики мають масу переваг в порівнянні з різними прицілами і мають мінімум недоліків.

Оптичний приціл — популярний прилад, який дозволяє вести прицільну стрільбу далеко від цілі. Така оптика має трубчастий корпус, об’єктив, окуляр і кілька груп лінз, які за конструкцією нагадують звичайний телескоп. Незважаючи на це, оптичний приціл забезпечує високу точність стрільби і дозволяє скоротити час, необхідний для прицілювання. Недоліками цього пристрою є невеликий кут огляду при великому збільшенні і неефективність при зйомці з невеликої відстані.

Коліматор є вдосконаленою версією стандартного прицілу, який забезпечує джерело світла. Використовуючи енергію акумуляторів, останній створює світловий промінь, який проектується на будь-який з навколишніх предметів і вказує місце, куди влучила куля. Така оптика дозволяє максимально швидко прицілитися і зменшити кількість неточних пострілів. Крім того, часто він компактний і легкий, що виключає дискомфорт під час прицілювання і стрільби. Єдиним істотним недоліком коліматора є мала дальність стрільби.

Сфера застосування збройових оптичних і коліматорних прицілів

Оптичні і коліматорні приціли широко використовуються в багатьох сферах діяльності. Вони допомагають людям виконувати різні роботи та досягати поставлених цілей.

Область застосування оптики:

• полювання на великих тварин з великої відстані;
• різноманітні військові операції;
• охорона об’єктів підвищеної секретності;
• рекреаційна діяльність (стрільба по дальнім цілям).

Область застосування коліматорів:

• полювання з невеликої відстані (переважно на птахів і швидкохідних тварин);
• антитерористичні операції;
• виконання окремих військових завдань;
• охорона стратегічно значущих об’єктів;
• операції з порятунку великої дичини (для транквілізаторів дротиків).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Огляд онлайн казино Паріматч (Parimatch)

Види збройових оптичних і коліматорних прицілів

Виробники оптичних і коліматорних прицілів випускають кілька різновидів такої оптики. Це дає можливість вибрати найбільш підходящий варіант в залежності від поточних потреб.

Відома класифікація оптичних прицілів:

1. З постійним збільшенням. Ці пам’ятки є найдешевшими і доступними кожному. Вони мають певну різноманітність, яку неможливо змінити. Моделі з невеликим збільшенням добре працюють під час стрільби з близької відстані та допомагають вражати рухомі цілі. Пристрої з більшим збільшенням ефективні при стрільбі по нерухомих цілях. Приблизну відстань можна розрахувати.
2. Зі змінним збільшенням. Така оптика хороша тим, що дозволяє користувачеві плавно змінювати збільшення і безперервно спостерігати за цікавить об’єктом. Це дозволить тривалий час стежити навіть за рухомою ціллю і вибрати оптимальний момент для пострілу. Сучасні моделі також можуть визначати відстань до спостережуваного об’єкта і автоматично підбирати оптимальний кут прицілювання.

Відома класифікація коліматорів:

1. Відкриті. Такі коліматори мають максимально просту конструкцію, що включає одну лінзу і відкрите джерело світла. Ця функція прицілу збільшує поле зору і підвищує точність наведення на ціль. У той же час наявні коліматори страждають від впливу зовнішніх факторів і погано працюють при несприятливих погодних умовах.
2. Закриті. Ці коліматори являють собою приціли, у яких джерело світла знаходиться всередині корпусу. Таким чином, він стає захищеним від вологи та інших забруднень, що максимізує термін його служби. При цьому закриті коліматори не можуть похвалитися широким полем зору і видимістю.

Як вибрати і купити збройову оптику і коліматор?

Купити приціл будь-якого типу – складне завдання. Основна його складність полягає в обліку багатьох істотних характеристик, що впливають на роботу оптики.

Критерії вибору оптичного прицілу:

1. Кратність. Значення цього параметра коливається в широких межах. Підбирається в залежності від потреб користувача і призначення прицілу. Цивільні часто використовують моделі 2x-20x, а військові – більше 20x.
2. Поле зору. Чим більше значення поля зору, тим легше стрільцю захопити ціль і стежити за нею навіть при русі на великій швидкості. Ця характеристика є однією з основних при виборі оптичного прицілу.
3. Міцність. Куплений вами оптичний приціл повинен витримувати посилений удар, викликаний віддачею зброї. Це буде доступно тільки в оптиці, корпус виготовлений з алюмінієвого сплаву.
4. Захист від зовнішнього впливу. Приціл повинен ефективно працювати навіть в екстремальних умовах експлуатації. Тому він повинен бути герметичним і надійно захищеним від пилу. Не зайвим буде заповнити корпус азотом, який запобіжить запотівання при різких перепадах температури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Как выбрать и купить вибы для зимней рыбалки

Критерії вибору коліматора:

1. Тип прицільної сітки. Найпоширенішим є червона точка. Чим менше його розмір, тим вище ймовірність зробити влучний постріл. Якщо потрібно максимально швидке прицілювання, варто використовувати моделі з червоною точкою великого діаметру.
2. Блок живлення. Коліматор відрізняється світловим пучком, для створення якого приладу необхідне джерело живлення. У більшості поширених моделей використовується стандартний акумулятор. Його енергії вистачає на кілька сотень-десятків тисяч годин роботи. Альтернативні варіанти живлення використовуються виключно для недорогих моделей, призначених для військових потреб.
3. Інтенсивність підсвічування. Необхідно придбати коліматори, якими можна регулювати яскравість точки прицілювання. Це дозволить змінити приціл на існуючі умови і зробити слід від променя більш помітним.
4. Виробник. Купувати коліматори потрібно тільки відомих виробників. Особливу увагу вони приділяють якості будівництва та ретельно перевіряють свою продукцію на відповідність стандартам компанії.

Технічне обслуговування оптики зброї та коліматорного прицілу

Приціл будь-якого типу добре виконуватиме свою роботу лише за умови його правильного використання та догляду. Останнє є складним, але здійсненним завданням.

Особливості обслуговування прицілу:
1. Перед використанням оптики обов’язково перевірте її на наявність дефектів. Їх відсутність буде свідчити про відмінний стан прицілу і його готовність до експлуатації.
2. Після зйомки обов’язково огляньте об’єктиви. Якщо на них є відбитки пальців, видаліть їх спеціальними спиртовмісними засобами для чищення оптики. Пил та інші дрібні частинки необхідно видалити м’якою щіткою або тканиною.
3. Корпус пристрою також потребує регулярного очищення. Для цього використовуйте сухі серветки або шматочки м’якої тканини.
4. Залежно від частоти використання прицілу виберіть періодичність обслуговування (1 раз на 3-5 тижнів). Він складається з ретельної перевірки пристрою та його складових елементів.

Збройна оптика та коліматор – FAQ

1. Чи безпечно використовувати коліматори та оптичні приціли?
Обидва типи прицілів не завдають шкоди органам зору. Це робить їх безпечними для очей навіть у разі тривалого використання.
2. Чи безпечне сонячне світло для прицілу?
Більшість проданих моделей мають захист від ультрафіолету. Однак багато виробників все ж не рекомендують користувачам спрямовувати оптику на сонце або інші яскраві джерела світла.
3. Чи можуть приціли прослужити довше зазначеного виробником часу?
Так, будь-яка оптика при правильному догляді та дотриманні всіх рекомендацій по експлуатації буде працювати довго. Якщо ви допустите помилки і використаєте прилади не за призначенням, термін служби значно скоротиться.
4. Чи можна використовувати приціли в усіх країнах світу?
Кожна країна має свої закони, що регулюють імпорт та експлуатацію різних оптичних приладів. Тому перед поїздкою уточніть, чи дозволено використання конкретних моделей пристроїв законодавчо.
5. Чи часто ламаються приціли та чи можна їх відремонтувати?
Більшість пристроїв надійні і довговічні. При правильному використанні вони рідко ламаються або виходять з ладу. Однак у деяких випадках вони все одно виходять з ладу. Ремонт варто довірити професіоналам, а не займатися в таких ситуаціях самостійно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Обучение МТТ-покеру в Украине: кто занимается?

Як вибрати найкращу збройову оптику і коліматор спеціально для вас?

Коліматори та оптичні приціли слід підбирати, виходячи з власного досвіду роботи з цими приладами. Якщо ні, то варто покладатися на думку професіоналів. Оптимальним варіантом для новачків і досвідчених користувачів буде приціл із середньої та преміум цінової категорії. Дешевих моделей краще уникати, так як з ними після кількох десятків знімків почнуться проблеми. Також при виборі оптики враховуйте гостроту зору, якість комплектуючих, можливість заміни окремих елементів конструкції. Крім того, заздалегідь уточнюйте у продавця наявність додаткових аксесуарів.

Оптичні та коліматорні приціли є найкориснішим доповненням до будь-якої зброї. З їх допомогою вдається підвищити точність стрільби і мінімізувати витрату боєприпасів. Такі приціли широко використовуються військовими і цивільними. Більшість використовуваних моделей добре справляються зі своїм завданням і допомагають людям вражати будь-які цілі.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: