Цифрові комплекси для навчальних закладів

Цифрові комплекси для навчальних закладів

Підростаюче покоління вчиться керувати гаджетами майже раніше, ніж розмовляти. Тому необхідно впроваджувати у традиційний процес навчання інноваційні технології, аби привернути та утримати увагу сучасних дітей. Одним із найкорисніших технічних засобів навчання, безумовно, стала інтерактивна дошка. Мультимедійна система складається з настінного сенсорного екрану, комп’ютера та відеопроектора.

Зображення з екрану комп’ютера проектується на дошку, а її сенсорні властивості дозволяють реалізувати зворотний зв’язок — дотиком відкривати-закривати файли, пересувати малюнки, активувати окремі елементи і таке інше. Використання мультимедійної системи дозволяє в рази збільшити наочність та інформативність матеріалу, що викладається, підвищити зацікавленість учнів, мотивувати їх до отримання нових знань.

Зараз в навчальних закладах активно використовуються сучасні інтерактивні дошки, про них більш докладно в цій статті, а також навчальні стенди. Якщо вам потрібні стенди звертайтесь за наведеним посиланням, тут ви найдете всі необхідні цифрові комплекси для для сучасного навчального закладу.

Інтерактивна панель

Інтерактивна панель – сучасне обладнання, яке робить освітній процес у школі ще цікавішим та ефективнішим. У цьому матеріалі розповімо про пристрій інтерактивної панелі та про те, як керувати подібним обладнанням.

Інтерактивна панель – це сенсорний РК-екран, що на перший погляд нагадує звичайний побутовий телевізор. Використовується у школах, дитячих садках, бібліотеках та інших освітніх закладах для передачі візуальної та звукової інформації. За допомогою інтерактивної панелі можна проводити уроки, конференції, семінари, збори та інші заходи.

Відмінна риса панелі в тому, що це повністю самостійний пристрій, якому для роботи не потрібно проектор або якесь інше обладнання. Ще одна важлива особливість панель реагує на торкання. Взаємодіяти з нею можна торкаючись екрана пальцями або спеціальним стилусом, який входить в комплект.

Матова поверхня екрана відблиску передає максимально природну картинку, від якої не втомлюються очі. Викладач ніби працює за комп’ютером, а учням не заважає спостерігати за процесом його спина, ні занадто маленький шрифт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ілля Павлюк - спонсор Пальчевського програв і в Чернівцях

Переваги:

    • Мобільність,
    • Не вимагає складних монтажних та налагоджувальних робіт,
    • Висока якість обладнання,
    • Висока продуктивність.

У пристрої інтерактивних панелей задіяні два основні елементи – рідкокристалічний дисплей та сенсор. Від конкретних показників кожної з цих складових залежать загальні показники устаткування. Працюють панелі переважно з операційними системами Android та Windows та забезпечені роз’ємами VGA, USB, HDMI та гніздом для навушників, що дозволяє розширити їх можливості.

Інтерактивна панель живиться від електромережі. На корпусі розташована кнопка включення. Дотику пальців достатньо, щоб пристрій почав виконувати команди.

Програми, необхідних роботи, встановлюються на панель як у звичайний комп’ютер. Керувати діями на екрані можна за допомогою смартфона, планшета чи ноутбука, сидячи у зручному кріслі.

Інформація, яка транслюватиметься на екрані панелі, завантажується з інтернету або будь-якого іншого пристрою, підключеного до інтерактивної панелі, наприклад, флеш-карти.

Панель можна підключити до Інтернету. Це робиться через кабель, Wi-Fi або бездротовим способом за допомогою модему.

Інтерактивна панель може бути закріплена на поверхні з металу, цегли, шлакоблоку, гіпсокартону або будівельного гіпсу. Для встановлення пристрою може бути використана мобільна стійка, якщо це передбачено виробником. В цьому випадку панель можна легко перемішати з одного приміщення до іншого, що особливо актуально для організації уроків у школі.

При підборі інтерактивної панелі дошки у навчальну аудиторію необхідно звернути увагу до її розмір. Для проведення занять у маленьких групах (до 10 осіб) підійде пристрій із діагоналлю екрану 55 дюймів, для середніх (до 25 осіб) – 65 дюймів, для великих (для 50 і більше осіб) – від 86 дюймів.

Налаштування інтерактивної панелі при першому використанні зазвичай дуже проста. У більшість сучасних моделей вже вбудована операційна система, вам не доведеться налаштовувати все самостійно.

Увімкніть пристрій та підключіть його до Інтернету, щоб використати всі можливості панелі. Багато моделей вже мають вбудований браузер для перегляду сайтів. Вам залишиться лише встановити необхідні програми та використовувати панель для уроку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Види плугів для трактора

Інтерактивна дошка

Інтерактивна дошка – ефективне рішення для сучасного процесу освіти. У новому матеріалі поговоримо, як працює таке обладнання. Розповімо про монтаж, підключення та налаштування інтерактивної дошки.

Інтерактивна дошка – це панель із сенсорним дисплеєм, яку підключають до комп’ютера. Зображення на екран передається через проектор. Інтерактивні дошки не просто відображають те, що відбувається на комп’ютері. Обладнання дозволяє керувати процесом презентації, вносити правки та корективи, робити кольором позначки та залишати коментарі, зберігати матеріали для подальшого використання та редагування.

Інтерактивні дошки багато в чому зручніші за свої традиційні аналоги – з їх допомогою набагато зручніше працювати.

Висока якість зображення
Картинка транслюється на дошку без спотворень, тому на уроках можна дивитися фільми та навчальні відео у відмінній якості. Завдяки великій діагоналі екрану зображення добре видно навіть тим, хто сидить на останніх партах.
Прискорений темп занять
Вчителю не потрібно витрачати час, щоб написати завдання на дошці. Можна вивести його на екран і відразу розпочати виконання. За час уроку чи лекції можна надати більше корисної інформації, не знижуючи якість викладання.
Економія часу
Педагогу не потрібно шукати паперових карток або витрачати час на роздрукування завдань. Все можна продемонструвати на дошці прямо з комп’ютера.
Більш ефективне навчання
Якісний візуальний матеріал краще засвоюється і робить навчальний процес цікавішим, а отже, й ефективнішим.

Як працює інтерактивна дошка

Принцип роботи інтерактивної дошки залежить від типу проекції – є два варіанти.

Пряма проекція. Зображення надсилається безпосередньо з проектора на дошку. Недолік технології в тому, що виступаючий повинен стояти збоку, інакше він перекриватиме картинку, яка проектується. Щоб компенсувати цей мінус, використовується короткофокусний проектор, що кріпиться над дошкою на спеціальному штативі.

Проекція зворотна. Такий варіант зручний тим, що проектор розташований за площиною дошки. Навіть якщо людина стоїть перед нею, вона не перекриває зображення, а проектор не світить у вічі. Це зручніший, але дорогий і складний у монтажі варіант.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Антикризисный щит в Польше: что это за программа

Інтерактивна дошка працює як частина системи, до якої також входить комп’ютер та проектор.

  • Комп’ютер надсилає зображення проектору
  • Проектор передає картинку на інтерактивну дошку
  • Дошка у чудовій якості транслює всю інформацію

Монтаж та підключення

Закріпити інтерактивну дошку можна на поверхні із гіпсокартону, цегли, шлакобетонного каменю, будівельного гіпсу або металу. Крім цього, доступний варіант установки на мобільну стійку, обладнану додатково штангою, спеціально призначеною, щоб помістити на ній проектор для інтерактивної дошки. В цьому випадку виходить мобільний інтерактивний комплект, який легко переміщати з одного приміщення до іншого.

Більшість моделей інтерактивних дощок підключаються до комп’ютера через USB-порт і зазвичай комплектуються USB-кабелем. Деякі моделі працюють без дротів, а зв’язок здійснюється за допомогою Wi-Fi.

Робота з інтерактивною дошкою передбачає використання всього комплексу обладнання: інтерактивної дошки, проектора та комп’ютера. «Серцем та мозком» комплексу, безумовно, є комп’ютер – до нього підключаються інтерактивна дошка та проектор. Підключення проектора виконується класично одним кабелем, зазвичай VGa чи USB.

Налаштування інтерактивної дошки

Для налаштування інтерактивного комплексу зазвичай необхідно встановити на комп’ютер програмне забезпечення, яке постачається з нею в комплекті. Багато моделей дощок вже використовують автоматичне встановлення ПЗ через підключення спеціальним фірмовим кабелем. Якщо модель без автоматичного встановлення, необхідно просто виконати стандартну процедуру встановлення, як описано в інструкції до дошки.

Увімкнувши проектор, потрібно виконати налаштування зображення строго по робочій області інтерактивної дошки. Ця процедура називається калібрування дошки і багатьма моделями інтерактивних дощок вже виконується автоматично.

Якщо модель без автоматичного калібрування проблем все одно не виникне. Необхідно скористатися програмою калібрування і просто дотримуватися її вимог: зазвичай потрібно послідовно торкнутися кількох точок, що проектуються, і процедура калібрування буде завершена. Тепер із інтерактивною дошкою можна працювати.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: