Яким має бути ідеальний дрон-камікадзе для військового застосування

Яким має бути ідеальний дрон-камікадзе для військового застосування

Дрони-камікадзе є найсучаснішим новітнім типом зброї, який швидко завойовує популярність у світі. Це невеликі безпілотні літальні апарати, оснащені бойовою частиною, що використовуються для ураження різних цілей, у тому числі живої сили, техніки ворога та об’єктів інфраструктури.

Ідеальний дрон-камікадзе повинен мати наступні характеристики:

  1. Висока точність. Дрон FPV, купити який можна за 300 — 500 доларів, повинен бути здатний вражати ціль з високою точністю, щоб кожен виліт, вартість якого чимала, призводив до суттєвих втрат для ворога.
  2. Дальність польоту 10 км і більше. Дрон повинен мати достатню дальність польоту, щоб дістатися цілей, розташованих в тилу ворога.
  3. Хороша керованість. Апаратура управління дроном повинна дозволяти пілоту виконувати складні льотні маневри на великій швидкості, і зв’язок між коптером і пілом має бути стійкий та надійний, навіть за умови роботи ворожих систем РЕБ.
  4. Швидкість. Дрон має бути досить швидким, щоб уникнути поразки системами ППО противника.
  5. Мала помітність. Дрон повинен бути малопомітним для радарів та оптики супротивника, щоб утруднити його виявлення та знищення.
  6. Низька ціна. Безпілотник має бути досить дешевим, щоб його можна було використовувати у великій кількості, адже це одноразовий керований снаряд по суті.

Сьогодні дрони-камікадзе вже мають деякі з цих характеристик. Наприклад, український дрон-камікадзе «Малюк-1», який виробляє компанія BattleBorn, коштує недорого, при цьому забезпечує відмінну якість картинки та максимальну точність попадання в ціль (втім, до характеристик треба додати і майстерність пілота). Український дрон-камікадзе «Стугна-П» має більш високу точність і може вражати цілі на відстані до 20 км. Однак ця модель має відносно високу вартість, що обмежує їх застосування.

Переваги дронів-камікадзе, керованих ШІ

Дрони-камікадзе, що керуються системами з штучним інтелектом, мають декілька переваг перед традиційними безпілотниками, керованими людиною:

  1. Підвищення точності та ефективності. Штучний інтелект дозволяє дронам-камікадзе самостійно виявляти та розпізнавати цілі, а також вибирати найбільш ефективні точки ураження. Це може значно підвищити точність та ефективність ударів. Наприклад, дрон-камікадзе Lanius, розроблений ізраїльською компанією Elbit Systems, оснащений системою штучного інтелекту, яка дозволяє йому виявляти та класифікувати цілі, включаючи людей, автомобілі та будівлі. Дрон також може самостійно вибирати найбільш ефективний спосіб ураження цілі, наприклад, вибухнути в повітрі або врізатися в неї.
  2. Дрони-камікадзе зі штучним інтелектом можуть бути більш результативними, ніж традиційні безпілотники, керовані пілотом. Це пов’язано з тим, що вони не вимагають постійного зв’язку з оператором, а також можуть використовуватись у складніших умовах. Наприклад, дрон-камікадзе Switchblade, розроблений американською компанією AeroVironment, може летіти на відстань до 80 кілометрів і вражати цілі, навіть якщо зв’язку з оператором немає взагалі.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: