Попри заклик Зеленського чиновники продовжують “закопувати” мільйони в асфальт

Попри заклик Зеленського чиновники продовжують “закопувати” мільйони в асфальт

БізнесЦензор проаналізував закупівлі обласних та міських адміністрацій, а також служб відновлення, які були оголошенні в другій половині липня.

Незважаючи на публічні “останні попередження” від Президента Володимира Зеленського регіональні чиновники продовжують проводити закупівлі на озеленення, благоустрій, дороги та тротуари.

“Що стосується бюджетних витрат. Українські воїни, весь наш народ мають відчувати, що українські громади вважають оборону саме першим пріоритетом… Хай на мене не ображаються деякі представники місцевої влади, зараз точно не час для заміни бруківки. Ми бруківкою ворога не виженемо з нашої держави. Тому, вибачте, будемо прикрашати міста вже переможні. Також варто шукати позабюджетні джерела для інших напрямків роботи”, – зазначив Володимир Зеленський під час Конгресу місцевих та регіональних влад в Івано-Франківську 30 липня.

На фоні цих закликів деякі громади поспішили згорнути проєкти із благоустрою.

Наприклад, Чернівецька міськрада 31 липня скасувала ремонт фонтану за 7,13 млн грн.

А Харківська міськрада змушена була відмовитись від послуг озеленення на 48,34 млн грн.

Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Подільського району Києва скасувало закупівлю кущів та дерев на 6,1 млн грн.

Проте на багатьох “попередження” Президента не справили враження та не змусили відмовитись від витрат на поліпшення асфальту у своїй громаді та інший благоустрій.

Львівська область

Невеличке містечко Броди на Львівщині 28 липня оголосило роботи з реконструкції місцевої площі Ринок на 33,64 млн грн. Підряд отримало ТОВ “Демчукбуд” місцевого мешканця Романа Демчука. В червні воно отримало підряд ремонтувати в Бродах вулицю Руська за 12,8 млн грн, а на початку липня – вулицю Низька за 6,32 млн грн.

Дніпропетровська область

26 липня Дніпропетровська ОДА оголосила закупівлю капітального ремонту дороги на майже півмільярда гривень. Мова йде про дорогу “Шолохове – Токівське – Мар’янське”, що у Нікопольському районі має протяжність 7 км.

Дорога має статус місцевого значення, тому нею опікується не регіональна Служба відновлення, а обласна держадміністрація.

У 2020-2021 роках, згідно звіту депутата дніпропетровської ОДА від партії “Слуга народу” Тамари Скорук, на ремонт дороги у Нікопольському районі виділялись з місцевого бюджету майже 110 млн грн.

Влітку 2020 року департамент ОДА оголошував тендер та провів торги з ремонту окремих ділянок дороги на 73 млн грн. Тоді в процесі аукціону ціна закупівлі зменшилась на 35%: за 48 млн грн відремонтувати дорогу запропонувала одеська фірма “Граніт 001”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Несколько оснований выбирая магазины плитки в Киеве остановить свой выбор на «Plitka Ok»

Проте від укладання договору з фірмою ОДА відмовилась і через три дні після оголошення переможця закупівлю скасувала через “скорочення видатків”.

Зараз Нікопольський район, де розташована ділянка дороги “Шолохове-Токівське-Мар’янське”, яку зібрались відремонтувати чиновники, постійно перебуває під ворожими обстрілами.

Наскільки доречно починати ремонт дороги на півмільярда гривень у безпосередній близькості від зони бойових дій – питання риторичне.

Івано-Франківська область

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Івано-Франківській області 17 липня оголосила тендер на капітальний ремонт моста в Карпатах, на трасі Р-24 “Татарів-Косів-Коломия-Борщів-Кам’янець-Подільський” за 66,89 млн грн.

Рівно два роки тому, служба проводила тендер на капремонт цього ж мосту за вдвічі меншою ціною – 35,53 млн грн. Тоді закупівлю з мінімальною знижкою виграло місцеве ТОВ “ПБС”, що офіційно належить колишній співробітниці гірськолижного курорту “Буковель” Іванни Непік. А фактично належить депутатові Івано-Франківської обласної ради Олександрові Шевченку, ексдиректору туристичного комплексу “Буковель”, що контролюється групою Ігоря Коломойського.

За договором 21 року фірма мала відремонтувати міст до кінця 2022 року. Проте ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну проєкт не отримував запланованого фінансування.

У 2022 році роботи взагалі не фінансувались, у 2023-му – лише на 1,8 млн грн. Тому термін договору постійно переносили, останній раз – до кінця 2024 року.

В червні цього року – договір за попереднім тендером розірвали. А менш ніж через місяць “ПБС” отримало новий підряд на капремонт моста вже за 65,9 млн грн. Тобто вартість капремонту зросла майже вдвічі.

Тернопільщина

19 липня Служба відновлення та розвитку інфраструктури Тернопільської області розпочала ремонт шляхопроводу на об’їзній трасі міста Тернопіль. Угоду уклала з місцевим ТОВ ” Техно-Буд-Центр”, що належить тернопільським підприємцям Юрію Ханіну та Андрію Яремі на 46 млн грн.

Закупівлю обласна служба провела без конкурсу і без використання електронної системи, скориставшись “Особливостями” проведення закупівель під час воєнного стану, а саме пунктом 13, підпунктом 8, де йдеться про необхідність у додаткових роботах та послугах, вартість яких не перевищують 50% ціни попереднього основного договору.

Кілька тижнів до укладання цього контракту тернопільська служба відновлення домовилась з “Техно-Буд-Центром” про ремонт сусіднього шляхопроводу на цій трасі за 56,48 млн грн.

Тому, напевно, за основний договір тут виступатиме угода про поточний середній ремонт траси, що служба підписала з “Техно-Буд-Центром” в грудні 2021 року на 90,57 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кирилл Евгеньевич Шевченко - как глава НБУ «Терра-банк» ограбил

Наразі у Тернопільській області відбувається справжня дорожня лихоманка, особливо визначається обласний центр. В кращих традиціях часів “Великого будівництва” проходить велика кількість дорожніх підрядів на десятки та сотні мільйонів гривень.

Наприклад, на ремонті вулиць Січових Стрільців та Шухевича у селі Байківці Тернопільського району “Техно-Буд-Центр” заробить майже 50 млн грн, а ремонті тільки однієї вулиці Гайова у Тернополі – майже 88 млн грн.

В грудні 2022 року тернопільська міськрада з “Техно-Буд-Центром” окремо домовилась про ремонт асфальтобетонного покриття у місті впродовж 2023-2024 рр на 685,49 млн грн.

Одеса

Капітальний ремонт вулиці Шота Руставелі в Одесі за 67,7 млн грн можна віднести до підрядів, що проводились до повномасштабного вторгнення, на хвилі “Великого будівництва”. Потім були “заморожені”, а тепер відновились і подорожчали.

Цю закупівлю 20 липня оголосило Управління дорожнього господарства Одеської міськради.

Вперше капремонт вулиці міськрада оголосила восени 2021 року, тоді підряд отримала місцева фірма “Евродор” Геворга Авєтісяна за 60,87 млн грн. Ремонт встигли профінансувати на 9,2 млн грн. І 17 липня, за тиждень до оголошення нового тендеру, договір з “Евродором” розірвали.

Тепер продовжить ремонт фірма “Ростдорстрой” депутата Одеської міськради з труханівської фракції “Довіряй ділам” Юрія Шумахера та Євгена Коновалова за 67,7 млн грн.

Київ

В Києві комунальні підприємства працюють в режимі “мирного часу”. 19 липня Київавтошляхміст організував ремонт естакади, з’їзду біля станції метро “Дніпро” за 33, 63 млн грн. Підряд отримала фірма “Компанія “Командор”, раніше не помічена в дорожніх роботах. У 2021 році “Компанія “Командор” виконувала підряд на 125,25 млн грн з реконструкції житлового будинку у Солом’янському районі.

26 липня Київзеленбуд запланував ремонт сходів у парку “Вічна слава” за 5 млн грн, роботи має виконати фірма “Укрглобалбуд”, з якою у червні Київзеленбуд уклав угоду на благоустрій та ремонт парків у Оболонському районі за 9,5 млн грн.

27 липня Київзеленбуд оголосив ремонт стежок у Гідропарку (біля каплиці “Хрещення Господнього”) на більш ніж 5 млн грн.

17 липня оголосили ремонт стежок в іншій частині “Гідропарку” за 2,26 млн грн, його виконає фірма “Буд Альянс Україна”.

Мильні опери за державний кошт

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Как Site Ok оптимизирует свой сайт и улучшает пользовательский опыт с помощью данных

20 липня Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав заяву про відставку. Звільнити посаду його змусив скандал після виділення коштів з держбюджету на кіно та серіали під час війни.

Загалом мова йшла про 150 млн грн. Ткаченко виправдовував ці видатки тим, що кошти під час війни на культуру “не менш важливі, ніж на дрони”. У міністерстві зазначали, що Україна має виготовляти якісні серіали та фільми, інакше масовий глядач замінить їх “російським продуктом”.

Президент у цій дискусії поставив крапку: попросив прем’єр-міністраДениса Шмигаля розглянути заміну міністру культури.

Найбільше міністерство культури оскандалилось з закупівлею виробництва серіалу “СМТ Інгулець” за 33,6 млн грн. Цей тендер віддали ТОВ “Прототип продакшн” медіаменеджара і ведучого телеканалу “1+1” Юрія Горбунова, який був вказаний як продюсер проєкту та співатор сценарію на 24 серії по 25 хвилин кожна.

Як зазначається в описі проєкту, “два талановитих айтішника Максим та Данило втікають з фронтового Харкова і, по дорозі на Львів, опиняються на Кіровоградщині в смт. “Інгулець”, де всім керує фермер Олексій Паровоз по кличці “Батя”. Програмістів записують до місцевої самооборони і призначають чергувати на місцевий блокпост і час від часу працювати на фермі “.

Місце дії і прізвище персонажа нагадують бізнесмена, власника футбольного клубу “Інгулець” та ТОВ “Агрофірма П’ятихатська” Олександра Поворознюка. Він отримав широку відомість після того, як записав звернення до президента Володимира Зеленського, цитата з якого “Вова, #баш їх бл###” стала вірусною.

Цю цитату сам Зеленський називав у переліку 100 слів, які набули особливого чи нового значення для українців протягом останніх ста днів спротиву повномасштабному військовому нападу РФ.

Після скандалу закупівлю серіалу “Інгулець” скасували “за згодою сторін”. Проте угоди на виготовлення інших багатосерійних фільмів були укладені.

У другій половині липня державне підприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України” уклала договори на виробництво п’яти серіалів:

  • Серіал “Продовження роду” за 9,8 млн грн з фірмою “Фільмстрім”
  • Серіал “Невістка прокурора” за 8,1 млн грн з фірмою “Артформс Продакшн Київ”
  • Серіал “Одна родина” за 8 млн грн з фірмою “Прокіно”
  • Серіал “Евакуація” за 7,9 млн грн з фірмою “1+1 Продакшн”
  • Серіал “Операція “Добрий вечір”” 7,8 млн грн з фірмою “Три-Я-Да Продакшн”. Джерело: https://biz.censor.net/r3435816

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: