Єрмак найняв собі нового радника – ватного псевдосоциолога Подоляка що працював на Медведчука
Радником та консультантом керівника офісу президента Андрія Єрмака став політтехнолог Михайло Подоляк, який раніше працював із політиками з Партії регіонів.
Сам Подоляк підтвердив цю інформацію в коментарі виданню “Новое время”.
“Я всього лише радник глави ОП [Андрія Єрмака]… Вивчаю кризи, які є, та як із них виходити”, – розповів політтехнолог журналістам.
Подоляк зазначив, що є непублічною особою і не претендує на якісь високі пости в ОП (так він відреагував на чутки щодо можливого призначення заступником керівника офісу президента).
На запитання, чи можна його назвати “антикризовим менеджером” офісу президента, радник керівника ОП відповів: “Загалом, так”.
За словами Михайла Подоляка, він працюватиме з різними кризовими ситуаціями, зокрема в інформаційній політиці.
“Я вважаю, що потрібно більш довірливо розмовляти з журналістським середовищем”, – сказав він.
За інформацією “НВ”, вранці 10 квітня Подоляк зустрічався зі співробітниками комунікаційної команди ОП.
Хто такий Михайло Подоляк
Михайло Подоляк за часів президента Януковича став відомий як політтехнолог та головний редактор сайту “Обозреватель” (видання належить політику й підприємцю Михайлу Бродському, який у той час був членом команди Януковича).
У той період Подоляк працював на політиків Партії регіонів. Зокрема, як політичний консультант відбілював репутацію нардепа від ПР Юрія Іванющенка – авторитета “Юри Єнакіївського”, який у той період був одним із провідних олігархів із команди Януковича.
У червні 2011 року Подоляк входив до пулу журналістів, перед якими президент Віктор Янукович стрибав у Межигір’ї по пеньках.
За даними деяких джерел, Подоляк також був радником тодішнього голови адміністрації президента Януковича Сергія Льовочкіна, а на виборах 2012 року виконував роль “смотрящого” за мажоритарними округами в Києві.
На різних сайтах Подоляк був помічений як автор і поширювач піар-матеріалів на користь Віктора Медведчука.
На місцевих виборах 2015 року політтехнолог Михайло Подоляк консультував кандидата в мери Києва Сергія Думчева і партію “Рух за реформи”. Незважаючи на витратну рекламну кампанію (вартістю більше 100 млн грн), клієнти Подоляка на виборах провалилися.
За даними ЗМІ, раніше Подоляк жив у Білорусі, у 2002 році рішенням білоруського суду Подоляк був оштрафований на 60 тисяч доларів за наклеп, а у 2004 році за дії, які “можуть призвести до дестабілізації суспільної злагоди і політичної ситуації в республіці”, був депортований в Україну.
Подоляк Михайло з сайту texty.org.ua
Політичний консультант та політтехнолог. Колишній головний редактор сайту «Обозреватель» (власник — Михайло Бродський)1.
За даними ЗМІ, у 2002 році за рішенням білоруського суду Подоляк був оштрафований на 60 тисяч доларів за наклеп, а в 2004 році за дії, які «можуть призвести до дестабілізації суспільної злагоди і політичної ситуації в республіці», був депортований в Україну2.
На початку 2010-х відбілював репутацію одного з найвпливовіших тодішніх регіоналів — одіозного регіонала Юрія Іванущенка. Так, у червні 2011 року «Обозреватель», шеф-редактором якого Подоляк тоді був, розмістив джинсу Іванющенка (також відомий як «Юра Єнакіївський»)3.
У квітні 2011 року Подоляк заявляв, що є консультантом Іванющенка і навіть у цьому статусі брав участь у прес-конференції, спрямованій на реабілітацію одіозного регіонала4.
У червні того ж року Подоляк входив до пулу журналістів, перед якими Янукович стрибав у Межигір’ї по пеньках5. Видання пояснює це тим, що Подоляк тоді був радником глави Адміністрації Януковича Сергія Льовочкіна6, а на парламентських виборах 2012 року фактично виконував роль «смотрящого» за мажоритарними округами в Києві7
На місцевих виборах 2015 року Подоляка ЗМІ називали головним політтехнологом «Руху за реформи», який, попри агресивну передвиборчу рекламу, набрав лише 3,14% голосів, а його лідер Сергій Думчев на виборах мера столиці — 3,92%. Сам Думчев в інтерв’ю «Главкому» казав, що на кампанію було витрачено «трохи більше 100 мільйонів гривень»8, однак, за підрахунками експертів, сума могла бути значно більшою — $20 млн.
У 2018—2019 роках був помічений у піарі Віктора Медведчука: