Контрнаступ 6 лютого на Курщині: хронологія подій та наслідки

Сьогодні вночі стали надходити перші хороші новини з лінії фронту. З самого ранку 6 лютого в Курській області було зафіксовано рух українських бронеколон на позиції російських військ на схід і південний схід від Суджі. Це був ризикований, але необхідний маневр. Російська армія вже майже впритул підійшла до міста, на відстань 2-3 км, і готувалася до штурму. Контроль над Суджею для РФ критично важливий: з її околиць обстрілювали не лише саме місто, а й дорогу, що веде з України, по якій йде постачання українських підрозділів на території Росії.
Українські війська розуміли загрозу. Тактична мета – відсунути ворога від Суджі та розширити плацдарм для подальших дій. Росіяни були впевнені, що наступ відбудеться дорогами, замінованими «мінними шлагбаумами». Їхня розвідка знову провалилася: українські бронеколони пішли просто по замерзлих полях. Поки росіяни чекали на атаку зі встановлених напрямків, техніка ЗСУ вже була в них за спинами.
Почалася паніка. Оборонці в екстреному порядку запитали підкріплення, яке прийшло у вигляді ударних FPV-дронів на оптоволоконному кабелі. Відстежено щонайменше 10 підтверджених ударів – уражено бронетехніку, мінні трали, кілька танків. Однак це не зупинило наступ. Вже до вечора ЗСУ зайняли Черкаську Конопельку та Фаськівку – невеликі села на шляху до Уланка. У цих населених пунктах ще можуть залишатися розрізнені російські підрозділи, однак їхні запити на підмогу поки що лишаються без відповіді.
Реакція російських джерел підтверджує масштаб провалу. Один із воєнкорів, Романов, прямо пише: «Ворог зайняв Черкаську Конопельку та Фаськівку, в самих селах ще залишаються наші, питання в тому, чи отримаємо підмогу». Військове командування 11-ї бригади, що відповідала за оборону району, вже зазнало кадрових чисток. Командир усунутий.
Ще один цікавий нюанс – коментар ватажка спецназу «Ахмат» Апті Алаудінова, який одразу заявив, що його підрозділів у районі не було, а отже, відповідальність на когось іншого. У російському середовищі це викликало хвилю критики – схоже, він намагається уникнути покарання за провал.
У момент паніки російське командування запросило авіаудари, і ті відбулися – щонайменше 5 літаків скинули авіабомби, проте, за словами самих же росіян, влучили не куди треба. Замість українських позицій бомби впали на місця розташування російських операторів FPV-дронів, змусивши їх втікати.
На цей момент ЗСУ закріпилися на нових позиціях і підійшли впритул до села Уланок. Поки що зайняти його не вдалося, але контроль над навколишніми висотами дає перевагу в подальших боях. Російські сили готуються до контратак і намагаються нанести удари FPV-дронами по українських підкріпленнях, які прямують на новозахоплені позиції.
Ця ситуація ще не завершена, бойові дії тривають, але вже зараз зрозуміло, що це тактичний успіх ЗСУ. Ворог відкинутий на 5-10 км від Суджі. Наступ триває.