Які бувають види кольорового друку?

Які бувають види кольорового друку?

Абсолютні базові знання, якими повинен володіти кожен графічний дизайнер, це знання того, як його дизайн можна надрукувати. Принтери офісного класу я обмину, тому що всі вони друкують добре (але «добре» в даному випадку не означає «добре»), а підготовка файлу для кольоровий друк на такому пристрої зводиться до CTRL + P.

Ваша візитка чи листівка будуть надруковані за однією з двох найпопулярніших на сьогодні технологій:

  • технологія офсетного друку
  • технологія цифрового друку

Коротко офсетний друк можна охарактеризувати так: дуже хороша якість, низька вартість друку при великому обсязі, висока вартість друку при малому обсязі. Офсетні друкарські машини великі, гучні, страшенно дорогі і – увага, це важливо – друкувати на них не так просто, тому що потрібно задавати багато параметрів.

Офсетний друк із 4 основних чорнил: Cyan, Magenta, Yellow, BlackK (CMYK). Кожне чорнило наноситься окремим друкарським блоком, а роль принтера полягає, зокрема, в Налаштуйте всю машину так, щоб кожен циліндр наносив потрібну кількість фарби в потрібні місця.

Для кожного кольору потрібно підготувати т. зв пластина (форма) – це металева пластина з експонованим кольором заданого кольору. І тут з’являється відповідь на питання, чому офсет дорогий при низьких витратах – просто експонування набору з 4 офсетних пластин коштує грошей, так само налаштування машини (так званого апарату) і якщо ми надрукуємо кілька десятків аркушів, то частка додрукарської підготовки у собівартості друку 1 аркуша значно вище, ніж якщо ми друкуємо кілька тисяч цих аркушів. Фрагмент офсетної пластини, встановленої в машині, можна побачити на згаданому відео на 2:35 хвилині. А що таке кольоровий друк CMYK, але філософія така ж, як і в офсетному.

Цифровий друк

Він доступний у різних формах, найпопулярнішою з яких є тонерний друк. Цифрова машина насправді є більш технологічно вдосконаленим лазерним принтером. Ви можете друкувати на ньому, просто натиснувши CTRL + P, як у випадку з краплею робочого столу, але більш досвідчені користувачі оцінять безліч функцій, наприклад, у сфері керування кольором. Цифрова друкарська машина, безумовно, є більш репрезентативною, ніж офсетна друкарська машина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Особенности и классификация быстровозводимых зданий. Преимущества БМЗ

Підсумовуючи: пропорції довжини описів офсетного та цифрового друку відповідають пропорціям між «речами, які слід знати» при підготовці файлів за даною технологією.

ВИДИ І СПОСОБИ КОЛЬОРОВОГО ДРУКУ

СОЛВЕНТНИЙ ДРУК

Сольвентний друк, сольвентний друк — це спосіб друку, при якому типові чорнила на водній основі замінюються пігментними сольвентними чорнилами на основі органічних розчинників. Сольвентний друк можна використовувати для всіх підкладок, що містять ПВХ, і зокрема для антипригарних підкладок для водних чорнил. Практичним застосуванням сольвентного друку є всі широкоформатні відбитки та відбитки, стійкі до зовнішніх факторів протягом тривалого часу (до кількох років). Сольвентні чорнила стійкі до багатьох факторів, включаючи ультрафіолетове випромінювання, і зазвичай не вимагають ламінування. Їх недоліком є ​​нижча точність, ніж у водоемульсійних чорнил, що, однак, не є перешкодою для широкоформатного друку.

– якість друку подібна до фотографічної
– стійкість кольору сольвентного друку в сонячних місцях 1-2 роки

ЛАТЕКСНИЙ ДРУК

Латексний друк – це технологія широкоформатного латексного друку, що дозволяє друкувати на дешевих і спеціалізованих носіях з використанням латексу і води для негайного нанесення, завдяки процесу фьюзінг. Широкоформатний друк в латексній технології має особливості пігментного друку, що забезпечує високу стійкість до зовнішніх умов і УФ-променів, що також є перевагою сольвентного друку. Латексний друк дає змогу створювати зовнішнє маркування, наприклад, білборди та рекламні банери, маркування на автобусних зупинках та графіку на транспортних засобах, де важлива як якість, так і стійкість до зовнішніх ультрафіолетових погодних умов. Друк можливий на різноманітних носіях, у тому числі на найдешевших носіях без покриття та на покриттях, сумісних із чорнилом із низьким вмістом розчинника, що гарантує більш широкий спектр застосування. Графіки за технологією латексу на підкладках для друку можна розміщувати відразу після друку на транспортних засобах, і надруковані за цією технологією відображають кращу якість, ніж чорнило з низьким вмістом розчинника (еко-розчинник) завдяки використанню пігменту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Хто такий дитячий невролог і чим він займається?

– якість фотографічного друку
– насичені кольори
– висока стійкість до вицвітання на сонці
– низька стійкість до механічних пошкоджень (рекомендовано ламінування відбитків)

УФ ДРУК

УФ-друк є однією з найсучасніших технологій, що використовуються для прямого та широкоформатного друку. Він дозволяє друкувати практично на будь-яких матеріалах, таких як скло, дерево, ПВХ, банерні матеріали, метал, пластик тощо. Завдяки УФ-фіксації ми отримуємо стійкий ефект, стійкий до механічних пошкоджень і вицвітання кольору під впливом сонячного випромінювання. Це важливо, коли відбитки, що друкуються, піддаються прямому сонячному світлу та сильній погоді. Роздруківка створюється без використання розчинників, що робить технологію набагато екологічнішою, ніж традиційні методи. Якість УФ-друку задовольнить кожного. Яскраві кольори, практично фотографічна якість друку (1000 dpi) і відсутність неприємного запаху – головні переваги цього способу друку.

– якість фотографічного друку
– насичені кольори
– висока стійкість до вицвітання на сонці
– висока стійкість до механічних пошкоджень
– видима дрібна зернистість
– висихання фарби приблизно 24 години

УФ світлодіодний друк

УФ машини на LED діодах дозволяють друкувати практично на будь-якій поверхні. Для цього також підходять термочутливі та вимогливі носії, такі як: тонкі плівки та гнучкі підкладки для обгортання, пластик, пінополіуретан, скло, папір та шкіра.  Технологія UV-LED є джерелом ультрафіолетового світла, яке генерується світлодіодами. Його суть полягає в процесі миттєвої полімеризації фарби за допомогою світла з довжиною хвилі = 365 нм. Характерною особливістю цієї технології є однорідна УФ-смуга, що забезпечує повне затвердіння. Для порівняння, традиційні ультрафіолетові лампи мають численні коливальні піки та змінну довжину хвилі.

– якість фотографічного друку
– насичені кольори
– висока стійкість до вицвітання на сонці
– висока стійкість до механічних пошкоджень
– миттєве висихання фарби завдяки полімеризації відбитка світлодіодними лампами
– видима дрібна зернистість

ОФСЕТНИЙ ДРУК

Офсетний друк – найкраще рішення, якщо замовлення, яке ми хочемо надрукувати, буде надруковано сотнями або тисячами примірників і ми не поспішаємо з виконанням замовлення. Варто знати, що підготовка до офсетного друку займає багато часу і потребує великих фінансових витрат на підготовку продукції, які окупаються лише дійсно великими витратами. Однак перевагами офсетного друку є більші можливості використання кольорів, друк на розмірах вище SRA3 і багата обробка відбитків, але вирішальним завжди буде обсяг і час.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Что такое ремонтопригодность, и почему чинить смартфоны дорого

– відмінна якість друку
– насичені кольори
– багато варіантів уточнення друку
– вигідно для великих обсягів друку
– кілька днів термін виконання

ЦИФРОВИЙ ДРУК

Якщо ми хочемо виконати замовлення «на місці», однозначно краще скористатися перевагами цифрового друку. Цей спосіб, безумовно, більш зручний і полегшує нам роботу з документами та матеріалами, замовленими для друку, часто в останній момент. Що дуже важливо в наш час, цифровий друк дозволяє швидко зробити окремі зразки роздруківок для затвердження перед друком великої кількості копій. Ми також можемо покращувати цифрові відбитки багатьма способами, і ці методи відрізняються від тих, що використовуються в офсетному друку. Додатковою важливою і величезною перевагою цифрового друку є можливість персоналізації відбитків, т.зв друк змінних даних, де кожен роздрук може містити іншу інформацію, таку як ім’я, адреса, логотип або будь-яка персоналізована графіка.

– відмінна якість друку
– насичені кольори
– багато варіантів покращення друку
– швидкі терміни
виконання – вигідно при малих обсягах друку

РУЛОННИЙ ДРУК

Рулонний друк — це технологія великотиражного друку, яка найбільше підходить для друку рекламних бюлетенів, рекламних бюлетенів, великих тиражів листівок і великих тиражів папок або рекламних каталогів. Друк здійснюється за допомогою т.зв «Павутинки» або рулон паперу, прикріплений до машини. Рулонний друк також називають ротаційним друком або термодруком. Рулонний друк – гарне і практичне рішення для тих, кому потрібно швидко та дешево надрукувати велику кількість рекламних бюлетенів, папок, вкладишів, газетних вкладишів, рекламних листівок чи інших матеріалів подібного характеру.

– дуже низька ціна друкованого примірника з тиражу
– вигідно при дуже великих тиражах

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: