Важливість вітаміну Д3

Важливість вітаміну Д3

Вітамін D — це жиророзчинна органічна сполука, яка відіграє важливу роль в розвитку та здоров’ї людини. Він допомагає забезпечити нормальний ріст та розвиток кісток і зубів, а також забезпечує здоров’я м’язів, серця та імунної системи.

Вітамін D виробляється в шкірі людини за умови наявності достатньої кількості сонячного світла. Він також може бути отриманий з деяких харчових продуктів, таких як риба, яйця та молочні продукти, а також з додаткових джерел, таких як вітамінні комплекси.

Чим корисний вітамін D

Вітамін Д3 грає ключову роль у процесі засвоєння кальцію та фосфору з їжі. У немовлят, цей вітамін запобігає розвитку рахіту, який пов’язаний з порушенням розвитку кісток та їх розм’якшенням. Підлітків та дорослих, вітамін D захищає від карієсу та патологій ясен, попереджає остеопороз (розм’якшення кісткової тканини через нестачу кальцію) та прискорює процес загоєння переломів. Крім того, вітамін D підвищує стійкість до вірусних захворювань, що особливо важливо для малюків, які вперше пішли до дитячого садка та належать до ризикової групи щодо інфекційних захворювань.

Чим небезпечний дефіцит вітаміну D

Брак вітаміну D може привести до того, що з кісток рано чи пізно вимиється кальцій та фосфор. Якщо для дітей не давати достатньо цього вітаміну — це може призвести до розвитку непоправних хвороб таких як рахіт, дефіцит у дорослих — розм’якшення кісткової тканини (остеомаляція) та розрідження кісткової тканини (остеопороз). Потрібно ретельніше слідкувати за тим чи достатньо вітаміну D в немовляти, адже у перший рік відбувається формування та ріст кісток.

Як отримати вітамін D

На перший погляд дотримання всіх норм харчування та регулярне перебування на свіжому повітрі потрібне для того, щоб тримати баланс вітаміну D, але існують деякі нюанси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Розвиток інноваційних паперових виробів для особистої гігієни: нові тенденції та технології

Дослідження показали, що кількість вітаміну D у продуктах є нестабільною величиною. Наприклад, у експертизі молока одного й того ж виробника виявлено коливання вмісту вітаміну D у різних партіях, які можуть бути меншими від заявленої кількості в межах 20 МО. Це призводить до того, що в деяких країнах виробники додатково збагачують молоко та молочні продукти вітаміном D, щоб гарантувати його належний рівень.

Для того, щоб організм виробляв потрібну кількість, потрібно регулярно знаходитись під відкритими сонячними променями з 10 до 3 двічі на тиждень, але краще гуляти кожного дня, щоб дихати свіжим повітрям. Люди із світлою шкірою мають знаходитись на сонці менше, а от темношкірим можна перебувати під прямими сонячними променями довше.

Проте, деякі діти можуть не отримувати достатньо вітаміну D в організмі навіть при повноцінному харчуванні та отриманні сонячних ванн. Це стосується малюків, які страждають на захворювання шлунково-кишкового тракту, мають надмірну масу тіла, проживають у регіонах з недостатньою кількістю сонячного світла, мало рухаються, мають темну шкіру або небажано перебувають на сонці — всі вони належать до групи ризику за нестачею вітаміну D.

Передозування вітаміну D

Вітамін D не тільки корисний, але і при неправильному та надмірному застосуванні може завдати шкоди малюкові. Давати вітамін D необхідно обережно, тому що деякі діти мають підвищену чутливість до вітаміну і навіть при невеликих дозах може розвинутися стан, який називається гіпервітаміноз. При тривалому вживанні великих доз вітаміну D можуть виникнути ознаки гіпервітамінозу, такі як зниження апетиту, занепокоєння, м’язова слабкість, порушення сну, запор, а також може спостерігатися нудота та блювання. Тому, особливо підліткам та дорослим, необхідно періодично перевіряти рівень вітаміну D у сироватці крові. Проте, варто пам’ятати, що вітамін D є важливою складовою у розвитку вашого малюка. Головне підходьте до цього всього з головою та проконсультуйтеся з лікарем.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: