Юлія Симуніна – любителька «руского міра» разом з чоловічим ескортом
У політиці впізнаваність – одна із головних складових вдалого результату на виборах. І працює це правило, як на всеукраїнському, так і на локальному рівнях: будь-то столиця чи якийсь регіон. А якщо додати до впізнаваності хоча б мінімальну суспільно корисну діяльність – мандат депутата майже в кишені.
Але в українських реаліях буває і навпаки: депутатами стають маловідомі, скажімо, у Києві, але дуже “потрібні”, “ідейні” та й взагалі, так би мовити, “свої” люди. Ну і нехай. Нічого поганого чи кримінального у цьому немає. Якщо люди обрали – будьте ласкаві, просимо, до депутатського корпусу! Все демократично. Проте, є нюанс, подекуди, “ідейність” з числа осіб “потрібних” чи “своїх” орієнтована на “руській мір”. Але вибір вже зроблено. І найстрашніше тут те, що певна категорія наших співгромадян роблять його свідомо.
В Україні ж головним ретранслятором та партнером ідей “руського міра” є тріада “Медведчук-Рабінович-Бойко” і партія їх “ОПЗЖ”. Та й засідають депутати від цієї політичної сили не тільки у Верховній Раді, а й у місцевих і обласних. Наприклад, у Київраді. Питання, хто ті кияни, які голосували за “ОПЗЖ”, звичайно, риторичне. Але факт є фактом. Нині у сесійній залі Київміськради засідає 12 депутатів від цієї партії. До слова, стільки ж обранців мають партія “монобільшості” у ВР – “Слуга народу” та “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.
Депутати від “ОПЗЖ” у Київській міській раді є дуже різні. Тут і колишній соратник Олександра Омельченка, і брат народного депутата, і менеджер Столара, і колишній регіонал (куди ж без них?), тобто, компанія серйозна.
Проте, серед них є пані з ліричною поетичною душею, тягою до прекрасного та нестандартними способами заробітку у минулому.
Тож сьогоднішній матеріал присвятимо депутатці Київської міської ради від “ОПЗЖ” – Юлії Симуніній. Але, трохи забігаючи наперед, зазначимо, що у певних професійних колах вона відома під іншим прізвищем.
Перед виборами до Київської міської ради 2020 року Юлію Симуніну можна було сміливо назвати ноунеймом. Жодної політичної, громадської або волонтерської діяльності. Але у партійному списку “ОПЗЖ” до столичної ради вона йшла слідом за вірним кадром “Януковича-Азарова” – Олександром Поповим. Тобто, під другим номером. Чим Юлія Миколаївна заслужила таку довіру у партії – достеменно невідомо.
Але відомо інше – родом Юлія Симуніна з Горлівки. Саме з тієї, яка наразі перебуває під тимчасовою окупацією. Проте, схоже, з початком війни перебралася до столиці, де будує кар’єру і по сьогоднішній день. Якщо вірити автобіографії депутатки, то у 2008 вона закінчила Донецький національний університет за спеціальністю “Фінанси”. І у 2015 навчалася на юриста магістратурі знову ж таки Донецькому національному університеті. Але чомусь, згідно з тією ж біографією, робочий шлях розпочала у 2012 році, у фірмі під назвою – ТОВ “Сервіс Схід Проект”.
Компанія з відповідною назвою і справді знаходиться у Донецьку. Її засновницею є Мєщаніна Сусанна Борисівна, а стартовий капітал ТОВ “Сервіс Схід Проект” становив 1 000 грн.
За нашою інформацією, Сусанна Борисівна є матір’ю Юлії Симуніної. Все дуже просто: до того, як вийти заміж Юлія Миколаївна носила прізвище – Мєщаніна. І, тобто, трудовий шлях розпочалася у сімейній компанії.
Займалася ТОВ “Сервіс Схід Проект” будівництвом, наданням в оренду приміщень, одним словом – нерухомістю. Нагадаємо, із статутним капіталом в 1000 грн. Але, незважаючи на це, справи компанії, схоже, йшли непогано. І, можливо, йшли б так і досі, якби не адепти “руського міру”.
Тож Юлія Симуніна переїхала у Київ, де продовжила займатися бізнесом, пов’язаним із квадратними метрами. І згідно з даними Youcontrol у 2014 році заснувала компанію під назвою ТОВ “Центральне БТІ” зі статутним капіталом у … 100 грн.
І ця компанія теж приносила нинішній депутатці Київської міської ради непогані прибутки. Проте, ключове слово у попередньому реченні: “приносила”.
Ось, наприклад, графіка з відкритих джерел, на якій видно, що найбільше прибутків компанія одержала у 2016 році. Але у 2019 справи дещо погіршилися.
Та й у державних закупівлях компанія Юлії Миколаївни теж брала участь. Найбільша перемога у 2017 році, на суму 152 тисячі гривень.
Тоді ж Олександрівська клінічна лікарня м. Києва замовила у ТОВ “Центральне БТІ” послуги з інженерного проектування. Цікавий момент, що серед учасників тендеру була лише одна компанія Юлії Симуніної.
На сьогодні керує ТОВ “Центральне БТІ” – Карапетьян Олександр Михайлович, який в минулому був серед числа учасників ТОВ “Бізнес метри”. Цікаво, що знаходиться дана компанія по сусідству із вищезгаданою ТОВ “Центральне БТІ”.
А серед числа інших учасників та бенефіціарів ТОВ “Бізнес метри” усі вже знайомі нам прізвища. Щоправда не всі знайомі поки імена.
Якщо про Сусанну Борисівну ми дещо знаємо. То Мєщанін Микола Петрович і Симунін Дмитро Сергійович, так би мовити, “нові обличчя”. Перший – батько Юлії Миколаївни.
Другий, відповідно, чоловік. Дмитро Сергійович Симунін в минулому – член “Партії регіонів” та начальник юридичного відділу комунального підприємства Інспекція “Держархбуд Контроль” у Донецьку. Простіше – Інспекція з архітектурно-будівельного контролю. +
А тепер згадаймо, чим займалася фірма ТОВ “Сервіс Схід Проект” і, прикиньмо, чи вигідно було Суссанні Борисівній Мєщаниній мати затя у такій державній “конторі”… ще й начальником.
У 2010 році він був депутатом Куйбишевської районної ради у Донецьку. Можливо, саме чоловік нав’язав Юлії Симуніній політичні погляди та ідеали “Партії регіонів”, а вона, у свою чергу, застосовує їх вже на практиці, в якості депутатки КМР. А, схоже, після переїзду у Київ був до 2020 року серед числа бенефіціарів у ТОВ “Бізнес метри”.
Але все це в минулому, адже, згідно з заочним рішенням Печерського районного суду Києва Юлія Симуніна та Дмитро Симунін розлучилася у травні минулого року. Ось, уривок із документу, де, ймовірно ОСОБА_1 – Юлія Симуіна, а ОСОБА_2 її колишній чоловік.
Проте, мова не про сімейні відносини у родині Симуніних, а про професійну діяльність нинішньої депутатки Київської міської Ради від “ОПЗЖ”.
Як зазначалося раніше після переїзду Юлії Симуніної до Києва вона займалася бізнесом пов’язаним із нерухомістю. Проте, ще у 2017 вирішила спробувати свої сили на державній службі і стати начальницею Комунального підприємства “Київське міське бюро технічної інвентаризації”. Відоме у народі, як БТІ. Тобто, знову ж таки робота з квадратними метрами: реєстрація прав на нерухоме майно, його облік, експертна оцінка нерухомості і.т.д. І, можливо, недарма? Але, схоже, не сталося.
Зокрема, журналісти припускали, що такий хід Юлії Симуніної є досить продуманим. Адже, маючи у власності компанію під назвою “Центральне БТІ” довірливим клієнтам; проте, вже комунального підприємства міської ради, можна виписувати додаткові рахунки, які в декілька разів перевищують встановлену містом оплату за інвентаризацію житла. А до приватної компанії додати призначення на профільну посаду, то взагалі – бінго!
Тоді ж Юлія Симуніна вперше подала декларацію. І при нульових доходах за 2016 рік вона вказала значну кількість матеріальних благ.
Тут і Porsche Panamera придбаний того ж року, і 45 тисяч доларів та 200 000 тисяч гривень готівкових коштів, і купівля у 2016 році двох нежитлових приміщень, і кільце з діамантом. Постає одвічне питання: звідки гроші? Можливо, заощадження, а можливо, й банальна забудькуватість. До того ж серед декларацій Юлії Симуніної немає чомусь двох документів: перший – декларація кандидата на посаду, другий – після звільнення. З питаннями, з якого і по який період працювала в установі Юлія Миколаївна та чому звільнилися ми вирішили поцікавитися безпосередньо в комунальному підприємстві і направили їм запит. Тож невдовзі дізнаємося.
Як зазначалося на початку статті в певних колах Юлію Симуніну знають не під цим чи, навіть, батьківським прізвищем. А відома вона, як поетеса – Юлія Лєбєдєва. Щоправда ще у 2016 році вона була білявкою. А в пресі тоді ж її називали: “Восходящей звездой украинской поэзии”.
До того ж востаннє публікувалася на російському сайті “Стіхі.ру” незадовго до того як стати депутаткою міської ради.
І якщо про офіційний бізнес Юлії Симуніної ми знаємо. То, схоже, у неї в шістнадцятому році була спроба підзаробити. Але є кілька моментів, які треба пояснити.
В одній із заборонених в Україні російських соціальних мереж існує сторінка з ім’ям ідентичним її творчому псевдоніму. А дівчина, на світлинах з тієї самої сторінки схожа на Юлію Симуніну. Але та, Юлія Лєбєдєва, вітає всіх ілюстраціями “З Дньом побєди” та георгіївськими стрічками. І датуються ці фото 2016 роком.
І це враховуючи те, що вже на той час терористи та загарбники з РФ захопили частину українських міст на Донбасі з такими ж клаптиками тканини на військових формах. І, до слова, чому ж ця сама Юлія Лєбєдєва не поїде наприклад, в Горлівку, де на сьогодні кольори цих стрічок у керівників окупаційних адміністрацій у великій пошані.
Далі – більше. Ця сама Юлія Лєбєдєва також на своїй сторінці публікувала досить пікантні посередницькі пропозиції.
Але феєричним тріумфом Юлії Лєбєдєвої без сумніву є перемога у конкурсі краси під назвою Miss and Mrs Elite Beauty 2019.
Але тут вже Юлія Лєбєдєва брюнетка. Проте, так само, як і та Юлія з “ВК” живе у Києві. А на кнопці з посиланням нехай і закреслений, але за ним відкривається Інстаграм пані з ім’ям Юлія Симуніна. Власне, ми не стверджуємо, що Юлія Лєбєдєва заробляла на посередництві ескорт-послуг, але, погодьтеся історія, як мінімум цікава. До слова, якби і вдалося підзаробити на цьому у 2016 році, то чому в декларації іншої Юлії про це ані слова?
До речі, про декларацію. Як ми пам’ятаємо, знайомство із цим документом Юлії Симуніної відбулося у 2017 році, при подачі декларації за 2016 рік. Нульові доходи, Porsche, нерухомість, каблучка з діамантом… таке, дрібниці. Остання ж з поданих декларацій яскравіша.
Будинок, де, швидше за все, мешкає Юлія Миколаївна знаходиться у селі Вишеньки під Києвом у будинку на 196 квадратів. Коштував він їй 300 000, але чого саме, не зазначено. Напевно, звичайно ж гривень. Проте, пані Юлія могла і переплутати і вказати все ж “твердій валюті”. Виглядає будинок дуже солідно.
Є й інша нерухомість. Це – нежитлові приміщення сумарна квадратура яких становить 255,7 м2. А сумарна вартість цих приміщень, якщо додати вказані у декларації цифри складає 2 993 375 знову ж таки, напевно, гривень.
Окрім того, немає вже і Porsche, який був у декларації поданій у 2017 році. Натомість, у декларації за 2019 рік є інше авто – Range Rover 2013 року, який належав чи належить і донині Мєщаніну Миколі Петровичу, тобто, тату Юлії Миколаївної. І, звичайно, користувалася вона ним безоплатно.
А згідно зі свіжою декларацією Юлія Симуніна пересіла на Mercedes-Benz G 63 AMG 2019 року випуску, яким теж користується безкоштовно. А належить джип, теж її батьку.
Про нього ми вже згадували, він – був одним із числа бенефіціарів ТОВ “Бізнес метри”. Швидше за все, дав доньці покататися, адже не гоже депутатці без джипа. А вона, схоже, продала йому свій Range Rover з декларації кандидата на посаду.
У порівнянні із декларацією поданою у 2017 році у “свіжій” доходи вже є і їх багато. Так, за 2020 рік Юлія Миколаївна заробила небагато-немало, а майже 8 мільйонів гривень, точніше – 7 914 277 грн. Левова частки від загального заробітку – від відчуження нерухомого майна.
Тож, як бачимо, депутатка не бідує.
У всій цій історії відкритим залишається питання: чому та як Юлія Симуніна опинилася на другому місці списку “ОПЗЖ” до Київської міської ради. Хто ж поставив на “темну конячку”, скільки і для чого? Сподіваємося – невдовзі стане зрозуміло.