Російські дезінформаційні наративи та фейкові новини у листопаді 2022 року – топ-7

Російські дезінформаційні наративи та фейкові новини у листопаді 2022 року – топ-7

Як повідомляє Insight News Media, Росія вже давно веде дезінформаційні кампанії в Європі, але зараз вони стають все більш агресивними. Росія шукає шляхи, як зупинити Захід від допомоги Україні, а з іншого боку, хоче зобразити успіх, щоб нівелювати власні реальні поразки.

1. Дезінформація про повне відключення електроенергії в Україні

Ця інформація є неправдивою, повідомляє прес-служба Укренерго. Російські авіаудари завдали шкоди українській енергетичній інфраструктурі, але більша її частина була швидко відновлена, і повного знеструмлення не відбулося. У деяких регіонах введено погодинні графіки відключення електроенергії через пошкодження, завдані російськими обстрілами.

2. Дезінформація про «неефективність» системи ППО України

Перш за все, задумайтесь, що Україна перебуває під безперервними та потужними ракетними атаками та атаками безпілотників-камікадзе. Попри ці спроби терору, енергетична інфраструктура продовжує працювати, а деяке обладнання ремонтується. Від 78 до 88 відсотків усіх крилатих ракет було перехоплено українською ППО під час двох широкомасштабних ракетних атак 10 жовтня та 15 листопада. Ефективність української системи ППО, завдяки західним поставкам озброєнь, помітно підвищилася під час війни.

3. «Ядерні фейки» про підготовку Україною «брудної бомби»

Подібні фейки свідчать про те, що Москва планує застосувати тактичну ядерну зброю і спробує звинуватити в цьому Київ. Це є частиною нового етапу кампанії з дезінформації цивілізованого світу. Журналісти Sky News проаналізували фото, використані МЗС РФ для ніби презентації «брудної бомби». Ці фото використано у 2016 році для новин про викрадену у Мексиці вантажівку з радіоактивними матеріалами.

4. Присутність НАТО нібито виправдовує поразку російської армії в Херсоні

Російська пропаганда стверджує, що саме сили НАТО, а не українська армія, були дійсно успішними у відбитті значних контратак противника, з якими нещодавно зіткнулася російська армія. Окупанти намагаються приховати реальність паніки та відступу, роблячи при цьому все можливе, щоб знайти будь-які успіхи російської армії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Юрій Прилипко - краде гроші у громади щоб купувати квартири та автівки коханці

5. Фейк «Західна зброя, що постачається в Україну, продається на нелегальних ринках»

Перше логічне запитання – чи можна було відвоювати стільки територій і змусити російських окупантів тікати, і при цьому продавати зброю деінде? Дивлячись на успіхи української армії та ефективність ППО абсолютно очевидно, що зброя використовується для правильних цілей.

6. Фейкова новина «Захід припинить постачання зброї в Україну»

Психологічна кампанія проти України та Заходу про зупинення постачання зброї та поступове відмовлення від підтримки є видаванням Москвою бажаного за дійсне. Україна отримує все більше і більше озброєння від західних партнерів, зокрема, узгодженого під час «Рамштайн-7». Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосив про збільшення військової допомоги Україні.

7. Російський фейк про уявне дезертирство в українській армії

Цей наратив кремлівської пропаганди спрямований проти ЗСУ. Інформаційно-психологічні операції росіян мають на меті завдати шкоди бойовому духу українських військових, а також підірвати довіру західних партнерів до спроможностей української армії.

Тактика російської дезінформації

Дезінформація здійснюється російськими ЗМІ та розвідувальними службами в рамках складної пропагандистської екосистеми РФ. Це – зловмисні операції в соціальних мережах з батальйонами ботів, використання проксі-сайтів новинних організацій, вкидання неправдивої інформації в телевізійний ефір, різноманітні конференції, щоб змусити повірити в те, що винні Україна і Захід, а не РФ.

Росія не просто так вкладає мільярди у пропагандистську та дезінформаційну кампанію. У Кремлі все ще вважають, що ці заходи допоможуть їм підірвати єдність Заходу і моральний дух українців, досягти хоча б невеликого успіху у війні. Але Україна повинна залишатися рішучою і пильною, а також протидіяти всім дезінформаційним кампаніям.

Джерело: https://insightnews.media/top-7-russian-disinformation-narratives-and-fake-news-in-november-2022/

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: