Посібник із 8 найпоширеніших типів автомобільних акумуляторів

Посібник із 8 найпоширеніших типів автомобільних акумуляторів

Ми всі знаємо, що робить автомобільний акумулятор. Але чи знаєте ви, що існує вісім різних типів автомобыльних батарей — кожна зі своїми перевагами та недоліками?

У цій статті ми розглянемо різні типи автомобільних акумуляторів які ви можете знайти за посиланням https://a-mega-auto.com/akkumulyatory/, а також розглянемо деякі поширені запитання щодо автомобільних акумуляторів , включаючи просте вирішення проблем з акумулятором.

Ця стаття містить

  • Що таке автомобільний акумулятор?
  • Які 3 основні конструкції автомобільних акумуляторів?
  • 8 типів автомобільних акумуляторів
  • 8 поширених запитань про автомобільний акумулятор
    • Чи бувають автомобільні акумулятори різних розмірів?
    • Що означає CCA автомобільного акумулятора?
    • Що означає резервна ємність автомобільного акумулятора (RC)?
    • Що таке глибина розряду (DoD)?
    • Чи варто перевіряти автомобільний акумулятор?
    • Чи можу я змінити тип автомобільного акумулятора?
    • Що таке поплавковий зарядний пристрій (або крапельний зарядний пристрій)?
    • Який найкращий спосіб вирішити проблеми з автомобільним акумулятором?

Що таке автомобільний акумулятор?

Автомобільна аккумулятор — це акумуляторна батарея, яка використовується для запуску автомобіля. Його основне призначення — передавати напругу на стартер, який забезпечує іскру для двигуна внутрішнього згоряння. Він також живить електричні компоненти автомобіля, наприклад фари, склоочисники та радіо.

У міру розвитку дизайну автомобілів змінювалася і конструкція автомобільних акумуляторів:

Які 3 основні конструкції автомобільних акумуляторів?

Конструкція акумулятора автомобіля залежить від технології акумулятора, яку використовують виробники акумулятора.

Більшість автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння використовують свинцево-кислотний акумулятор.

Загалом їх можна класифікувати на:

  • Затоплена батарея: також відома як «мокра» батарея, і вимагає регулярного доливання дистильованої води.
  • Свинцево-кислотна батарея з вентильним регулюванням (VRLA): батарея VRLA — це герметична батарея, яка не потребує обслуговування, тому її також називають герметичною свинцево-кислотною (SLA). Його не потрібно доливати, і він не проллється, якщо його перекинути.

З іншого боку, гібридний або електричний автомобіль зазвичай використовує літій-іонний акумулятор . Однак вони можуть мати допоміжну свинцево-кислотну батарею як вторинне сховище.

Тепер, коли ми знаємо основи конструкції автомобільних акумуляторів, давайте розглянемо 8 найпоширеніших типів автомобільних акумуляторів:

8 типів автомобільних акумуляторів

Перш ніж ми перейдемо до різних типів, важливо зазначити, чому їх так багато.

Це значною мірою залежить від влади.

Пам’ятайте, що сучасні автомобілі потребують різної потужності.

Таким чином, автомобільні акумулятори також відрізняються відповідно до цих потреб.

Тепер давайте розглянемо 8 найпоширеніших типів автомобільних акумуляторів, доступних сьогодні:

1. Залитий свинцево-кислотний акумулятор (мокрий елемент)

Залитий свинцево-кислотний акумулятор є найстарішим типом автомобільного акумулятора, він дуже поширений і доступний. Його також називають акумулятором SLI, що означає «запуск, освітлення, запалювання».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Сейфы: разновидности, материалы изготовления и правила выбора

Залитий акумулятор є акумулятором із мокрим елементом. Зазвичай він складається з 6 елементів із рідким електролітним розчином сірчаної кислоти та води та забезпечує напругу 12,6 В при повному заряді .

Це надійний акумулятор для запуску двигунів і забезпечує достатньо електроенергії для живлення стандартних аксесуарів автомобіля. Однак розчин електроліту потрібно періодично доливати , і він повинен бути встановлений вертикально, щоб запобігти розливу .

Ця батарея із вологим елементом також відчуває суттєве скорочення терміну служби батареї , якщо її розрядити нижче 50% глибини розряду (DoD) .

2. Срібна кальцієва батарея

Цей тип батареї був розроблений як удосконалення технології залитої батареї. Це все ще свинцево-кислотна батарея з розчином електроліту, але використовує свинцево-кальцієво-срібні пластини замість свинцево-сурм’яних пластин у звичайній батареї.

Зазвичай він герметичний і не потребує обслуговування.

Срібно-кальцієва батарея є більш стійкою до корозії та більш стійкою до високих температур , тому вона має довший термін служби в жаркому кліматі.

Однак срібно-кальцієва батарея потребує вищої напруги заряджання і може швидко зіпсуватися через сульфатацію (пошкодження пластин батареї).

3. Удосконалена батарея з розливом (EFB)

Акумулятор EFB — це оптимізована батарея з мокрими елементами з високою продуктивністю. У ньому використовується рідкий розчин електроліту, але це герметична батарея , розроблена для вдвічі більшої витривалості циклу.

Акумулятор EFB може забезпечити близько 85 000 пусків двигуна в порівнянні з 30 000 звичайних залитих акумуляторів. Він був представлений як опція нижчого рівня до акумулятора AGM для довговічності та продуктивності, часто використовується в автомобілях із простою технологією старт-стоп.

4. Гелевий акумулятор (сухий елемент)

Гелеві батареї були розроблені як непроливаюча версія залитої батареї . Це тип батареї VRLA, також відомий як батарея з сухими елементами .

Гелевий акумулятор схожий на залитий акумулятор, але кальцій замінює сурму в свинцевих пластинах, а кремнезем додається до розчину електроліту , перетворюючи його на гель. Він має збільшений термін служби та більш стійкий до вібрації та ударів.

Ви все ще можете знайти гелевий акумулятор на ринку, але розвиток AGM акумуляторів обмежив його застосування.

5. Акумулятор із абсорбентного скла (AGM)

Акумулятор AGM — це акумулятор VRLA, призначений для підтримки вищих потреб в електроенергії в сучасних автомобілях. Це схоже на батарею із вологим елементом, але скловолоконний сепаратор («скляний килимок») поглинає розчин електроліту та утримує його на місці.

Цей тип батареї працює краще, ніж аналоги із залитими елементами та гелевими елементами.

Він може заряджатися в 5 разів швидше і витримувати в 3 рази більший термін служби, ніж звичайний акумулятор . Він також може зменшити до 80% свого DoD.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Типы производственных процессов

Акумулятор AGM ідеально підходить для транспортних засобів з автоматичним старт-стопом і рекуперацією енергії гальмування. Однак він може коштувати на 40-100% відсотків дорожче , ніж звичайні батареї.

6. Батарея глибокого циклу

Батарея глибокого циклу є типом свинцево-кислотної батареї, і її можна залити або запечатати. У його елементах використовується товстіша пластина батареї та щільніший активний матеріал .

Тип батареї глибокого циклу призначений для тривалого живлення з меншим споживанням струму протягом тривалих періодів часу . Він краще підходить для транспортних засобів для відпочинку, візків для гольфу та морських транспортних засобів — тому його також називають морським акумулятором.

7. Літій-іонний (Li-Ion) акумулятор

Літій-іонний акумулятор часто зустрічається в гібридних або електричних автомобілях (EV) . Літій-іонний акумулятор може споживати більше енергії та має швидший час заряджання . Він також легший за звичайні батареї, що важливо для електромобіля. Менша вага означає більшу відстань на одному заряді.

Хоча літій-іонний акумулятор коштує набагато дорожче , ніж свинцево-кислотний акумулятор, він служить довше. Більшість виробників надають від 5 до 8 років гарантії на свої літієві EV батареї, але можна очікувати, що вони пропрацюють від 10 до 20 років .

Деталі літій-іонної батареї підлягають вторинній переробці , що є ще однією перевагою, яка робить її гарним вибором для тих, хто піклується про навколишнє середовище.

8. Нікель-металгідридний акумулятор

Акумулятор NiMH (нікель-метал-гідридний) часто використовується в гібридних транспортних засобах, але успішно підходить для деяких електромобілів. Цей гібридний акумулятор має довший життєвий цикл, ніж літій-іонний або свинцево-кислотний акумулятор.

Однак вони мають високу швидкість саморозряду, дорогі та виділяють багато тепла при високих температурах . Ось чому NiMH батарея менш ефективна для акумуляторних електромобілів і орієнтована на гібридні автомобілі.

Тепер, коли ми розглянули деякі поширені типи автомобільних акумуляторів, давайте переглянемо деякі поширені запитання.

8 поширених запитань про автомобільний акумулятор

Ось деякі відповіді на запитання, пов’язані з автомобільним акумулятором, які можуть у вас виникнути.

1. Чи бувають автомобільні акумулятори різних розмірів?

Так, вони роблять.

Важливо підібрати акумулятор потрібного розміру, щоб забезпечити його надійне кріплення в салоні автомобіля та забезпечити достатню потужність. Якщо ви використовуєте неправильний розмір або роз’єми з клемами в неправильному положенні, кабелі вашого автомобіля можуть не досягати або не підходити належним чином.

2. Що означає CCA автомобільного акумулятора?

Зазвичай у автомобільного акумулятора є два номінали ампер (ампер) — ампер холодного прокручування (CCA) і ампер прокручування (CA):

  • CA: Cranking Amps – це показник того, скільки амперів можна подати протягом 30 секунд при 32°F (0°C).
  • CCA: Cold Cranking Amps визначає, скільки ампер він може видавати протягом 30 секунд при 0°F (-18°C) — тобто наскільки добре акумулятор може запустити двигун у холодних умовах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Алексей Кулеба - новый губернатор Киевской области оказался связаным с Коломойским

Чим вище номінальне число ампера, тим легше запускати двигун.

Акумулятору важче забезпечити живлення в холодних умовах, тому рейтинг CCA є точнішим показником потужності акумулятора.

3. Що означає резервна ємність автомобільного акумулятора (RC)?

Резервна ємність (RC) показує, як довго батарея може працювати від автомобіля, якщо система заряджання вийшла з ладу. Це кількість хвилин, протягом яких акумулятор може видавати струм 25 А, перш ніж напруга розрядиться до 10,5 В (акумулятор вважається повністю розрядженим).

4. Що таке глибина розряду (DoD)?

Глибина розряду (DoD) вказує на відсоток розрядженого акумулятора відносно загальної ємності акумулятора. Максимальний DoD автомобільного акумулятора – це відсоток акумулятора, який можна безпечно розрядити, не пошкодивши його.

5. Чи варто перевіряти автомобільний акумулятор?

Хоча це і не обов’язково, рекомендовано, щоб ваш механік щорічно перевіряв акумулятор під навантаженням після того, як йому виповниться 2 роки (якщо ви перебуваєте в теплому регіоні) або через 4 роки (якщо ви живете в холодному регіоні).

Це пояснюється тим, що батареї швидше виходять з ладу в жаркому кліматі.

Тест навантаження підкреслить здатність батареї утримувати напругу під час використання та повідомить вам, чи настав час замінити. Також завжди корисно перевірити акумулятор перед довгою поїздкою.

6. Чи можу я змінити тип автомобільного акумулятора?

Можливо, можна змінити технологію батареї на іншу, але завжди проконсультуйтеся з фахывцем.

Наприклад, якщо ваш автомобіль із системою старт-стоп або з великою кількістю електричних компонентів, заміна, ймовірно, акумулятора AGM на новий тип батареї може бути непридатною.

7. Що таке поплавковий зарядний пристрій (або струмовий зарядний пристрій)?

Поплавковий зарядний пристрій (також відомий як струмовий зарядний пристрій, зарядний пристрій для зберігання або обслуговування) – це тип зарядного пристрою акумулятора, який запобігає надмірному розрядженню, коли акумулятор не використовується протягом тривалого часу. Це допомагає підтримувати акумулятори автомобілів, якими не їздять часто.

Більшість із них мають схему моніторингу, яка гарантує відсутність перезаряду, хоча вам доведеться перевірити модель зарядного пристрою акумулятора, щоб переконатися.

Заключні думки

Розвиток автомобільних технологій призвів до розвитку нових акумуляторів.

Важливо зазначити, що кожен тип акумулятора має свої переваги та недоліки, і ви повинні використовувати лише той, який призначений для вашого автомобіля.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: