Найменше море на землі

Найменше море на землі

Море – це одна зі складових світового океану. Між собою моря відрізняються за:

  • Площею;
  • Глибиною;
  • Солоністю;
  • Температурою.

Незалежно від особистих властивостей кожному морю відведено свою роль в екосистемі світового океану. Більше цікавих фактів на https://coolinfo.in.ua.

Яке море найменше?

Самим маленьким морем за своєю площею справедливо вважається море з незвичайною назвою Самар, яка походить від назви одного з його островів. За легендою, коли іспанські моряки пропливали повз них, один іспанець звернув увагу на острів, поцяткований річками. І з подивом вигукнув: «Самар», що в перекладі означає «Розсічений».

ТОП-10 найменших морів у світі:

  1. Море Самар належить до акваторії Тихого океану, розташоване на чисельних Філіппінських островах. Це невелике межостровне море з площею — 3870 км², середня глибина — 200 м, показник солоності дорівнює 34 проміле.
  2. Ваттове море знаходиться у північно-східній частині Атлантичного океану та простягається на 500 км уздовж берегів Данії, Німеччини та Нідерландів. Його площа – 10 тис. км², глибина – до 25 м, показник солоності — 34,5 проміле.
  3. Мармурове море належить до Атлантичного океану, розділяє Азію та Європу. Площа займає 11 742 км², довжина – 280 км, ширина – 80 км, глибина – 1370 м, найбільша солоність – 38 проміле. Його назва походить від однойменного острова Мармара, де раніше добували мармур.
  4. Лігурійське море знаходиться в акваторії Атлантичного океану між Францією та Італією. Площа становить понад 15 тис. км², найбільша глибина — 2500 м, показник солоності — 38 ‰. Море назвали на честь племені лігурів, які у старовину мешкали в долині Рони.
  5. Японське море – внутрішнє, розташоване в басейну Тихого океану, між Азією, Сахаліном і Японією. Площа — 978 000 км², глибина досягає — 3 742 м, солоність морської води 34,8‰. Мешканці Південної Кореї називають його Східним.
  6. Море Дейвісаокраїнне море Південного океану, омиває Землі Королеви Мері та Берег Правди. Через нього проходить південне полярне коло. Площа — 21 тис. км², глибина — до 1369 м; солоність – 33,5‰. Море отримало свою назву на честь капітана австралійської експедиції судна «Аврора» Дж. К. Дейвіса.
  7. Море Саву розмістилося в тихоокеанських просторах, обмежене островами Малайського архіпелагу. Площа — 35 тис. км², максимальна глибина – 3475 м. Показник солоності – 34 проміле. Море Саву прозвали «незайманою королевою».
  8. Море Лінкольна – окраїнне море, яке міститься у басейні Північного Льодовитого океану, розташоване між Канадою і Гренландією. Площа моря складає 38 тис. км², об’єм — 11 тис. км³, найбільша глибина — 592 м, солоність води — 31,5 проміле. Названо на честь сина шістнадцятого президента США військового міністра Роберта Тодда Лінкольна.
  9. Азовське — внутрішнє море, що входить до басейну Атлантичного океану. Його площа — 39 000 км², найбільша глибина: 13,5 м, довжина берегової лінії — 2700 км, ширина — 200 км. Солоність морської води – низька, ледве досягає 11 ‰.
  10.  Море Балі розташоване між індонезійськими островами в Тихому океані. Воно має площу близько 40 тис. км², найглибша западина знаходиться на 1600 м нижче за рівень моря. Показник солоності — 34,0 ‰.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Шкільна канцелярія: поради для батьків щодо вибору приладдя

Цікаві факти про море Самар

За рекордно малою територією саме це море вважається найменшим у світі. Колись воно мало унікальну екосистему. В ньому нараховувалося приблизно 50 видів промислової риби. Але внаслідок безконтрольного рибальства сталася екологічна катастрофа. Спочатку зникли великі хижаки, а потім браконьєри почали використовувати динаміт для ловлі дрібних видів риби. Збільшилася кількість медуз. В наш час рибальство дозволено лише за ліцензією.

Вирубка лісних масивів на островах, які оточують море, призвела до збільшення змиву грунту з гір, що оголюються, та утворення мулу, який заповнює коралові рифи. Зараз у нормальному стані перебуває приблизно 5% рифів. Іншим наслідком збільшення кількості мулу є так звані червоні припливи, викликані у разі паралітичним отруєнням молюсків. Перший такий приплив стався на Самар у 1983 році.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: