Найкращі в світі бойові безпілотники

Найкращі в світі бойові безпілотники

Безпілотники прийнято підрозділяти на ударну дію. Існують безпілотні літальні апарати, оснащені ракетними установками та іншими засобами ураження противника, а також ті, які при виявленні мети перетворюються на бойовий заряд, що самонаводиться, так звані дрони-камікадзе.

Як правило, дрони-камікадзе менше за розмірами ніж ударні безпілотники.

У світовому рейтингу країн-виробників бойових безпілотників визначились лідери у розробці БПЛА – США, Ізраїль, Італія та Туреччина.

Отже, топ-10 найкращих бойових безпілотників.

1 місце Predator C Avenger, США

Безпілотний бойовий літальний апарат розроблений компанією General Atomics Aeronautical Systems у 2009 році. Максимальна злітна вага бойового безпілотника складає 8255 кг.

Загальна вантажопідйомність літака складає 2948 кг. Його корисне навантаження включає ракети Hellfire, керовані бомби (GBU) -12/49, бомби з лазерним наведенням, спільні боєприпаси GBU-31, GBU-38 38 (JDMA), GBU-39 та бомби GBU-16/48.

Predator C Avenger пропонує більш високі експлуатаційні та транзитні швидкості, ніж літаки Predator B. Приводний у дію турбовентиляторним двигуном Pratt і Whitney PW545B, бойовий дрон здатний досягати висот до 15 тис.м. Він має максимальну швидкість 740 км/год та витривалість 20 годин.

2 місце Heron TP, Ізраїль

Безпілотний розвідувальний літальний апарат розроблений ізраїльською компанією IAI. Один такий безпілотник може стежити одночасно за шістьма цілями. Ізраїльський БПЛА, що найбільше продається.

Розмах крил апарату становить 26 м. Стеля – 13,7 км. Тривалість польоту 36 годин. Повідомлялося про можливість «висіти» у повітрі на висоті до 4,5 км над контрольованими районами та про перспективу оснащення системою дозаправки у повітрі. При крейсерській швидкості 296 км/год (максимальна – 460 км/год) він може пролетіти 14 800 км. Максимальна злітна вага – 4650 кг. Маса корисного навантаження може досягати 1000 кг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Еко-сумка з логотипом як інструмент для просування бізнесу

3 місце MQ-9B SkyGuardian, США

Розвідувально-ударний БПЛА розроблений компанією General Atomics Aeronautical Systems. Може нести до 4 ракет або бомби з GPS наведенням. Військовий безпілотник MQ-9B SkyGuardian відноситься до класу середньовисотних та розроблений на базі MQ-9 Reaper, який з 2007 року знаходиться на озброєнні ВПС США,

SkyGuardian здатний перебувати в повітрі до 35 годин, але поки що літає досить повільно — крейсерська швидкість безпілотника на висоті 7,5 тис. м становить 388 км/год.

4 місце Predator B (MQ-9 Reaper), США

MQ-9 Reaper – розвідувально-ударний БПЛА, створений компанією General Atomics Aeronautical Systems.

В основі MQ-9 Reaper був літак MQ-1 Predator. Обладнаний турбогвинтовим двигуном, який дозволяє розвивати величезні швидкості більше 400 кілометрів на годину. Стеля складає 13 тис. м. Максимальна тривалість польоту – 24 години.

5 місце CH-5, Китай

Китайський середньовисотний розвідувально-ударний БПЛА. Озброєння: ракети та авіабомби 50, 100 та 200 кг. Може перебувати у повітрі 60 годин. CH-5 — середньовисотний безпілотник великої тривалості польоту (MALE, medium altitude long endurance). Його прототип здійснив перший політ у серпні 2015 року.

6 місце Yabhon United 40, ОАЕ

Середньовисотний розвідувально-ударний БПЛА розроблений в ОАЕ. Може перебувати у повітрі до 5 днів. Здатний нести 1030 кг боєприпасів.

7 місце MQ-1C Gray Eagle, США

Американський розвідувально-ударний БПЛА виробництва General Atomics. Може перебувати у повітрі 30 годин, озброєний 4 ракетами або 4 бомбами.

8 місце CAIG Wing Loong II, Китай

Китайський розвідувально-ударний безпілотний літальний апарат. Стверджують, що є копією американських MQ-1 Predator і MQ-9 Reaper.

9 місце MQ-5B Hunter, США

Спроектований та розроблений Northrop Grumman, багатоцільовий безпілотний літальний апарат Hunter MQ-5B експлуатувався у збройних силах США протягом останніх двох десятиліть, відповідаючи всім стандартам, встановленим міністерством оборони США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Что такое планшет. Стили, функции операционные системы

Безпілотник Hunter здатний нести загальне корисне навантаження 226,8 кг.

MQ5B Hunter, оснащений двигуном на важкому паливі, має максимальну злітну масу 884,50 кг та максимальну сервісну стелю 5,5 тис.м. Безпілотний літак може розвивати максимальну швидкість до 200 км/год та витримувати 21 годину польоту. MQ-5C e-Hunter, більша версія MQ-5B, здатна залишатися у повітрі до 30 годин.

10 місце Bayraktar TB2, Туреччина

Може нести 4 керовані протитанкові ракети UMTAS з лазерним наведенням, або коректовані плануючі високоточні авіабомби Roketsan MAM-C, MAM-L, здатні вражати нерухомі об’єкти, що рухаються, на відстані до 8 км. Так, у грудні 2015 року відбулися тестові запуски ПТРК UMTAS.

Bayraktar TB2 з чотирма ракетами на підвісці може перебувати у повітрі понад 12 годин. Це дозволяє вести постійне чергування в повітрі і після виявлення цілей швидко висуватися до передової для пуску ракет. Не зважаючи на досить високу ціну байрактара, його активною використовує і наша армія у своєму озброєнні. Час реакції буде набагато вищим, ніж у авіації, що дозволяє ефективно вражати цілі, доступні лише у вузькому часовому коридорі.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: