На “Велике крадівництво” Зеленського з бюджету “розпиляли” понад 11 мільярдів доларів

На “Велике крадівництво” Зеленського з бюджету “розпиляли” понад 11 мільярдів доларів

Проєкт президента України Володимира Зеленського, коштував українцям 11 мільйонів доларів на які було відремонтовано менше ніж 10% доріг.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів ексміністр інфраструктури Володимир Омелян.

Він пояснив, що народні депутатки фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко, Марія Іонова та Ірина Фріз звернулися до Уряду і Офісу Президента з депутатським запитом щодо “Великого Будівництва”: яким нормативним актом регулюється ця “ініціатива Зеленського”, вичерпний перелік об’єктів, стан виконання і т.д.

“Як і очікувалося, на відміну від гучної піар-кампанії, дорогих біг-бордів і проплачених блогерів – офіційні відповіді, що надійшли наприкінці 2021 р., набагато скромніші і уривчасті. Бо підписання офіційного документу – це відповідальність”, – зауважив Омелян.

Він пояснив, що за два з половиною роки “Великого Будівництва” жодного окремого нормативно-правового акту щодо узаконення його не існує в природі, а все фінансується в межах діючих програм державного і місцевих бюджетів, започаткованих ще за Петра Порошенка.


Особливо зворушив “Укравтодор”, який досі фінансує всі свої роботи з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту відповідно до Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-22 рр, затвердженої ще Кабміном Порошенка у березні 2018.
Володимир Омелян

Колишній урядовець пояснив, що з наведених офіційних даних, у 2020 р. було відремонтовано 4056 км автошляхів державного значення загальною вартістю 96,6 мільярда гривень.

“Чомусь міністерство інфраструктури вирішило окремо наголосити, що в 2016-2019 рр. було відремонтовано 5 661,7 км доріг державного значення на загальну суму 71,5 млрд грн”, – підкреслив Володимир Омелян.

“Отже, якщо розподілити виділені кошти на отримані кілометри, то і тут вилізе банальна правда: у 2020 1 км Зеленського коштував удвічі дорожче, аніж за Порошенка. Не дешевше, а дорожче! Офіційно, підтверджено листом Міністерства інфраструктури”, – наголосив ексміністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Про схеми пограбування бюджету на "Великому будівництві" Зеленського.

Він підкреслив, що жодної офіційної відповіді, так скільки доріг державного значення відремонтовано у 2021 р., як і скільки автошляхів місцевого значення було відремонтовано за кошт Дорожнього Фонду у 2020-21 рр., влада надати не змогла.

Він запевнив, що нардепи обов’язково зроблять додаткові запити, а наразі лишається лише аналізувати “рекламні” заяви Укравтодору і спікерів від Зеленського.


Отже, згідно з цими повідомленнями, у 2020-21 рр. відремонтовано близько 14 000 км. Є всі підстави вважати, що насправді відремонтовано не більше 10 000 км, особливо, якщо врахувати реальний провал з ремонтом доріг місцевого значення у 2021 р. Ці “14 000 км” коштували платникам податкам понад 11 млрд дол США. Всього у нас 170 000 км – себто, відремонтовано в кращому випадку 8% усіх доріг.
Володимир Омелян

“Отже, вся мережа буде ремонтуватися загалом 25 років і це нам буде коштувати мінімум 1,5 трлн дол?! А у нас точно є стільки часу і стільки грошей? І це ще без нових мостів і автобанів”, – іронізував колишній урядовець.

Омелян зауважив, що заборгованість “Укравтодору” вже в цьому році буде понад 140 мільярдів гривень, а обслуговування цих боргів у 2022 вже буде коштувати 16 мільярдів гривень.

“П.С. До речі, Запорізький міст досі будується. Хоча мав бути зданий в експлуатацію 01.01.2021, 24.08.2021, 31.12.2021. Тепер нова дата здачі – “точно до 24.08.2022″. Одеська траса не відремонтована, а Київ-Чоп вже розвалюється. Київ-Дніпро – все ще будується. М-30, половина якої була готовою вже в 2019, – в процесі”, – додав ексміністр інфраструктури.

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: