Крадіжка без кінця: хто підставляє Зеленського з «Великим будівництвом»

Крадіжка без кінця: хто підставляє Зеленського з «Великим будівництвом»

Президентська програма «Велике будівництво» з піар-теми для Зеленського давно перетворилася на «дійну корову» для оточення. Чому в Офісі президента продовжують вкидати величезні фінансові ресурси у ВБ, незважаючи на економічні труднощі, які відчуває вся країна і чому ця історія ще вдарить у рейтинг Володимира Зеленського, читайте в матеріалі Lenta.UA.

Триста мільярдів гривень за останні два роки пішло на «Велике будівництво». 2022 року на цей проект планують витратити ще 140 мільярдів гривень. Парадокс: у країні валиться економіка, спостерігається дефіцит енергоресурсів, у світових ЗМІ говорять про ризики агресії з боку Росії, а бюджет на будівництво не лише не припиняється, а й зростає.

Навіть західні партнери звернули увагу на цю дивну позицію української влади. Наприклад, глава Комітету із закордонних справ парламенту Естонії Марк Міхельсон у Twitter прямо звернув увагу на необхідність посилювати обороноздатність країни.

«Президент Зеленський має продемонструвати справжнє лідерство та побудувати сильну національну єдність навколо політики безпеки та оборони у той час, коли це так необхідно. Київ має інвестувати сьогодні більше в оборону, ніж у дороги, якщо ви розумієте, що я маю на увазі», — наголосив естонський політик.

Усі розуміють, що він мав на увазі. Проте дуже вигідна ця схема, влаштована на «Великому будівництві». На думку експертів, до 40% коштів, виділених на програму, банально розкрадається. За приблизними оцінками, виходить, що 150-180 мільярдів гривень «заробітку» за три роки опиниться у чиїхось кишенях. При чому левова частка цих коштів осідає у чиновників, які «кришують» увесь цей будівельний процес. Робота у них не для середніх умів: вони визначають, хто, де і за скільки будуватиме. Допомагають «правильним» будівельникам не лише отримувати тендери, а й захищають їх від перевірок та навіть кримінальних справ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Управление крупномасштабными проектами веб-разработки: исчерпывающее руководство

Не дивно, що це призвело до простого фантастичного зростання цін на будівництво. Протягом 2020 року в рамках «Великого будівництва» збудували 4000 км доріг за 120 млрд грн, тоді як у 2018 році на 3800 км доріг витратили 40 млрд гривень — будівництво стало дорожчим утричі.

Тим часом президент Володимир Зеленський з любов’ю ставиться до програми.

«І результат – майже 14 тисяч кілометрів за два роки програми «Велике будівництво». Оновлено та побудовано – те, що ми сьогодні бачимо згідно зі статистикою, – понад 40% основної мережі доріг України, що сполучають великі та маленькі міста, всі важливі українські регіони», – заявив президент.

Потрібно розуміти, що через тотальну крадіжку багато з цих доріг вже навесні почнуть сходити разом зі снігом. І їх візьмуться латати. Чи варто говорити, що ставлення до «Великого будівництва» від цього в суспільстві, де вже «просікли тему», навряд чи покращає.

Як зазначає експерт Олександр Кондратенко, проект «Велике будівництво» як ідея вийшов добрим. «Але ось інструмент оновлення інфраструктури країни можливий лише за грамотного і чесного підходу. А з цим, як бачимо, у нас дуже великі проблеми! Для Зеленського він перетворився на маніпулювання цифрами для підтримки рейтингу. І буде комусь дуже прикро, якщо раптом саме ця тема його остаточно і поховає», — зазначає він.

Приблизно так само оцінює ситуацію замглавреда «Наші Гроші» Юрій Ніколов. За його словами, заяви влади про те, що одна вкладена гривня в дороги в рамках програми «Велике будівництво» поверне п’ять економіці, не відповідають дійсності.

Де п’ять гривень? Національний банк перевірив і сказав: тут 96 копійок із гривні лишається. Тобто чотири копійки взагалі десь зникають. Зеленський казав, що «Велике будівництво» принесе нам 200 тисяч робочих місць. Це брехня. Укравтодор так і написав: 20 тисяч. Зеленський або нолик домалював у голові, або спеціально вигадав, щоб усіх нас обманювати», — каже Ніколов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Сергей Мамедов: мойщик Януковича и шестерки Вавриша прикрылись Парцхаладзе

За словами журналіста, гроші з державного бюджету, які йдуть на «Велике будівництво», майже наполовину зникають за межами України.

«Так само у тіньовий обіг йдуть гроші від іноземної техніки. Великі будівельники купують не вітчизняні вантажівки, а імпортні. Купують не вітчизняні асфальтоукладачі, а завозять із Туреччини. Економлять за наш рахунок. Уявіть, що дорога ремонтується за мільярд гривень. На зарплати пішло 3%, роботу машин – 15%, а 80% – на будівельні матеріали, 50% із яких – асфальт. Який здебільшого складається з імпортного бітуму. За нього гроші теж їдуть із України. Тому «Велике будівництво» Зеленського, яке майже наполовину складається з великої крадіжки, принесло Україні лише шикарну картину для президента, яку він використовує у рекламній кампанії на виборах. А нам – велике розчарування та збитки у бюджеті», – розповів редактор «Наші гроші».

Натомість у сусідній Росії задоволені, адже основний інгредієнт – бітум – ми купуємо саме там. Скандалом загрожує нещодавня ініціатива двох керівників фракції «Слуга народу» Давида Арахамії та Данила Гетьманцева, які 27 січня зареєстрували законопроект про внесення змін до Митного тарифу, в якому запропонували зняти мита з російського бітуму.

«Світові ЗМІ сповнені повідомленнями про «українську кризу». Зеленський нещодавно пророкував, що РФ окупує Харків. Найчастіше словосполучення нашій країні – «російська агресія». Зеленський виступає у Раді та обіцяє збільшити армію на 100 тис професійних військових. До нас летять літаки зі зброєю. У цей час нардепи Давид Арахамія і Данила Гетьманцев вносять законопроект #6562, який пропонує зняти ввізне мито на імпортний бітум. Начебто все нешкідливо. У пояснювальній записці значиться, що бітум потрібен для ремонту українських доріг = «Великої забудови». І взагалі ми економіку розвиваємо. Не підкопаєшся. Ось лише один нюанс. Ввізне мито застосовується лише до імпорту бітуму… З РОСІЇ! Із країни-агресора, яка начебто «неминуче» збирається напасти на Україну», — зазначає економічний журналіст Сергій Лямець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ракетный удар по Курской области. ВИДЕО

«Ось як це відбувається. Однією рукою ми з Росією воюємо. Іншою — хочемо возити з РФ бітум для «Великого будівництва» Зеленського. Як думаєте, це тягне на зраду Батьківщині? Чи нагородити Давида із Данилою за підтримку економіки?», — іронізує він.

Цілком очевидно, що Арахамія та Гетьманцев просто виконували завдання з Банковою, де сидять головні вигодонабувачі «Великого будівництва». Йдеться про заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенко. Саму ідею «розпилу» бюджетних коштів у особливо великих розмірах розробили Юрій Голік та Олександр Кубраков. Останній зараз очолює міністерство інфраструктури і дуже непогано почувається. Також у тему будівництва потихеньку намагається вклинитися й голова ОП Андрій Єрмак, але поки що це йому до кінця зробити не вдалося.

Про те, як працюють «розпилювачі» держбюджету, а також про їхні грандіозні плани ми напишемо найближчим часом.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: