Араїка Амірханяна підозрюють в розкраданні коштів на “великому будівництві”

Араїка Амірханяна підозрюють в розкраданні коштів на “великому будівництві”

Одеського бізнесмена Араїка Амірханяна підозрюють в розкраданні коштів в особливо великих розмірах, які виділяються на Національну програму Президента України «Велике будівництво». Справа проти нього веде СБУ.

В матеріалах справи проходять кілька компаній, що належать Амірханяну: «Ніколаевстройцентр», «Фінбізнесгруп», «Будівельна компанія «Дорсервис», «Граніт-001», «Будівельна компанія «Дорлідер», «Полтавабудцентр».

За версією слідства, Амирханян організував злочинну схему заволодіння бюджетними грошима в особливо великих розмірах. Йдеться про використання дорожньо-будівельних матеріалів неналежної якості, порушення технологій виробництва та будівництва, завищенні обсягів виконаних робіт, співпраці з компаніями з ознаками фіктивності, переведенні в готівку отриманих бюджетних коштів та подальшої легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

Загалом компанії Амірханяна отримали з бюджету понад 531 мільйони гривень.

За сприяння колишніх керівників Антимонопольного комітету України організовував механізм блокування торгів на будівництво і ремонт доріг на випадок, якщо його компанії не перемагали в тендері.

Схема махінації виглядала наступним чином. Якщо результат торгів не влаштовував Амірханяна, він через свої компанії подавав скарги або на умови тендера, мовляв, були порушені якісь норми, або на перемогу інших учасників. Це фактично блокувало проведення тендера на 1,5-2 місяці. І в багатьох випадках за сприяння колишніх керівників АМКУ результати закупівель взагалі скасовувалися.

Фірми Арміханяна неодноразово були викриті в спробах створення фіктивних торгів, коли нібито конкурували між собою, за що були оштрафовані на 15,6 мільйонів гривень.

Фактично все виглядає так, що в особі Амірханяна влади знайдуть “стрілочника”, на якого повісять зловживання, а ось великі чиновники відповідальності уникнуть.

Раніше ЗМІ повідомляли що Арміханяна “кришують” люди генпрокурора Ірини Венидиктової

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  «Велике крадівництво»: в чьих карманах осядут бюджетные миллиарды?

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: