Кива склав іспит на адвоката – що з’ясували журналісти-розслідувачі
Депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Ілля Кива склав іспит для набуття права на заняття адвокатською діяльністю. Про це пише Bihus.Info з посиланням на відповідний запис у реєстрі Національної асоціації адвокатів України у січні 2021 року.
Іспит на адвоката Кива складав у Закарпатській обласній кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури. Згідно з законодавством, кандидат після іспиту повинен пройти пів року стажування в адвоката з досвідом не менш як 5 років.
Особа, яка проходить стажування, повинна виконати план стажування, мається на увазі підготовка процесуальних документів, ознайомлення із чинним законодавством тощо, і зробити звіт.
Звіт кандидата має заслухати та затвердити Рада адвокатів регіону на спеціальному засіданні.
Адвокат Bihus.Info Марія Музичка так прокоментувала цю ситуацію: “Теоретично, Рада адвокатів Закарпатської області має збиратись у вересні, відповідно, вже скоро стане зрозуміло, чи стане Кива адвокатом. Якщо так – він отримає привілеї, наприклад, його не зможуть обшукати без окремої ухвали й присутності представника Ради адвокатів”.
У відповідь на запитання, чи планує проходити він піврічне стажування адвокатом, яке передбачено для тих, хто захистив іспит, Кива відповів у коментарі “Суспільному”, що “усі його дії вибудувані в рамках закону”. Також журналісти запитали в депутата, чи планує він працювати адвокатом у майбутньому.
“Звичайно. І не лише адвокатом, а ще й проповідником та дитячим психологом”, – відповів Кива.
Крім того, у кулуарах ВР, як інформує “Цензор.НЕТ”, Кива заявив: “Не розумію, чому такий ажіотаж. У мене, як мінімум, дві вищі освіти, за якими я юрист. Одна з них – з червоним дипломом”.
За словами Киви, “адвокатура – ця частина тієї історії”, яку він “хотів для себе освоїти”.
І додав, що “найближчим часом адвокати будуть потрібні хлопцям з 95 кварталу”.
Нагадаємо, 27 квітня 2021 року в державному Інституті підготовки кадрів держслужби зайнятості відбувався захист кандидатської дисертації Іллі Киви. Журналістів туди пускали не всіх, лише за списками. При цьому перевагу надавали представниками медведчуківських ЗМІ. Кива прийшов з охоронцями, яких назвав “аспірантами й студентами”, а представників ЗМІ обізвав лайливими словами. Крім того, ЗМІ написали, що на захисті Кива уникав запитань членів комісії, однак їх це зовсім не бентежило, а навпаки – веселило.
Як відомо, суспільство обурилося тим, що Кива став кандидатом наук. У соцмережах українці писали, що тепер соромно вказувати свій ступінь доктора наук у резюме. Уже кілька науковців в Україні на знак протесту спалили свої дипломи кандидата наук.
Політика підловили на фальсифікації довідок до наукової роботи; ЗМІ запідозрили членів комісії у недоброчесності. У червні МОН заявило про перевірку дисертації депутата, але про її результати досі невідомо.