Кива склав іспит на адвоката – що з’ясували журналісти-розслідувачі

Кива склав іспит на адвоката – що з’ясували журналісти-розслідувачі
За законодавством, кандидат після іспиту повинен пройти пів року стажування в адвоката з досвідом не менш як 5 років

Депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива склав іспит для набуття права на заняття адвокатською діяльністю. Про це пише Bihus.Info з посиланням на відповідний запис у реєстрі Національної асоціації адвокатів України у січні 2021 року.

Іспит на адвоката Кива складав у Закарпатській обласній кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури. Згідно з законодавством, кандидат після іспиту повинен пройти пів року стажування в адвоката з досвідом не менш як 5 років.

Особа, яка проходить стажування, повинна виконати план стажування, мається на увазі підготовка процесуальних документів, ознайомлення із чинним законодавством тощо, і зробити звіт.

Звіт кандидата має заслухати та затвердити Рада адвокатів регіону на спеціальному засіданні.

Адвокат Bihus.Info Марія Музичка так прокоментувала цю ситуацію: «Теоретично, Рада адвокатів Закарпатської області має збиратись у вересні, відповідно, вже скоро стане зрозуміло, чи стане Кива адвокатом. Якщо так – він отримає привілеї, наприклад, його не зможуть обшукати без окремої ухвали й присутності представника Ради адвокатів».

У відповідь на запитання, чи планує проходити він піврічне стажування адвокатом, яке передбачено для тих, хто захистив іспит, Кива відповів у коментарі «Суспільному», що «усі його дії вибудувані в рамках закону». Також журналісти запитали в депутата, чи планує він працювати адвокатом у майбутньому.

«Звичайно. І не лише адвокатом, а ще й проповідником та дитячим психологом», – відповів Кива.

Крім того, у кулуарах ВР, як інформує «Цензор.НЕТ», Кива заявив: «Не розумію, чому такий ажіотаж. У мене, як мінімум, дві вищі освіти, за якими я юрист. Одна з них – з червоним дипломом».

За словами Киви, «адвокатура – ця частина тієї історії», яку він «хотів для себе освоїти».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дубинский «из грязи в грязи»

І додав, що «найближчим часом адвокати будуть потрібні хлопцям з 95 кварталу».

Нагадаємо, 27 квітня 2021 року в державному Інституті підготовки кадрів держслужби зайнятості відбувався захист кандидатської дисертації Іллі Киви. Журналістів туди пускали не всіх, лише за списками. При цьому перевагу надавали представниками медведчуківських ЗМІ. Кива прийшов з охоронцями, яких назвав «аспірантами й студентами», а представників ЗМІ обізвав лайливими словами. Крім того, ЗМІ написали, що на захисті Кива уникав запитань членів комісії, однак їх це зовсім не бентежило, а навпаки – веселило.

Як відомо, суспільство обурилося тим, що Кива став кандидатом наук. У соцмережах українці писали, що тепер соромно вказувати свій ступінь доктора наук у резюме. Уже кілька науковців в Україні на знак протесту спалили свої дипломи кандидата наук.

Політика підловили на фальсифікації довідок до наукової роботи; ЗМІ запідозрили членів комісії у недоброчесності. У червні МОН заявило про перевірку дисертації депутата, але про її результати досі невідомо.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: