ДБР ім. Портнова відкрило справу проти звільнених моряків з подачі агентів впливу Росії

ДБР ім. Портнова відкрило справу проти звільнених моряків з подачі агентів впливу Росії

Державне бюро розслідувань відкрило справу проти звільнених з російського полону українських моряків з подачі агентів впливу Росії та за заявою голови Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова.

Про це у своєму блозі на Українській правді написав адвокат Петра Порошенка Ігор Головань.

«Буквально сьогодні з’явилися повідомлення, що РФ, як умову повернення захоплених українських кораблів, вимагає визнання Україною дій українських моряків злочином і провокацією. Слідчі ДБР у повній злагоді з ФСБ розслідують міфічне «перевищення влади та службових повноважень» українськими військовослужбовцями з явною метою послабити позицію України на міжнародній арені, зокрема, у Міжнародному трибуналі з морського права», — зазначив правозахисник.

Головань додав, що голова ДБР приховує правду щодо розслідування дій українських моряків.

«Директор ДБР Роман Труба, заперечуючи ці очевидні факти, цинічно і нахабно бреше. Так, під час брифінгу 09 жовтня 2019 р. Труба не посоромився заявити: «Я запевняю, що ми не досліджуємо дії моряків, ми досліджуємо дії щодо керування морськими судами в Керченській протоці», —

На думку Голованя брехню свого начальника спростовує слідчій третього слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань Сергєєва А. С.

«У своєму клопотанні про призначення експертизи вона так і ставить питання:

Чи були допущені порушення військовослужбовцями, які виконували бойове завдання, Керівництвом ВМС ЗСУ при виконанні документів бойового управління зазначені у пункті 3.2 даного клопотання? Чи можуть знаходитись вказані порушення у причинному зв’язку до настання тяжких наслідків, які призвели до полону військовослужбовців ЗСУ, втрати озброєння та військової техніки?

Не варто і пояснювати, що військовослужбовці, які виконували бойове завдання – це українські моряки, які на той час, коли слідчий ДБР Сергєєва намагалася з’ясувати чи були ними допущені порушення, ще сиділи у російській в’язниці», — відмітив адвокат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Иван Кайло: недолюстрированный прокурор собрался вернуться в прокуратуру?

Головань ауважив, що вся історія з призначенням за клопотанням А. С. Сергєєвої військової експертизи у справі українських моряків яскраво ілюструє факт «тотальної деградації ДБР, повну зневагу до закону і прав людини з боку слідчих цієї установи, яка за керування Р. М. Труби фактично перестала бути правоохоронною».

Адвокат переконаний, що «військова експертиза» призначалася з цілою низкою грубих порушень закону.

«Майже всі поставлені А. С. Серєєвою питання стосуються реалізації нормативно-правових актів, тобто – питань права. А відповідно до статті 242 КПК України проведення експертизи для з’ясування питань права не допускається. Можливо тому зі своїм клопотанням А.С.Сергєєва звернулася не до Шевченківського суду (адже працює вона на Петлюри, 15 – Шевченківський район міста Києва), а чомусь до Печерського», — написав Головань.

Він також зауважив, що багато суддів Печерського районного суду м. Києва клопотань слідчих ДБР, а також скарг на дії та бездіяльність слідчих ДБР не розглядають з тієї причини, що Центральний апарат ДБР, знаходиться поза межами територіальної юрисдикції цього суду.

«Наприклад, суддя Матійчук 15 липня 2019 р. направив за територіальною підсудністю до Шевченківського районного суду міста Києва скаргу на бездіяльність слідчого ДБР. Підстава – вказаний правоохоронний орган знаходиться за адресою: 01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, б.15, що територіально знаходиться в Шевченківському районі м. Києва. Однак через три дні, 18 липня, той же суддя Матійчук, різко змінивши свою позицію, розглядає і задовольняє клопотання слідчого ДБР А. С. Сергєєвої про призначення експертизи. Аж тут з’ясувалося, що кримінальне провадження у «справі моряків» 17.07.2019р. було закрито постановою прокурора. Тобто, суддя Матійчук задовольнив клопотання у закритому кримінальному провадженні», — написав правозахисник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Андрей Портнов. Вилла подонка помогавшего путину начать войну находится под усиленной охраной нацполиции.

Головань відмітив, що після скасування постанови про закриття кримінального провадження у «справі моряків» заступником Генерального прокурора України Кізем С. М., слідчий А. С.Сергєєва знову звернулася з клопотанням про призначення експертизи і знову до Печерського суду міста Києва. На цей раз клопотання задовольнив суддя С. В. Вовк.

«Той самий суддя Вовк, який нарахував тому самому Андрію Портнову рекордне відшкодування моральної шкоди в 1 млн 800 тис. гривень за поневіряння у Австрії. Справу моряків ДБР розпочало в інтересах держави-агресора за заявою Портнова. Коло замкнулося», — наголосив адвокат.

Головань переконаний, що «ДБР вперто, за активного сприяння наших можновладців, готує державі-агресору приємний подарунок», тому нещодавно звільненим з полону морякам розслаблятися рано.

«Особливої уваги заслуговує той факт, що слідчий Сергєєва, а за нею судді Печерського суду міста Києва Матійчук і Вовк, вбачають ознаки державної зради у вжитті керівництвом держави заходів, щодо захисту національних інтересів!», — зазначив правозахисник.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: