Чи можна дітям носити контактні лінзи? Оптимальний вік та головні критерії вибору

Чи можна дітям носити контактні лінзи? Оптимальний вік та головні критерії вибору

Діти зазвичай неохоче носять окуляри для корекції зору через власні упередження чи насмішки однолітків. Тому питання контактної корекції є актуальним для багатьох батьків та дітей. Сьогодні ви дізнаєтесь, з якого віку дозволена контактна оптика. На прикладі каталогу контактних лінз https://kyivlinza.ua/catalog/kontaktnye-linzy/ ми розповімо як обрати безпечну модель.

З якого віку дозволені лінзи?

Офтальмологи на це питання відповідають одностайно — контактна оптика не має вікових обмежень. Існує багато вроджених захворювань очей, які передбачають використання лінз від 1 року чи навіть раніше. Фізично очі новонародженого не надто відрізняються від дорослої людини, а до 12-13 років відмінності взагалі зникають.

Рішення про використання контактних засобів залежить не від віку дитини, а її відповідальності та готовності до певних труднощів. Дослідження демонструють, що дітки у віці від 8 до 12 років легко вчаться самостійно одягати та знімати делікатні пластинки. Більшість із них навіть вміють правильно промивати лінзи та доглядати за контейнером.

Якщо дитина готова до певного дискомфорту у період адаптації та щоденного ритуалу із догляду за оптикою — сміливо вирушайте до офтальмолога чи оптометриста. Остаточне рішення варто приймати у кабінеті лікаря після діагностики зору та перевірки стану очей. Лікар перевірить якість слізної плівки та тканини ока на наявність запалень чи інших аномалій. Якщо протипоказань не виявиться, ви отримаєте рецепт для вибору контактних засобів.

9z7N16rP8R97edTB5B5B_SomWm5uMFJssefXJe3TKLx8UWmuXRcp59cHxTzZQc_yKGAM273fh9CMoTMoDV98NdQP26gGu0TSdfFgAIODAymtKG3jprSfHnfO_5gYOcw4N3QIgsHhkMydB-FKYDb-S3g

Які лінзи вибрати для дитини: матеріал, режим використання та план заміни

Першу пару контактних засобів дитина надягне у кабінеті офтальмолога чи оптометриста. Лікар обере максимально зволожені засоби із високими показниками киснепроникності, щоб період адаптації минув з мінімальним дискомфортом. Юним пацієнтам зазвичай пропонують гідрогелеві засоби корекції з планом заміни 2 тижні, адже це найм’якші та найкомфортніші моделі, до яких очі швидше звикають.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Максим Багрєєв та київська група «Кратія»

fmSsA6VG-eSsFXB1kLFM6FTiLhT_C9bfqDTd1SMiNZ5z1JqalTOSbGUkIRmbQVo3EB-Ooc6ipRZaezBuIX1fM3fEn4aMqq8U7Vreyd4Kt6wFiCFx66wRpWo0dEpyXMBbxyN34I0si4laxpoyKuIdE6c

Після періоду адаптації ви можете самостійно обирати план заміни. Якщо дитина планує щодня носити контактні засоби до школи — обирайте гідрогелеві з планом заміни на 14 чи 30 днів. Якщо лінзи потрібні лише у виняткових випадках, наприклад для спортивних змагань чи виступів, краще вибрати одноразові моделі. Вони гігієнічні, комфортні та не потребують догляду. Який би план заміни та режим носіння ви не обрали, слідкуйте, щоб дитина знімала контактні засоби на ніч.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: