Який автомобільний акумулятор? Вибираємо кращий автомобільний акумулятор

Який автомобільний акумулятор? Вибираємо кращий автомобільний акумулятор

У статті ви прочитаєте

    • Види автомобільних акумуляторів. Який акумулятор вибрати?
    • Який акумулятор вибрати? Ключові параметри
      1. Ємність акумулятора
      2. Пусковий струм
      3. Напруга акумулятора
    • Як вибрати автомобільний акумулятор? На що ще варто звернути увагу?
    • Який акумулятор вибрати за конструкцією?
    • Кращі автомобільні акумулятори — ціна і виробник

Сучасні батареї піддаються високим навантаженням. Тож перевіряємо типи та ціни на хороші акумулятори. Також радимо, який автомобільний купити акумулятор для легкового автомобіля.

Симптоми розрядженого акумулятора

Перш ніж відповісти на питання, який акумулятор для легкового автомобіля буде кращим, звернемося до симптомів його зносу. Основною причиною занепокоєння є проблема із запуском двигуна.

Найчастіше це відбувається взимку. Низькі температури згущують масло і знижують ефективність акумулятора на кілька десятків відсотків. Тому, якщо після морозної ночі автомобіль відмовляється заводитися, швидше за все, замінять акумулятор.

Звичайно, спочатку потрібно поставити точний діагноз. Тому перед цим слід оглянути дроти на полюсах АКБ і перевірити їх електролічильником.

Ще одним тривожним симптомом є проблеми з електронікою (наприклад, проблеми з системами запуску, блимання лампочок, дивна поведінка наконечників).

Види автомобільних акумуляторів. Який акумулятор вибрати?

Якщо ми не знаємо, який автомобільний акумулятор вибрати, давайте звернемо увагу на його тип. Ми розрізняємо свинцево-кислотні, гелеві, AGM і ECM/ABF/EFB акумулятори .

      • Свинцево-кислотні батареї (SLA) — дешеві батареї зі свинцевим анодом і свинцевим оксидним катодом, зануреними в рідкий електроліт з розчину сірчаної кислоти. Це акумулятори з відносно тривалим терміном служби і стійкістю до глибокого розряду. Сучасні батареї цього типу не потребують обслуговування і тому не вимагають доливання рівня електроліту. На жаль, вони схильні до сульфатації, що негативно позначається на їх ефективності.
      • Гелеві акумулятори — схожі за конструкцією на SLA акумулятори, але з додаванням кремнезему в електроліт. Завдяки цьому вони являють собою акумулятори з густою гелевою консистенцією. Їх перевагою є стійкість до ударів і нахилів. Недоліком є ​​низька ефективність при мінусовій температурі. Тому в легкових автомобілях вони використовуються рідко. Це хороший акумулятор, наприклад, для мотоциклів або караванів.
      • Акумулятори AGM (absorbed glass mat) — акумулятори, в яких електроліт поглинається сепараторами з мікроволокна — скла або полімеру. Вони в 3 рази ефективніші за звичайні батареї. Їм рекомендовано, серед іншого, для автомобілів із системою старт-стоп або системою рекуперації енергії. Їх великою перевагою є ефективність. Так як вони не витримують високих температур, то в моторному відсіку їх краще не встановлювати. Однак вони будуть працювати в автомобілях, де акумулятор знаходиться в салоні або багажнику.
      • Акумулятори ECM/ABF/EFB — нові свинцево-кислотні акумулятори. Їх аноди та катоди виготовлені зі свинцю, кальцію та олова. Як наслідок, вони в 2 рази ефективніші за акумулятори SLA. Вони також мають сепаратори з поліетилену та поліестеру. Оскільки вони погано переносять глибокий розряд, їх необхідно підключати до зарядного пристрою, якщо автомобіль не використовується тривалий час.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вітальний бонус та інші акції в Джокер казино: як отримати додаткові переваги?

Який акумулятор вибрати? Ключові параметри

Хороший акумулятор повинен служити нам від 4 до 6 років . Оскільки покупка неправильного, часто дешевого акумулятора принесе більше шкоди, ніж користі, ви повинні бути добре підготовлені до такої покупки. Потрібно завжди звертати увагу на основні параметри акумулятора — ємність, пусковий струм і напруга.

Ємність акумулятора

Одним із ключових параметрів батареї є її ємність, виражена в ампер-годинах (Ah). Цей параметр інформує про кількість енергії в акумуляторі. Цю інформацію можна знайти на його листівці.

Ємність акумулятора повинна відповідати типу та потужності двигуна . Інформацію про оптимальну ємність акумулятора для нашого автомобіля можна знайти в інструкції. Важливо, щоб акумулятор був не менше зазначеного виробником значення. Однак допускається придбання акумуляторів більшої ємності. Однак він не повинен перевищувати 10% обмеження, зазначеного в посібнику.

Навіть найкращий автомобільний акумулятор із занадто малою ємністю не працюватиме . Це призведе до проблем із запуском приводу. Однак занадто ємний акумулятор буде недозаряджений.

Пусковий струм

Іншим важливим значенням є пусковий струм, виражений в амперах (A). Цей параметр показує, який струм виділяє батарея в один момент. Це впливає на можливість запуску силового агрегату навіть при мінусовій температурі . Тому це важливий параметр, особливо для дизелів.

У цьому випадку нам не потрібно хвилюватися, що пусковий струм буде занадто високим. Чим вище цей параметр, тим краще. Стартер буде споживати стільки енергії, скільки йому потрібно. Звичайно, не варто вирішувати купувати батарею з параметром нижче рекомендованого значення.

Напруга акумулятора

Акумулятори 12 В підходять для всіх легкових автомобілів . Вантажівки використовують акумулятори 24В. У свою чергу, старі автомобілі мали установки з номінальною напругою 6 В.

Як вибрати автомобільний акумулятор? На що ще варто звернути увагу?

Давайте також перевіримо, чи це необслуговуваний акумулятор. Також найкраще, якщо він використовує кальцієву технологію. Також потрібно пам’ятати, що іноді батарею потрібно кодувати.

      • Необслуговувані та герметичні — необслуговувані батареї легше використовувати. Вони мають мінімізовані або закриті пробки для доливання рівня електроліту. Тому нам не потрібно перевіряти і доливати в них рівень дистильованої води. Герметичні батареї (в тому числі гелеві і спіральні) абсолютно не потребують обслуговування. Вони не мають отворів і в них не можна додавати дистильовану воду. Такі батареї можуть працювати і в складних умовах, до того ж перевернуті.
      • Кальцієва технологія — стандартна в сучасних акумуляторах. Замість пластин сурми в них містяться сполуки кальцію. Це зменшує саморозряд АКБ і випаровування електроліту. Ці батареї позначені символами Ca / Ca або Calcium.
      • Необхідність кодування нового акумулятора — особливо в сучасних автомобілях з системою старт-стоп, після установки нового акумулятора заміну потрібно підтвердити в контролері бортового комп’ютера. Таким чином, використовуючи діагностичний інтерфейс через роз’єм OBD, ми відновимо максимальні параметри зарядки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Как быстро заснуть в жару, если дома нет кондиционера

Який акумулятор вибрати за конструкцією?

Крім параметрів, важлива конструкція гідроакумулятора. В ідеалі він повинен бути такого ж розміру, як акумулятор, який замінюється. Виробники пропонують акумулятори різних форм і розмірів. Тому має сенс виміряти ваш старий акумулятор або акумуляторний відсік. Також потрібно перевірити розташування і тип стовпів.

      • Оголення стовпа — може бути прихованим (нижче рівня корпусу) або виступати (на корпусі).
      • Розташування полюсів — деякі батареї мають позитивний полюс зліва (L +), а інші — справа (P +). Полюси повинні відповідати розташуванню клем в автомобілі. Тому пам’ятайте про полярність заміненого акумулятора і вибирайте нову батарею з такою ж розкладкою. В іншому випадку може бути неможливо розмістити затискачі на відповідних опорах.
      • Тип полюсів — ми розрізняємо два типи полюсів — тип 1 і тип 3. Якщо ми купуємо батарею з іншим типом полюсів, ніж раніше, ми можемо використовувати спеціальну кришку. Він перетворює тип 1 у тип 3.

Кращі автомобільні акумулятори — ціна і виробник

Якщо ми не знаємо, який автомобільний акумулятор купити, ціна часто є вирішальним критерієм. Це помилка, тому що дешевші та слабші акумулятори можуть викликати проблеми під час експлуатації автомобіля . Крім того, вони мають менший термін служби. Тому краще робити ставку на найкращі автомобільні акумулятори від кращого та поважного виробника. До виробників хороших акумуляторів можна віднести такі бренди: Varta, Centra, Bosch і Jenox.

У пропозиції цих виробників є найкращі акумулятори для автомобілів останнього покоління. Це батареї, стійкі до високих і низьких температур. Крім того, вони використовують сучасні технології. Завдяки цьому вони можуть впоратися з живленням додаткового обладнання, яке поглинає велику кількість електроенергії (наприклад, екрани заднього виду, мультимедійні плеєри, камери заднього виду).

Ціни на самі акумулятори залежать від їх типу та параметрів. Найчастіше акумулятори для легкових автомобілів коштують кілька сотень злотих (наприклад, сервісні акумулятори – близько 1000-1500 гривень, необслуговувані – близько 2500 гривень, акумулятори EFB – близько 2500-3000 гривень, акумулятори AGM – близько 3000-3500 гривень).

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: