Як вибрати фітнес-пляшку для спортсмена

Як вибрати фітнес-пляшку для спортсмена
І скільки води потрібно пити в добу?

Людський організм на 80% складається з води, тому важливо підтримувати водний баланс. Багато хто п’є з одноразових пляшечок, проте краще купити багаторазову, якої вистачить на один, два і навіть три роки. За допомогою такої пляшки для води ви не завдаватимете шкоди навколишньому середовищу і зможете заощаджувати — вона окупить себе за місяць. зроблено.

Зрозуміти, скільки в день потрібно випивати води

Багато людей дієтологи рекомендують пити один-два літри води на добу. Однак, це дуже індивідуальний показник. Наприклад, якщо ви займалися весь день фізичною працею, добова норма буде вищою.

При підрахунках важливо враховувати всю воду, яка надходить до організму. Якщо ви з’їли кілька тарілок супу та пару соковитих фруктів, потреба у простій воді зменшиться. Щоб розрахувати індивідуальну норму, потрібно помножити вагу в кілограмах на 0,03. Тобто при вазі 50 кг на день потрібно випивати півтора літри води. При цьому важливо враховувати фізичну активність та спиратися на внутрішні відчуття.

Добова норма води: вага в кілограмах помножити на 0,03

Підібрати об’єм

Для стандартних спортивних пляшок характерний об’єм 1 літр для чоловіків і 750 мл для жінок. Є спортивні пляшки об’ємом 2,2 та рівно 2 літри, а є дитячі місткістю менше 500 мл, тому вибір залежить від ваших цілей.

При фізичних навантаженнях, а особливо під час інтенсивних тренувань та бігу, організм втрачає багато вологи. Її потрібно заповнювати, щоб заняття спортом не шкодили здоров’ю. Бігун за середньої інтенсивності в нежарку погоду втрачає десь 200 мл рідини на годину, тому на двогодинне тренування рекомендую взяти пляшку на 300-400 мл води.

Обсяг пляшки — дуже індивідуальний показник

Звернути увагу на ергономіку

При виборі потрібно звернути увагу на те, як спортивна пляшка лежить у руці, щоб не впустити її або не пролити на себе воду. Добре, якщо є власник — він не створює переваги, яка впливає на техніку бігу. Хоча можна просто перекладати пляшку з руки в руку. Якщо ви багато потієте або готові бігати навіть у дощ, передбачте нековзне покриття або ремінець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Художественная ковка на заказ: как выбрать хорошего мастера?

Є ще пляшки, які оснащені розпилювачем або пульверизатором, вони допоможуть вгамувати спрагу і освіжать обличчя під час тренування.

Пляшка повинна зручно лежати в руці, у неї може бути вигин під кисть

Диаметр корпуса нужно знать, если вы подбираете ёмкость под велодержатель. Можно приобрести крепление, которое регулируется в диапазоне нескольких сантиметров
Діаметр корпусу потрібно знати, якщо ви підбираєте ємність під велоутримувач. Можна придбати кріплення, яке регулюється в діапазоні декількох сантиметрів.

Дізнатися, які існують кришки

Щоб вміст пляшки не пролився в сумці, пильна увага потрібно приділити кришці. Вона буває з кнопкою, кліпсою, вбудованою трубочкою або різьбленням.

До кнопок кріплять пружини, щоб можна було натискати однією рукою і легко відкривати пляшку. Закривати її також легко – потрібно опустити кришку до клацання. Не доведеться відкручувати та закручувати, а зона для пиття завжди залишається чистою.

Кришки з кліпсою компактні та мало важать. Їх купують ті, хто віддає перевагу спортивному харчування. Такі пляшки мають широкий носик, проте їх складно відкривати однією рукою або довгими нігтями. Зверніть увагу, що кліпса прослужить менше, ніж інші типи кришок.

Якщо ви любите бігати або їздити на велосипеді, зверніть увагу на моделі з вбудованою трубочкою. Ви зможете пити воду і не відволікатися від дороги. У пляшки із такими кришками зазвичай наливають газовані напої.

Щоб не було мікробів, потрібно регулярно промивати пляшку та кришку

Если на бутылке есть ремешок, её удобнее носить
Якщо на пляшці є ремінець, її зручніше носити
Трубочка достаёт до дна, поэтому вы сможете выпить весь напиток
Трубочка дістає до дна, тому ви зможете випити весь напій

Знайти відповідний матеріал

Більшість пляшок виробляють із пластику. Він легкий, у ньому можна заморожувати напої чи наливати у нього гарячу рідину. Є мінус: пляшки із пластику деформуються, якщо їх упустити або сильно стиснути.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Магнитные заготовки: неодимовые и ферритовые магниты

Щоб зберегти здоров’я, краще купити ємність із високоякісного полімеру, який не містить бісфенол А та фталати. Найбільш безпечний пластик – тритан. Також можна придбати пляшки з поліетилентерфталату або поліпропілену — PET або PP.

Скло — екологічний матеріал. Воно важче за пластик, зате напої в ньому не окислюються. Щоб температура рідини зберігалася довше, пляшку можна захистити чохлом з неопрену, силікону, бавовни або пробкового матеріалу, який також не дасть термосу розбитися. Пляшка з цього матеріалу підійде, якщо ви їдете на природу, займаєтеся екстремальним спортом або вирушаєте у довгу подорож. При цьому потрібно враховувати теплопровідність алюмінію та його здатність до окислення. Якщо ви любите додавати у воду фруктові або ягідні соки, алюміній не підійде.

Якщо ви плануєте зберігати воду кілька днів, зверніть увагу на пляшки з сталі. Вона не змінює властивості рідини, не виділяє шкідливих сполук при зміні температури. Такі пляшки не погнутся, не подряпаються, тому прослужать довго, проте коштують дорожче за інших.

Современные бутылки представлены во многих дизайнах и цветах, поэтому с их помощью вы сможете поднять себе настроение, а также подчеркнуть свою индивидуальность
Сучасні пляшки представлені в багатьох дизайнах і кольорах, тому за допомогою ви зможете підняти собі настрій, а також підкреслити свою індивідуальність.

Вибрати шейкер, якщо ви часто готуєте спортивні коктейлі

Якщо ви вживаєте протеїн, є сенс замість пляшечки вибрати шейкер, який краще перемішуватиме вашу суміш. Звичайні пляшки не завжди з цим справляються. Шейкери оснащені широким носиком і шийкою, вони зручні для спортивного харчування — досить змішати всі інгредієнти всередині. Їх можна наповнювати водою, порошком, гелем чи навіть фруктами.

Знати, як доглядати за пляшкою

У вологому середовищі бактерії розмножуються швидко, тому важливо утримувати пляшку в чистоті. Багато пляшок можна мити в посудомийній машині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як вибрати плитку для ванної кімнати

Більшість бактерій можна прибрати, якщо додати у воду оцет у пропорції 1:1. Для цього потрібно налити розчин у пляшку, закрити її кришкою і струсити, щоб змішати оцет та воду, а потім залишити у такому вигляді на ніч. Вранці достатньо сполоснути ємність чистою водою і дати їй висохнути. Якщо пляшка складної форми, її можна відмити за допомогою жмені пшона, гречки, сочевиці або гороху. Потрібно насипати будь-яку крупу та налити води, щоб вона заповнила 2-2,5 см висоти пляшки. Потім потрясіть її. У цей час можна уявляти, що ви професійний бармен і готуєте свій фірмовий коктейль у шейкері. Інтенсивність та тривалість струшування залежить від ступеня забруднення. Насамкінець необхідно вимити пляшку чистою водою і дати їй висохнути.

Харчова сода — це натуральний та м’який дезінфікуючий засіб, який очищає будь-який матеріал. У пляшечку потрібно насипати одну-дві чайні ложки соди, залити теплою водою і залишити на дві години. Сода усуне наліт, прибере неприємні запахи.

Необхідно ретельно промивати кришку, носик та трубочку вашої пляшки. Для цього потрібно вмочити ватяну паличку в спирт і протерти нею всі деталі, які не вдається промити звичайним способом.

На що звернути увагу при виборі пляшки

  1. Герметичність кришки — гарантія спокою та зручності.
  2. Пляшка з прогумованими елементами не вислизне з рук, навіть якщо ви тренуватиметеся в негоду або гулятимете в горах.
  3. Потрібно звертати увагу на матеріал виготовлення під час вибору пляшки. Тритан є термостійким, легким, міцним і прозорим, майже не дряпається і не б’ється, не шкодить здоров’ю.
  4. Важливо мити пляшку після кожного використання, щоб запобігти розмноженню бактерій.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: