Як уникнути ризиків при відкритті депозиту

Як уникнути ризиків при відкритті депозиту

Депозит — чудовий спосіб для збереження заощаджень. А якщо це депозит з високою ставкою річних, ви ще й примножуєте свої кошти.

Депозити бувають різними: валютні та гривневі, з різним строком вкладу та відсотками, з можливістю безстрокового розірвання та без. У будь-якому разі перед відкриттям депозиту важливо розібратися з усіма нюансами, щоб уникнути усіх можливих ризиків.

У сьогоднішньому матеріалі ми зʼясуємо, що важливо врахувати при відкритті депозиту, важливі нюанси, а для прикладу поділимося досвідом від спортбанк відгуки.

На що першочергова варто звернути увагу?

  1. Проведіть аналіз умов депозиту в різних банках та знайдіть найбільш релевантний варіант для вас. Оберіть термін, на який ви готові покласти гроші на депозит, далі порівнюйте відсоткову ставку у різних банках та курс валюти, якщо це валютний депозит. Перевірте, як відбувається виплата відсотків.
  2. Надійність банку має значення. Перевірте, чи є у банка ліцензія на фінансову діяльність від НБУ. Також важливо дізнатися, чи є банк учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Ці гарантії вбережуть вас від втрати коштів у разі, якщо банк стане банкрутом. Важливо зазначити, що під час воєнного стану ФГВФО гарантує повне повернення коштів позичальнику у разі банкрутства банку. Раніше ця сума була обмежена. На завершення почитайте відгуки осіб, що вже мали досвід з депозитами в певному банку.
  3. Подумайте про можливість дострокового розірвання. Зазвичай така можливість коштує зниженими відсотками за депозитом. Тобто, якщо є така можливість і ви її обираєте, відсоток за депозитом може бути меншим на 0,5% або декілька %. Завчасно подумайте, чи можуть вам знадобитися вкладені гроші раніше закінчення строку депозиту. Якщо маєте сумнів, обирайте варіант з можливістю дострокового розірвання.
  4. Детально ознайомтеся з умовами депозиту перед підписанням договору. Як правило, перед остаточним схваленням депозиту, ви отримуєте повний перелік умов. Уважно перечитайте всі умови та уточніть моменти, які вам незрозумілі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Для военнослужащих росиии и Беларуси которые не хотят воевать против Украины. Подробная информация!

Чому варто звернути увагу на депозит «Boooster» від sportbank?

Український банк Sportbank пропонує депозит насправді унікальних умовах:

  1. Справді висока ставка: у гривні — від 15% до 18%, у валюті — від 0,1% до 0,5%. Ставка залежить від строку депозиту.
  2. Є депозит на 1, 3, 6, 9 чи 12 місяців. Для прикладу, за місяць депозиту в гривні ви отримаєте 15% річних. Для порівняння, інші банки пропонують таку ставку за депозит на пів року чи навіть рік.
  3. Є можливість дострокового розірвання. Якщо ви обираєте цю можливість, ставка за депозитом зменшується на 0,5%.
  4. Мінімальний вклад — 500 грн, максимальний — без обмежень.
  5. Нарахування відсотків щоденно, виплати — щомісяця.
  6. Відкриття та обслуговування — онлайн та безкоштовно.

Підсумуємо

Кошти не мають лежати, вони мають працювати. Депозит — класна можливість застрахувати заощадження від інфляції. Сподіваємось, наші поради стануть вам у пригоді. Вдалих депозитів та хороших відсотків!

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: