Лариса Ільєнко: рейдерство, державна зрада, розкрадання надр та відмивання брудних грошей

Лариса Ільєнко: рейдерство, державна зрада, розкрадання надр та відмивання брудних грошей

Колишня Голова Обухівської районної ради Лариса Ільєнко паразитує за рахунок держави та  сприяє проявам тероризму, залишаючись безкарною при всіх владах.

В її кримінальній біографії є все – від державної зради до відмивання  брудних мільйонів.

Рейдерське захоплення «АТЕКа» та державна зрада

Восени 2014 року група інженерів «Арей» заснувала перше в історії волонтерське бронетанкове конструкторське бюро, яке розташовувалося на території занедбаного заводу «АТЕК» та фінансувалося Фондом освітніх ініціатив.

Тоді волонтерам вдалося неймовірне – інженерна група уклала довгостроковий договір оренди столичного машинобудівного гіганта, викупила його борги і контрольний пакет акцій, встановила обладнання для добудови технологічної лінії по виробництву бронетехніки і почала відновлювати завод!

Та в тодішньої гендиректорки «АТЕКа» Лариси Ільєнко були  зовсім інші плани на промислову землю…

21 жовтня 2016 року натовп «тітушок», на замовлення керівниці ПрАТ «АТЕК»,   заблокував територію, розігнав робітників і почав нахабно вивозити обладнання та техніку.

В результаті рейдерського захоплення в руках «диверсантів» опинилися всі унікальні напрацювання, макети та праці інженерів. І кричущим є те, що одна з розробок, а саме креслення Гусеничної гібридної платформи «Рисак», що була презентована ЗСУ 15 січня 2016 року, спливла «на  Росії», в якості експериментальної роботи АТ “НДІ Сталі”.

Що це, якщо не державна зрада?!

Фіктивний продаж «АТЕКа»

Тільки-но вгамувалися пристрасті навколо силового захоплення виробничих приміщень, як Лариса Ільєнко  перейшла в юридичну площину  реалізації злочинного плану щодо відвойовування території підприємства.

11 січня 2017 року, Ільєнко підписала фіктивні договори купівлі-продажу №№ 4, 8, 12, 16, 19 та 23 щодо відчуження майна ПрАТ «АТЕК» на користь деякого ТОВ «ПАО ІНВЕСТМЕНТ ЛІМІТЕД УКРАЇНА» на умовах сплати примарних 300 млн грн протягом 12 календарних місяців. Надходження коштів так і не відбулося, що є додатковим доказом незаконності укладених правочинів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кубок України з пляжного волейболу пройде в Шостці

Лише через 4 роки, в квітні 2021 року, екскерівниці «АТЕК» Ларисі Ільєнко та голові наглядової ради закритого акціонерного товариства «АТЕК», нарешті, було повідомлено про підозру за фактом розтрати майна в особливо великих розмірах, а слідством встановлено, що зазначені посадовці відчужили цілісний майновий комплекс акціонерного товариства незаконно, без реального отримання коштів, чим завдали  ЗАТ «АТЕК» збитків на понад 162 млн грн.

Та шахрайські річки не змінюють течію! Наразі  «АТЕК» знищений, його майно розграбоване, а на землі заводу затверджене ДПТ під житлову забудову. І все це з легкої руки Ільєнко, яка, до речі, має досить довгий кримінальний шлейф: від відмивання мільйонів через благодійний фонд до масштабного розкрадання державних надр.

Підкуп виборців та відмивання брудних грошей

“Благодійний фонд Лариси Ільєнко “Київська Русь” слугує власниці інструментом здійснення підкупу виборців та «конвертцентром» брудних прибутків в легальні мільйони.

Експерти мережі ОПОРА визнали, що передвиборча агітація кандидатки в депутати Обухівської районної ради Ільєнко, через надання БФ безоплатних медичних послуг виборцям з роздачою агітаційних матеріалів, ліків і, навіть, окулярів, містила усі ознаки непрямого підкупу.

Окрім того, цей «благодійний» медогляд виявився «тихим полюванням» Ільєнко на персональні дані громадян, які зазвичай використовуються в процесі фальсифікації результатів волевиявлення.

І якщо хтось скаже про щирість намірів пані Ільєнко, то чому ж тоді бажання допомогти стосувалося лише мешканців  її – 94 виборчого округу, який охоплює Обухів, Васильків та Васильківський і Обухівський райони?!

Слід також зазначити, що в багатьох інформаційних матеріалах БФ «Київська Русь» фігурує як «конвертцентр» брудних грошей в легальні мільйони, де, «під дахом» СБУ, відбілюються незаконні прибутки від злочинного видобутку піску компаніями, за якими стоїть сумнозвісна «королева Козина».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Незабутній активний відпочинок з ультралегким спорядженням від Naturehike

«Піщана королева» і розкрадання державних надр

Ще в липні 2016 журналісти, представники ГО “Бюро з питань захисту екології і здоров’я”, УНСО, а також активісти руху “Стоп-корупція” викрили Ларису Ільєнко  на незаконному видобутку піску в елітному селі Козин. І це був лише  один епізод масштабного розкрадання державних надр, організованого «піщаною королевою».

Обухівським піском, а, точніше, мільйонними прибутками від його реалізації, Ларисі Ільєнко  застило очі…

З ділянок, що знаходяться в чужій власності, без будь-яких дозвільних документів, у супроводі молодиків спортивної статури, афільовані з Ільєнко фірми, зокрема засноване нею ТОВ «УКРБЕТОНТРЕЙД», щоденно вивозили сотні тон вкраденого піску  на територію Обухівського силікатного заводу, де і відбувалося його відвантаження.

Щодо низки компаній, підконтрольних Ільєнко, за незаконний видобуток та вивезення піску з нелегальних кар’єрів, було відкрито декілька кримінальних проваджень.

Так, наприклад, за матеріалами справи № 12016100010000438 від 19.01.2016 року, відомо, що службові особи фірм, діючи під непрямим керівництвом Ільєнко та керуючись корисливими мотивами, за допомогою спеціального обладнання проводили видобуток піску на території “Захисної дамби масиву Конча-Заспа”.

Сума завданих державі збитків, тільки по вказаному кримінальному провадженню, за кілька місяців сягнула 40 мільйонів гривень. А таких об’єктів, що «розробляє» Ільєнко, десятки: Козин, Конча-Заспа… і так від Києва до Обухова.

Чи змінилося, щось за ці 5 років?! Так – всі справи «заглухли», а правоохоронні та контролюючі органи остаточно відмовились реагувати на нищівну діяльність «піщаної мафії» та швидке наближення екологічної катастрофи.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: