«Велике крадівництво» збільшиться — протягнуто закон який спростить освоєння бюджету

«Велике крадівництво» збільшиться — протягнуто закон який спростить освоєння бюджету

Кирило Тимошенко протягнув через Раду законопроект дозволяє його # Синдикату спростити освоєння бюджету.
Верховна Рада прийняла законопроект №2680 «Про оптимізацію дорожнього будівництва і вдосконалення законодавства у сфері містобудівної діяльності.
Закон передбачає спрощення порядку отримання права на виконання будівельних робіт з реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг.
Головна корупційна складова була вдосконалена і підсилює повноваженнями головних архітекторів. Зокрема, мова йде про повноваження погоджувати проектні рішення для великої кількості об’єктів. При цьому, за такими погодженнями прописана розмита процедура і не встановлені критерії для узгодження.

Так, згідно з прийнятою суперечливою поправці головною підставою для відмови від погодження є негативний висновок архітектурно-містобудівної ради. Разом з тим, ця ж норма встановлює рекомендаційний характер виведення ради.

При цьому, підстав для винесення радою негативного висновку не встановлено. Таким чином, відмовити в узгодженні будь-якого проекту буде можливо безпідставно, а з огляду на те, що архітектурно-містобудівна рада — це дорадчий колегіальний орган, що діє на громадських засадах — то і без відповідальності осіб, які взяли таке рішення. І це не єдиний елемент колективної безвідповідальності, привнесений закону, адже в парі з архітектурно-містобудівною радою повинно бути враховано рішення ще одного колегіального органу — консультативної ради з питань охорони культурної спадщини. По кожному об’єкту окремо! Навіть для об’єктів з незначним класом наслідків!

Термін надання адміністративної послуги щодо погодження в 15 робочих днів прогнозовано буде порушуватися, оскільки виробити за цей час висновки двох колегіальних органів з нерегулярним графіком засідань здається неможливим. Що говорити про випадки, коли через відсутність власної архітектурно-містобудівної ради проекти будуть передаватися на розгляд до ради вищого рівня? Тобто і до того складна дозвільна процедура для переважної більшості будівництв буде істотно збільшена, що безумовно негативно позначиться на інвестиційній привабливості національного будівельного ринку і погіршить позиції України в рейтингу Doing Business.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Екс-глава Минздрава Максим Степанов: коррупция, провал вакцинации и связи с олигархами

Таким чином, головні архітектори зможуть діяти на свій розсуд з необмеженим дискреції і без відповідальності за неправомірні рішення. До того ж, узгодження проекту будівництва з головними архітекторами залишилося єдиною паперової процедурою в сфері будівництва, яку поправками в закон були виведені з-під функціоналу Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: