Урізноманітнити квартиру: плюси та мінуси натяжних стель

Урізноманітнити квартиру: плюси та мінуси натяжних стель

Розповідаємо про види сучасних натяжних стель, а також про їх переваги та недоліки

Натяжні стелі використовують для різних цілей – одним потрібно замаскувати похибки базової стелі та інженерні комунікації, а іншим хочеться оригінального дизайну. Разом з експертами розуміємося на відмінних рисах, а також плюсах і мінусах натяжних стель. Фахівці Топ Стелі  запропонують вам інформацію про те як провести монтаж конструкцій своїми руками, фото та відео інструктажі та онлайн калькулятори.

Що таке натяжна стеля

Перші натяжні стелі використовувалися ще в античності. Про це, свідчить цікава історія, згідно з якою якась багата людина в гніві кинула амфору, наповнену вином, у стелю і відмовилася прибирати сліди. Через деякий час, щоб приховати сліди, стіни, підлогу та стелю були задрапіровані тканиною.

У сучасному світі першою країною, де натяжні стелі почали користуватися популярністю, стала у 1960-х роках Швеція. Потім моду підхопили інші європейські країни, а згодом і весь світ. Правильно підібрана стеля підкреслює всі переваги та приховує недоліки будь-якого приміщення, це найшвидший та бюджетний спосіб оформлення.

Натяжна стеля – це спеціальне полотно з різних матеріалів. Його головна характеристика – можливість для натягу під стелею та закріплення за допомогою спеціальних металевих або тканинних профілів.


Натяжна стеля – це спеціальне полотно з різних матеріалів

Високі стелі : плюси, мінуси, варіанти оформлення

З чого виготовляють натяжні стелі

Натяжну стелю роблять із полівінілхлоридної (ПВХ) плівки або з поліефірної тканини (поліестер, просочений поліуретаном). Стелі з вінілової плівки виготовляються під індивідуальні розміри та конфігурацію приміщення шляхом зварювання смуг полівінілхлориду шириною від 1 до 5 м на ТВЧ-верстатах. За словами Вадима Богача, при монтажі полотно натяжної стелі розігрівають газовими гарматами до температури 70 градусів, після чого плівка розм’якшується і розтягують її на попередньо змонтований профіль. Найбільш популярні фактури — глянсова, матова та сатинова.

— Натяжні стелі на українському ринку існують вже як мінімум кілька десятиліть, але якщо раніше натяжні стелі були переважно глянсовими і сильно виділялися в інтер’єрах, то зараз різноманітність видів полотна і матеріалів дозволяє використовувати технологію практично в будь-якому за стилістикою інтер’єрі квартири.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Китов Александр Васильевич - безпринцип и безмораль. Тонкости мировоззрения судьи Подольского районного суда

Види натяжних стель

Глянцеві натяжні стелі мають широку гамму кольорів. Відмінна характеристика дзеркальне відображення. Приміщення збільшується візуально при використанні таких полотен. Недоліками глянсових натяжних стель є помітніша на дзеркальній поверхні лінія шва.

На матових натяжних стелях не буває відблисків і відблисків, завдяки чому відбувається точна передача кольору. Матове полотно відрізняється екологічністю, воно не виділяє запаху, токсичних речовин. Ще одна вагома перевага – це стійкість до механічного зношування. Проте бруд із матової поверхні змивати дещо складніше, ніж із глянцю.

Головний плюс сатинових натяжних стель  – це можливість монтажу багаторівневих стельових конструкцій. Можна встановити двокольорові стелі, зробити цікаві переходи, ніші. Також варто відзначити пожежну безпеку цієї стелі. Сатиновий матеріал не горить і не виділяє небезпечні гази за високої температури. Але є і недолік — монтувати таку стелю можна тільки в опалювальних приміщеннях.


При покупці натяжної стелі необхідно звернути увагу на якість матеріалу (фото: shutterstock)

Підсвічування натяжних стель

В даний час дуже популярне тіньове підсвічування. Враховуючи, що ПВХ-полотно може бути легко пошкоджено, переклеювання шпалер та перефарбовування стін є певним ризиком для стельової поверхні і накладає на ці процеси додаткові складності. Тіньовий зазор дозволяє забути про цю проблему і легко оновлювати покриття стін без ризику для стелі, а також проводити в зазорі світлодіодні підсвічування, світло закладається в нішу і створюється ефект тіні.

У випадку з стелями з підсвічуванням, що «парять», результат досягається за допомогою спеціального профілю, в який встановлюється світлодіодна стрічка. Вона світить на стіну, стираючи межі між стелею та стіною. Здається, що стеля ширяє у повітрі, зорово збільшуючи простір.

Головною особливістю натяжних стель треків є наявність треку, основною функцією якого є подача електроживлення до закріплених на ньому світильників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Зачем нужен текст для сайта и как это влияет на продвижение?

Розрізняють такі типи трекових світильників:

  • накладний;
  • вбудований у спеціальний профіль;
  • трекові магнітні системи

Призначення трекових світильників – створення яскравого спрямованого потоку світла, досягнення необхідних рівнів освітлення та акцентування уваги на певних елементах обстановки. Вони використовують для візуального зонування житлового простору. Цей тип широко використовується в комерційних приміщеннях та на арт-майданчиках як підсвічування вітрин, сценічних або виставкових об’єктів, також це чудовий варіант освітлення для промислового сектора.

Як вибрати люстру для натяжної стелі

Найбільш вдалим варіантом буде люстра з плафонами, спрямованими вниз або в сторони, але не в стелю. Так можна уникнути зайвого нагрівання полотна. Абажури та плафони краще вибирати закритого типу. Найбільш відповідними вважаються підвісні люстри, адже відстань від стелі до лампочки значно збільшується. Це не означає, що стельові прилади взагалі не підійдуть, просто треба звернути увагу на основу. Воно не повинно сильно нагріватися, тому металева основа навряд чи підійде. При виборі фактури натяжного полотна необхідно пам’ятати, що на поверхні все добре відбивається.

Ідеальне рішення – світлодіодні лампи. Вони не нагріваються, а значить, відмінно підходять для освітлення натяжної стелі в будь-яких видах люстр.


Монтаж натяжної стелі – не найскладніша процедура. Але краще, якщо її проводитиме спеціаліст (Фото: shutterstock)

Плюси натяжних стель:

  • довговічність — при дотриманні умов експлуатації натяжна стеля довго не вимагатиме ремонту;
  • міцність — стеля з ПВХ-плівки при середній товщині 0,13 мм має високу міцність. Для розриву полотна слід докласти дуже великих зусиль;
  • водонепроникність – плівкові стелі мають високі вологостійкі показники. У разі затоки вони справляються з великим обсягом води. Також із такими полотнами легко
  • вирішуються всі проблеми вологих приміщень: конденсат, запотівання, розлучення на поверхні;
  • екологічність  — натяжна стеля будь-якого виду нетоксична і абсолютно нешкідлива;
  • простий догляд ;
  • швидкість монтажу ;
  • приховування дефектів стельового перекриття  — конструкція натяжної стелі дозволяє приховати проблеми базової основи;
  • маскування інженерних комунікацій  — натяжна стеля дозволяє сховати труби, теплоізоляцію, звукоізоляцію, електропроводку, шумоізоляцію, пожежну сигналізацію та вентиляцію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Преимущества машинных штукатурок

Мінуси натяжних стель:

зменшення висоти стель у приміщенні;
плівкові полотна не можна встановлювати в неопалюваних приміщеннях;
натяжні стелі можна зашкодити гострими предметами;
безшовні тканинні натяжні стелі не зможуть протистояти великій затоці, в їхньому асортименті відсутня глянсова фактура.

Як створити мінімалізм в інтер’єрі: поради дизайнерів

  • З побутових переваг виділяється ефективність натяжних стель в інтер’єрах ванних кімнат. У разі затоплення в багатоквартирному будинку полотно зможе утримати вологу, його легко розкрити і просушити. Через велику кількість і варіативність принтів і фотодруку натяжні стелі часто вибираються для дизайну дитячих кімнат: на стелі можна створити казкові сюжети, зобразити зоряне небо, зробити цікавий і приємний для дитини дизайн. Також відзначається легкість монтажу та заміни освітлення: світильники в натяжній стелі легко замінити, підібравши нові у тій самій формі, а також можна заздалегідь запланувати в полотні додаткові місця для світильників та змонтувати їх пізніше, оновивши сценарії освітлення кімнати.

На що звернути увагу під час вибору натяжних стель

На думку експертів, треба звернути увагу на якість матеріалу, він не повинен мати неприємного запаху. Запах пластику спочатку може бути присутнім, але незабаром після монтажу він повинен вивітритися. І, як би банально не звучало, перед покупкою треба читати відгуки про виробника.

Які вибрати стельові плінтуси

Існують два види плінтусів для натяжної стелі:

  • плінтус із пінопласту;
  • плінтус із поліуретану.

Більш міцним та гнучким виробом за своєю структурою є стельовий плінтус для натяжних стель, зроблений з поліуретану. Стельовий плінтус для натяжних стель із пінопласту зручний у використанні і дешевий, але серед недоліків можна виділити його непластичність та крихкість. Через це такий плінтус можна легко пошкодити внаслідок необережних рухів.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: