Що потрібно для вступу в ВУЗ у 2024?

Що потрібно для вступу в ВУЗ у 2024?

Щороку вищі навчальні заклади повідомляють про старт вступної кампанії. Кожен ВНЗ висуває різні вимоги до абітурієнтів. Одним потрібно здавати ЗНО, додаткові вступні екзамени, а також зібрати весь перелік необхідних документів. Іншим додатково доводиться проходити ще й ретельний медогляд, та до базового пакета документів додавати медичні довідки, наприклад, довідку 086 про медогляд та карту щеплень (довідку 063). У цій статті розповімо детальніше про те, що потрібно для вступу та як отримати медичні документи у разі їх необхідності.

Які документи потрібні для вступу у ВНЗ?

Дізнатися точний перелік документів для вступу можна на сайті обраного ВНЗ. Однак в більшості випадків це:

 1. Паспорт, чи інший документ, який посвідчує особу.
 2. Атестат та додатки, які до нього є.
 3. Сертифікати про проходження ЗНО, НМТ.
 4. Документи, які дозволяють вступити на навчання на пільгових умовах.
 5. Фотокартки формату 3*4.

Також, у 2024 році може додатково вимагатися військовий квиток, а ще медичні довідки (086 і 063).

Чи потрібно проходити медогляд перед вступом?

Зазвичай медогляд потрібно проходити абітурієнтам, які вступають на військові або спортивні спеціальності. Однак дуже часто ВНЗ всіх рівнів акредитації вимагають оформити медичну довідку 086. Медогляд — це лікарський висновок про стан здоров’я абітурієнта. Щоб її отримати, потрібно пройти обстеження у багатьох вузькопрофільних спеціалістів та здати низку аналізів.

Медогляд перед вступом у ВНЗ включає проходження огляду у таких лікарів:

 • Хірург;
 • отоларинголог (ЛОР);
 • невролог;
 • окуліст;
 • терапевт;
 • стоматолог;
 • дерматолог.

Також потрібно пройти флюорографію, а ще різноманітні додаткові аналізи та лабораторні дослідження, якщо котрийсь зі спеціалістів вирішить, що це є доцільним. Варто пам’ятати, що всі результати аналізів мають бути свіжими, тобто ви маєте їх здати не пізніше ніж за місяць до того, як будете оформлювати довідку. Щодо флюорографії, то дійсними є результати отримані не пізніше ніж рік тому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ролети на вікна: переваги використання в будинках та офісах

Як можна отримати необхідні медичні довідки?

Пройти медогляд та отримати необхідну довідку можна кількома способами: за допомогою сімейного лікаря, через приватну або державну поліклініку, або замовивши документ у спеціалізованому сервісі MEDSPRAVKY. Розповімо про послідовність дій при кожному з цих варіантів.

 1. У сімейного лікаря. Для початку потрібно прийти до сімейного лікаря з котрим у вас укладена декларація та взяти направлення на обстеження у всіх вищеперелічених спеціалістів. Потім у зазначений час прийти у поліклініку та пройти по черзі всі ці обстеження. Кожен лікар повинен дати свій висновок про проведене обстеження, з підписом та мокрою печаткою. Опісля, з усіма результатами й картою щеплень потрібно знову йти до сімейного, котрий мав би заповнити довідку на підставі всіх отриманих результатів обстежень.
 2. У приватній/державній поліклініці. Якщо немає зв’язку з сімейним лікарем, або ж немає декларації з жодним медиком, можна отримати направлення у лікаря з приватної клініки. Це буде не безкоштовно — доведеться заплатити вартість первинної, а згодом повторної консультації. Далі алгоритм дій той самий: проходження всіх лікарів та отримання від них висновків про стан здоров’я.
 3. На сайті MEDSPRAVKY. Отримання довідки 086 у нашому медичному центрі кардинально відрізняється від двох вищезазначених пунктів. У нас можна замовити дану медичну довідку в онлайн режимі, заповнивши коротку форму, де потрібно вказати свої особисті дані. Оформлення довідки онлайн звільняє вас від проходження фізичного огляду у кожного зі спеціалістів. Натомість ви отримуєте документ на офіційному бланку з усіма мокрими печатками та підписами лікарів.

Також у клініці Medservis можна купити довідку 063, якщо карта щеплень була втрачена, чи загублена. В умовах воєнного стану відновити документ дуже складно, а в нашій клініці можна отримати нову карту за 1-2 години.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  4 веские причины заправить картридж для принтера используя услуги сервисного центра «Greentex service»

Які переваги має оформлення медичних довідок в онлайн режимі?

Оформлення медичних довідок онлайн має цілу низку переваг:

 1. Велика економія часу: на проходження медогляду у всіх лікарів доведеться витратити мінімум 3-4 дні. В державних поліклініках процес затягується через так звані “живі черги”. Замовляючи документ онлайн ви витрачаєте всього декілька хвилин на заповнення форми й вже через пару днів отримуєте довідку у поштовому відділенні свого міста.
 2. Економія коштів. При проходженні медогляду у приватній поліклініці доведеться заплатити за консультацію кожного спеціаліста. У державних поліклініках кошти можуть знадобитися на етапі здачі аналізів. Оформлення медогляду онлайн коштує від 600 гривень, що у будь-якому випадку дешевше ніж при всіх інших варіантах.
 3. Безпечність та конфіденційність. Наша клініка гарантує анонімність, швидке виконання замовлення та відповідність довідки всім вимогам і стандартам.

Купити довідку про медогляд або карту щеплень можна як для вступу у вищий навчальний заклад, так і для працевлаштування. 

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: