Журналісти проєкту від телеканалу «Прямий» «Watchdogs.Розслідування» викрили помічника президента України Володимира Зеленського Андрія Єрмака у зв’язках із одіозним путінським олігархом.

«Раніше це була українська компанія, яка володіла землею в бухті Ласпі, але вона переєструвалася в Росії за тамтешніми законами і змінила власників. Рік тому її новими господарями стали люди, наближені до Аркадія Ротенберга — друга Путіна, будівника Кримського мосту і найтоксичнішого з російських олігархів», — йдеться в матеріалі.

«Пан Ротенберг чи якась там інша особа з Росії могла стати власником бізнесу в Україні таким чином. Не зовсім формально — між крапель пройти», — зазначив юрист із земельних питань Єгор Недашківський.

За даними журналістів, Єрмак і ТОВ «Сарич» є партнерами в компанії «Інтерпромфінанс-безпека». Україна перереєстровані кримські компанії не визнає, але з точки зору росіян — люди Ротенберга увійшли напряму до українського бізнесу Єрмака і стали його партнерами.

«Як це пояснити? Журналісти кілька тижнів намагалися домовитись про інтерв’ю із Андрієм Єрмаком. Він ігнорував звернення, допоки в особистій переписці автори розслідування не заявили йому тему. Через свого прес-секретаря Єрмак дав відповідь — текстовим повідомленням у WhatsApp. Мовляв, нічого поганого не робив — хотів би закрити компанію, але не може», — наголошується в матеріалі.

«Ще задовго до початку війни, я не мав жодних відносин з ТОВ «Сарич», як не маю і зараз, і не несу жодної відповідальності за діяльність цієї юридичної особи чи її бенефіціарів. Більше того, в мене немає зв‘язку з ними, і через це я весь цей час не мав змоги закрити ТОВ «Інтерпромфінанс-безпека», — йдеться у повідомленні.

Журналісти-розслідувачі «Прямого» стверджують, що довели документально: на сьогодні Єрмак і «Сарич» пов’язані через «Інтерпромфінанс-безпеку». «Сарич» перереструвався в Росії і відійшов до людей Ротенберга, і це зазначено в реєстрах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  «Заметіль-2022»: Тактична авіація наносить ракетно-бомбові удари по танкових колонах (ВІДЕО)

«Чи намагався Андрій Єрмак припинити бізнес-зв’язки із компаніями російського олігарха Аркадія Ротенберга, він не уточнив», — зауважили в матеріалі.