Плюси та мінуси змішувачів з латуні

Плюси та мінуси змішувачів з латуні

Асортимент сантехніки який пропонує Інтернет-магазин Korzina.ua величезний. У магазинах представлені вироби на будь-який смак та гаманець . Але проблема вибору якісного змішувача залишається актуальною для багатьох господарів.

Як показує практика, матеріал є основним чинником, визначальним вибір сантехніки. Він забезпечує тривалий безаварійний термін служби виробу у побуті. Змішувачі роблять із сталі, пластику, силуміну, бронзи, латуні. Тому важливи вибирати різноманітні сантехнічні засоби такі як лійки для душу з якісного матеріалу.

В цій статті ми розглянемо докладно переваги та недоліки таких предметів як змішувачі з латуні — сплаву міді (не менше 60%) та цинку, іноді з додаванням олова, заліза, марганцю, інших металів для надання йому певних властивостей.

Види

Як і змішувачі з інших матеріалів, латунні діляться за призначенням на кухонні, для ванної, душа.

За принципом роботи їх поділяють на:

  1. Вентильні – класичний варіант, коли подача води регулюється двома вентильними кранами для гарячої та холодної води.
  2. Важільні – підняття/опускання важеля регулює подачу води, яке поворот праворуч/ліворуч – її температуру.
  3. Сенсорні – мають термостат і сенсор, що реагує на рух людини, яка перебуває у зоні дії датчика.

Переваги латунних змішувачів

  • Довговічність . Термін служби виробу становить 5-10 років за умов жорсткої води та перепадів тиску води у водопроводі. Але за умови, що це справжня латунь, а не дешева китайська підробка. Якісний прилад має бути великоваговим. Відчуття приблизно такі – ніби взяв у руки гантель. До того ж, ціна на нього досить висока. Відомі виробники дають різні деталі змішувача гарантію від 2 до 10 років за умови дотримання правил експлуатації.
  • Антикорозійні властивості . За корозійною стійкістю латунь перевершує мідь завдяки домішку цинку. Однак, вплив високої температури знижує її стійкість до іржавіння. Оскільки цинк – активний метал. Він поступово вимивається водою.
  • Для того щоб сплав не іржавів, в нього додають у нешкідливих для людини кількостях свинець , олово . Поверхня змішувача стає нечутливою до водопровідної води, не змінює зовнішнього вигляду. Вона набуває хорошої стійкості до корозії.
  • Міцність . Латунь має кращу міцність, ніж мідь. Тому змішувачі на її основі витримують сильний тиск води, гідроудари. Тиск у системі холодного водопостачання, відповідно до норм, має перевищувати 0,6 МПа, а гарячого – трохи більше 0,45 МПа. Але такі показники – рідкість. Зазвичай мешканці багатоквартирних будинків скаржаться на недостатньо гарний тиск води в кранах. Латунний змішувач витримує тиск до 0,63 МПа.
  • Стійкість до зміни температури . Температура плавлення латуні більше 880 о С. Тому гаряча вода не впливає на властивості сплаву та виробів із нього. Змішувачі цільнолиті, тому вони стійкі до різкого перепаду температур. На відміну від дешевих силумінових, вони не луснуть, не дадуть текти. При 100 о С латунь не змінює своїх фізичних та хімічних властивостей. А у водопровідних системах воду нагрівають не вище 65 ° С.
  • Гальванічне покриття . Забезпечує привабливий зовнішній вигляд, зносостійкість виробу. Покриття – тонкий шар на поверхні латуні з нікелю, бронзи, хрому або міді. Воно дозволяє підібрати модель за кольором для будь-якого інтер’єру. Наприклад, змішувачі із бронзовим покриттям підходять для кімнат під старовину. Для стилю хай-тек – нікельовані. Випускаються вироби із дорогим золотим або срібним напиленням.
  • Екологічна чистота . Незважаючи на те, що латунь містить у складі домішки цинку, свинцю, нікелю, заліза, їх вміст у сплаві дуже мало і відповідає санітарним нормам, що висуваються до сантехніки. Сплав нейтральний до дії холодної та гарячої води, безпечний здоров’ю всіх членів сім’ї. Внутрішня поверхня змішувача гладка, тому не накопичує грибки та хвороботворні бактерії. Якщо всередині накопичився вапняний наліт, його просто розбирають, чистять, збирають, ставлять на місце.
  • Можливість ремонту . Згодом деякі деталі змішувача можуть стати непридатними. На відміну від дешевих пластикових та силумінових, деякі деталі латунного можна замінити на нові. Це коштуватиме дешевше, ніж купити новий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Пневматика Camozzi

Недоліки змішувача з латуні

  • Висока ціна . Вартість латунного змішувача висока. Вони популярні, надійні, тому їхня ціна визначається вартістю виробництва та високим попитом. Вітчизняні виробники пропонують продукцію гарної якості, але дешевше, ніж іноземні, та обмежений вибір моделей. Відомі торгові марки пропонують дорогий товар, гарантуючи високу якість, вишуканий дизайн, довговічність.
  • Багато підробок . Висока популярність цього виду сантехніки породжує безліч підробок під латунь. Особливо це стосується продукції з Китаю. Якщо продавець обіцяє гарну якість за низькою ціною, це має насторожити покупця. Це фальсифікат або латунь дуже низької якості. Деколи навіть небезпечна для здоров’я.
  • Окислення . Буває так, що поверхня змішувача не оброблена гальванічним покриттям. Згодом на ньому з’явиться зелена плівка окислу міді, яка забирається за допомогою соди. Наліт буде періодично з’являтися, але він не становить небезпеки для здоров’я людини.

Практичні рекомендації

Найголовніший недолік латунних змішувачів — висока ціна . Але якщо зважити на термін служби, надійність, довговічність цієї сантехніки, то придбання вигідне.

Стережіться підробок . Відрізнити справжню латунь від сурогату за зовнішніми ознаками дуже складно. Зверніть увагу на ціну. Якісний – коштує дорого.

При покупці візьміть у руку, відчуйте вагу виробу. Воно має бути великоваговим. Відкрутіть вилив і відчуйте його вагу окремо. Для порівняння, візьміть в іншу руку дешеву модель. Вона буде набагато легшою за латунний змішувач.

Загляньте всередину, на зрізи. Вони повинні бути гладкими, однорідними за кольором та структурою. Виробники сантехніки, які турбуються про свою репутацію, дають на виріб технічний паспорт та гарантію. Вимагайте цих документів від продавця.

Щоб змішувач з латуні послужив якомога довше, дотримуйтесь рекомендацій:

  1. Доглядайте корпус виробу, використовуючи спеціальні засоби.
  2. Чистіть аератор і регулярно змінюйте картриджі.
  3. Рекомендується встановити фільтр для твердої води.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: