Якщо ти співуча зірка, депутат трьох депутатських скликань та кума двох президентів – жоден закон для тебе вже не писаний. Зате можна проявити свої здібності у ширшому розумінні та «наспівати» хором з іноземними побратимами на пару мільйонів вічнозелених американських грошей.

В останнє скликання Ради галичанка Оксана Білозір не балотувалася, але місце в залі зайняла її невістка, яка є дочкою ще одного депутата нового скликання – Миколи Кучера. І вони обидва входять до групи Коломойського “За майбутнє”.

А сама Білозір вирішила зайнятись ринком нерухомості Києва. На території, яка призначена для приватної житлової садибної забудови, де заборонено будівництво вище 3-х поверхів, гонорова кума Порошенка вже побудувала «хатинку» на 10 поверхів і добудовує одинадцятий. Загалом їх має бути 12.

Тим часом, на ізраїльському сайті Ukraine Israel Real Estate Marketing вже навіть можна пригледіти собі там помешкання. А ще там сказано, що всі квартири в так званому «Будинку Білозір» – що має амбітну назву ЖК «Зелений Замок» – вже продано.

Проте Апеляційний суд пішов назустріч Київської міської держадміністрації, і визнав незаконним будівництво на вулиці Мирній 2/1, відомого в народі як “Будинок Білозір”. Судді дійшли до висновку, що земельна ділянка не відповідає цільовому призначенню. Таким чином даний будинок цілком можна вважати самобудом.

Тут варто згадати, що ще з квітня 2019 року поліція розслідує кримінальне провадження за фактом самоуправства і службового підроблення щодо забудови на вулиці Мирній, 2/1. Замовником будівництва є ОК ЖБК «Зелений замок»,серед засновників якого є закарпатський приятель президентської куми Іван Влад та його земляк, нібито «ізраїльський інвестор». Проте дивує, що розслідування йде якось дуже мляво.Чи то президентська кума на правоохоронців так магічно впливає, чи портрети американських президентів, регулярно даровані закарпатськими ділками – хто зна! Але до передачі в суд справа ніяк не доходить.

Тільки завдяки численним письмовими запитами чиновників КМДА і скаргам місцевих жителів, 9 вересня 2020 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м.Києва Сіромашенко Н.В нарешті виніс ухвалу про надання дозволу старшому слідчому СВ Шевченківського УП ГУНП в м.Києві Сушак Вікторії Михайлівні на проведення огляду земельної ділянки за адресою: м Київ, вул. Мирна 1 \ 2 «для встановлення факту проведення будівельних робіт». А також дозволу на огляд об’єкта незавершеного будівництва за вказаною адресою. За фактом цей огляд відбувся лише 5 жовтня 2020 року.

Після цього на об’єкт таки було накладено черговий арешт. Але Іван Влад і не приховує своїх намірів в черговий раз «зі слідством порішати». І схоже, старший слідчий Сушак Вікторія Михайлівна в черговий раз не встоїть перед закарпатськими чарами Івана Влада.

А от це ім’я – Іван Влад – варто запам’ятати.

Ділянку 0,08 га на вулиці Мирній, 2/1 у приватну власність у 2004 році отримала Оксана Білозір. У жовтні 2016 року Білозір передала свою ділянку під забудову своєму закарпатському приятелю, Івану Владу.

А от згідно з даними Держреєстру речових прав на нерухоме майно, 20 січня 2020 року недобудований багатоповерховий ЖК був проданий, і право власності на цей об’єкт незавершеного будівництва отримала фейкова «лондонська» компанія Simex Enterprises.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дмитрий Рахматуллин, Экспрес-Т Наталии и Александра Приймак и другие представители "парковочной мафии" в Киеве

Тобто – ні співуча порошенківська кума, ні закарпатський аферист Іван Влад, ні задекларований спочатку ізраїльсько-американський «псевдоінвестор», ні держава Україна не мають жодного стосунку ані до землі у рекреаційній зоні столиці, ані до самої будівлі. Бо тепер – там керує «лондонський іноземний інвестор». А Іван Влад впевнений: через цю фірму-прокладку «все порішає».

Другою будівельною аферою Івана Влада став ЖК «Ваш Добробут» в Ірпені. У деяких приміщень в ЖК «Ваш добробут» у м. Ірпінь по вул. Мечнікова 109-а виявилося декілька власників. Про це свідчать понад десяток скарг в Антирейдерську колегію Міністерства юстиції.

Так, у червні 2020 р в колегію поскаржився один із інвесторів ЖК «Ваш добробут». Чоловік стверджував, що мав стати власником приміщення №152 площею 55,7 кв.м у м. Ірпінь по вул. Мечнікова, 109-а. Чоловік каже, що уклав кооперативну угоду з ОК «ЖБК «Ваш добробут» і заплатив кооперативу як замовнику будівництва 1,12 млн грн. Утім, нещодавно інвестор виявив, що у лютому 2020 р право власності на приміщення з таким же номером у тому ж будинку було оформлено на ТОВ «Мінтінай», яке є кінцевим бенефіціаром ТОВ «АБВ нерухомість»

Зробив це реєстратор Литвинівської сільської ради Вишгородського району Київської області Олег Дащенко.

Під час розгляду скарги колегія встановила, що приміщення, на яке претендує скаржник, у липні 2020 було переписано з ТОВ «Мінтінай» на ТОВ «АБВ нерухомість». Зробив це уже інший реєстратор – Пірнівської сільської ради Вишгородського району Київської області – Олексій Одрихівський.

Антирейдерська колегія на чолі з Дмитром Кирилюком скасувала реєстрації, за якими право на актив набуло ТОВ «АБВ нерухомість». Приводом стало те, що ЖК «Ваш добробут» не введений в експлуатацію. А значить, Одрихівський та Дащенко не могли по закону реєструвати в ньому право власності. Обом реєстраторам Мін’юст також анулював доступ до Державного реєстру речових прав.

У серпні 2020 р Антирейдерська колегія, на якій також головував Кирилюк, розглянула ще одну колективну скаргу 13 осіб із цього ж будинку. Скаржники в цій скарзі зазначають, що вони є асоційованими членами обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Ваш добробут». Відповідно до кооперативних угод про сплату пайового внеску і надання житла, за ними закріплено пай у пайовому фонді кооперативу «ЖБК «Ваш добробут» у вигляді конкретних квартир. Нещодавно скаржники дізналися, що чотири з цих квартир – №42, №52, №97, №88 у період з січня по травень 2020 р були перереєстровані на інших власників реєстратором, про якого йшлося вище – Олегом Дащенком.

Забудовником і замовником будівництва ЖК «Ваш добробут» в Ірпені є обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Ваш добробут». В його засновниках значаться вже ціла компанія земляків-побратимів того ж вже відомого Івана Влада: Василь Бокоч із с. Біла Церква Рахівського району Закарпатської області, Василь Штефко з адресою в гуртожитку №1 м. Ужгорода і Вадим Жилко із с. Софіївська Борщагівка під Києвом. Керував кооперативом (нині вже покійний) земляк Івана Влада, теж уродженець Закарпаття, Юрій Поринець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як заробити на криптовалюті

Після його смерті на керівну посаду Іван Влад просунув свого сусіда-односельця та давнього партнера по земельним аферам – Василя Бокоча.

Із Поринцем пов’язані компанії, право власності яких на нерухомість у «Вашому добробуті» скасувала Антирейдерська колегія – засновником ТОВ «АБВ нерухомість» є компанія з американського штату Делавер ТОВ «Мінтінай», а бенефіціаром значиться саме нині покійний Поринець, частку якого тепер ділять кмітливі закарпатські шахраї.

Саме Іван Влад значиться одним із бенефіціарів ОК «ЖБК» «Зелений замок», про який було згадувано вище, і саме Іван Влад – судячи з даних реєстрів – є сусідом засновника ОК «ЖБК «Ваш добробут» Василя Бокоча з села Біла Церква на Закарпатті.

Продаж квартир у житлових комплексах на Подолі та на Шулявці здійснюється на ізраїльському сайті «Ukraine Israel Real Estate Marketing». Там же продавали квартири у ЖК «Standard One» вул. Васильківській, 100-а, який вводять в експлуатацію через суд. Забудовники цих ЖК пов’язані із компанією «Ексон Груп» (Делавер, США).

Окремої уваги варта наймасштабніша столична будівельна афера спритних закарпатців, які комфортно почуваються під захистом спідниці «президентської куми» – ЖК «50 Авеню» на Шулявці.

Сайт, на якому рекламують майбутню новобудову – тільки на івриті, а недалеко від Тель-Авіва знаходиться її єдиний “відділ продажів”. Громадські активісти зв’язались з тамтешніми консультантами під виглядом потенційного інвестора, щоб розібратися, що ж все-таки будуватимуть в Києві?

Зазначимо, що квартири в 50Avenue в Ізраїлі продають через посередницьку фірму “Ukraine Israel Real Estate”, яка співпрацює з забудовником та отримує певний відсоток від угоди. Офіс фірми знаходиться в місті Бней-Брак (Тель-Авівський округ), на 27 поверсі бізнес-центру B.S.R. 2.

Згідно з інформацією відділу продажів – комплекс 50Avenue на проспекті Перемоги, 50а, являтиме собою дві будівлі: офісну в 32 поверхи та житлову в 48 поверхів. Будинки будуть з’єднані 5-поверховим мостом із басейном зверху. У житловому будинку квартири передбачаються тільки з 7 поверху і вище, перші – відведені під торговий центр, SPA та іншу комерцію. Підземний перехід, що з’єднуватиме комплекс із метро, теж там буде. А також 6-поверхова підземна парковка.

Як стало відомо представникам ГО «Твердиня» – дозволу на будівництво 48 поверхів у забудовника взагалі немає, але працівник ізраїльського офісу впевнено заявляє, що «вірогідність того, що всі дозволи будуть і на будівництво 48-ми – майже стовідсоткова».

Таким чином, житло зараз продають тільки до 27 поверху. Більш того, до 12 поверху вже все розпродано. Подібний ажіотаж можна пояснити також і тим, що за однокімнатну квартиру в 31 кв.м просять близько 55 тисяч доларів, підігріваючи інтерес прогнозами у вигляді зростання ціни на 80%.

Слід зазначити, що ізраїльським інвесторам житло продають не уточнюючи, що саме буде в комплексі – квартири або апартаменти. На івриті все позначається словом דירה (діра), тобто квартира.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Блицкриг с "Нафтогазом": Как Коболева поменяли на Витренко и чем все закончится

Однак в Україні апартаменти та квартири поняття не тотожні, перш за все, з юридичної точки зору. Апартаменти не мають статусу житла для постійного проживання, а це тягне для власників наслідки, зокрема, фінансового характеру (податок на нерухомість, висока оплата комуналки тощо). Однак юридичні нюанси класифікації приміщень в Україні ізраїльським покупцям навряд чи відомі.

Націленість саме на громадян Ізраїлю, ймовірно, тим і пояснюється, що вони не розуміються у всіх аспектах українського містобудівного законодавства, тому їм легше продати такі повітряні замки. А втім, може не такі й повітряні…

На сайті компанії “Ukraine Israel Real Estate”, крім 50Avenue, представлено і кілька інших доволі проблемних київських об’єктів: ЖК Зелений Замок та ЖК S1. Співробітник компанії з продажу повідомив, що всі зазначені на сайті об’єкти – плід одного забудовника.

Зазначимо, що без отримання документа у вигляді містобудівних умов та обмежень, проектування об’єкта неможливо. Тим не менш, це не заважає забудовнику вже продавати квартири в 50Avenue, а ізраїльським інвесторам їх купувати.

Активістами було здійснено контрольний виїзд за адресою проспект Перемоги, 50а, де зафіксовано, що біля будмайданчика в Києві встановлено паспорт об’єкта. Незважаючи на те, що проекту 50Avenue немає, на інформстенді вказаний проектувальник ТОВ “Б’юті Фул Хаус”. Що він проектує і на підставі чого – якщо вихідні дані на проектування ніхто не видавав! – під великим питанням.

Також там вказано і клас наслідків об’єкта – СС3. Знову ж таки, клас може бути визначений лише після створення проекту та проведення експертизи. Тому виникають – до зазначених на «паспорті технічного нагляду» Божко В.П. та «авторського нагляду» Ткачук П.В. – ті ж питання: над чим вони наглядають, якщо проекту не існує? І ці питання виникають вже не лише у дозвільних, а і в правоохоронних органів.

До того ж, лише в травні 2020 року замовник зареєстрував повідомлення про початок підготовчих робіт. Це дозволяє йому організувати будмайданчик, але не будувати. Дозвола на будівництво у замовника немає. В наявності – лише котлован, оточений парканом. Однак у “відділі продажів”потенційних покупців запевняють – будівельний процес йде. Знову ж таки, це моменти, які громадянам Ізраїлю невідомі.

Але найцікавіше у всьому цьому, звичайно ж те, що дата введення в експлуатацію об’єкта вже відома. В Ізраїлі інвесторам повідомляють: будинок здадуть в експлуатацію в грудні 2022 року.

Необхідно підкреслити, що у класифікаторі будівель та споруд України таке поняття як багатофункціональний комплекс не регламентовано. Однак саме це визначення використовують забудовники для того, щоб нівелювати порушення законодавства, при яких наміри забудови не відповідають цільовому призначенню.

Резюмувати все вищевикладене можна фразою, яка мала місце в одній PR-статті для українського ЗМІ: “Україна має всі можливості, щоб стати інвестиційним клондайком”.

Для закарпатсько-ізраїльських шахраїв, схоже, вона вже ним стала.