Охорона квартир – види, переваги, недоліки та нюанси монтажу захисних систем

Охорона квартир – види, переваги, недоліки та нюанси монтажу захисних систем

Безпека – основна потреба людини. Реалізувати її можна у різний спосіб. Проте важливо зберегти як особисте здоров’я та життя, а й майно. Охорона квартири зводить ризики крадіжок до 0. Послуга захищає об’єкт від пожеж. Якщо вам необхідна охорона квартир, ціна якої не зашкодить вашому сімейному бюджету, рекомендуємо звернутися в охоронну компанію Security group. В компанії працюють фахівці з великим досвідом роботи.

Особливості охорони квартир

Захистити себе від можливих матеріальних втрат через крадіжки можна двома способами. Вибір мізерний, але поки більше немає:

  • пряма охорона об’єкта (укладення договору з відомством, монтаж та обслуговування обладнання);
  • страхування.

Перший спосіб складніший і витратніший. Ціни на підключення послуги залежать від комплекту датчиків, розміру квартири. Забирають вони час. Для встановлення пультової охорони квартири необхідно дочекатися приїзду майстра, закінчення монтажу. Раз на місяць співробітники приїжджатимуть до об’єкту, оглядатимуть встановлене обладнання, перевірятимуть працездатність вузлів.

Страховка виглядає краще. Забіг до офісу, оформив поліс  і вирушив у свої справи. Деякі агенції навіть на об’єкт не виїжджають. І дешевше, і швидше.

«Диявол» в деталях, а їх багато:

  • Платити за рахунками страхові компанії не люблять. З клієнтів вони збирають гроші з радістю, але довести страховий випадок складно.
  • Низький розмір покриття полісу.
  • Важко довести, які речі були викрадені (потрібні чеки, інші засоби підтвердження).

За фактом поліси – фількіна грамота. Ілюзія безпеки виникне, але реально захистити майно страховка не зможе.

Особливості охорони квартир інші. Клієнти отримують:

  • Швидку реакцію груп та своєчасне затримання злочинця.
  • Компенсацію від служби за завданої матеріальної шкоди.

Ризики менші. Вони нівелюють високу ціну охорони квартир (порівняно зі страховкою).

Принцип роботи охоронної сигналізації

Загальний принцип роботи систем простий. Обладнання вирішує єдине завдання – захист приватного об’єкта (офісу, квартири, гаражу, дачі). Схема працює у 4 етапи:

  • захист від проникнення;
  • захист від нападу;
  • сталість роботи;
  • швидке реагування.

Це є базові принципи. Їх дотримання дозволяє надійно захистити життя людей та їхнє майно. Незалежно від вартості послуг позавідомчої охорони, працюють моделі за цими стандартами. Ці принципи використовують і великих містах, й у невеликих населених пунктах.

Захист від проникнення

Встановлені датчики спрацьовують під час проникнення об’єкт злочинців. Системи можуть реагувати відкриття дверей, вікна, удар. Підсумковий варіант дії залежить від типу встановленого пристрою.

Захист від нападу

Цілодобові системи захищають і людей, що знаходяться в об’єкті, що охороняється. Вдасться попередити ризики для життя та здоров’я. Іноді клієнти додатково встановлюють тривожні кнопки. При натисканні на них люди самі передають інформацію на пульт про протиправні дії.

Цілодобовий моніторинг

Усі сигнали надходять на єдиний пульт. Один або два співробітники відомства постійно на посаді. Вони цілодобово спостерігають за індикаторами від об’єктів, що охороняються. Імовірність того, що сигнал не побачать, виключена. Захист квартир та майна постійний.

Виїзд групи реагування

Після отримання сигналу тривоги оператор задає команду одному чи двом патрулям. Найчастіше викликають одразу кілька нарядів. Підмога в таких випадках зайвої точно не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  6 вещей, на которые стоит обратить внимание перед покупкой дивана

Принцип роботи, як і служб таксі. Сигнал передається найближчим до об’єкта патрулям. Ця практика скорочує час прибуття групи реагування місце. Усі співробітники озброєні вогнепальною зброєю. Для особистої безпеки вони використовують засоби індивідуального захисту (каски, бронежилети, рукавички).

Працівники групи реагування затримують порушників, викликають поліцію. Можуть надати замовнику охоронної системи психологічну, медичну чи юридичну допомогу.

Ці послуги входять у вартість «взяття» квартири під охорону. Додаткових плат виключено.

Підключення охоронного обладнання

Охоронна сигналізація – складний пристрій. Моделі різні, але головних вузлів 3:

  • датчики;
  • приймально-контрольний елемент;
  • виконавчий пристрій.

Датчики фіксують заданий виробником параметр. ПКП служить обробки сигналів з усіх пристроїв індикації. Виконавчий елемент виконує задану програму (надсилає сигнал тривоги на пульт охорони, включає сирену).

Щоб розібратися скільки коштує поставити квартиру на охорону, потрібно врахувати ціну послуг агентств або поліції охорони, вартість пристроїв і підключення обладнання.

Економні клієнти підключають сигналізацію самі. Простіше та дешевше. Чекати нікого не потрібно, змонтував у зручний час та вільний.

Ця думка помилкова. Самостійне встановлення може призвести до некоректної роботи обладнання. Високий ризик деформації будь-яких елементів сигналізації. При зламі система може відреагувати на порушника належним чином. Скупий платить двічі. Приказка ідеально визначає цю ситуацію.

Кнопка тривоги

Ці системи популярні у комерції. Тривожні кнопки ставлять у магазини, банки, кафе. Принцип роботи простий. Після натискання обладнання надсилає сигнал на пульт охорони. Черговий направляє команду патрулю.

Установка пультової охорони цього часто здійснюється в коридорах, евакуаційних виходах. Багато систем призначені для захисту від пожеж та інших лих.

Тривожні кнопки ділять на 2 класи:

  • провідні;
  • бездротові.

Перші кріпляться стаціонарно. Їх можуть поставити під прилавок, поряд із ногою касира. Монтажники під час роботи обумовлюють місце встановлення окремо.

Бездротові моделі зручніші. Системи візуально нагадують фітнес-браслет, смарт-годинник, брелок від автомобіля. Їх можна використовувати потай. Шанс на порятунок зростає.

Контрольна панель

Контрольні панелі стежать станом датчиків. Вони визначають, чи обладнання працює у нормальному режимі чи перебуває у стані тривоги. При переході одного з датчиків до другого режиму включається робота по заданому алгоритму.

Контрольні панелі поєднують датчики по зонах. Виділяють 5 видів:

  1. Сигнал із миттєвої зони негайно запускає алгоритм тривоги.
  2. Цілодобова зона. Отримання сигналу цієї частини також моментально включає заданий алгоритм. Неважливо, чи сама сигналізація включена або деактивована.
  3. Тамперна зона починає працювати під час спроби демонтажу датчика. Вони спрацьовують і при розтині визначального обладнання. Надійність сигналізації зростає.
  4. Датчики прохідної зони розташовані по шляху проходження власника об’єкта, що охороняється. Якщо порядок включення датчиків відповідає заданому алгоритму, то система не спрацьовує. Або сигнали передаються відразу.
  5. Активація датчиків у зоні входу-виходу відбувається із затримкою. Кілька секунд дається на введення коду та зняття квартири з охорони.

Контрольні панелі дозволяють встановлювати охорону окремо по зонах. Це обладнання у рейтингу зручностей на перших позиціях. Хазяїн приватного будинку може поставити під охорону периметр ділянки, убезпечивши себе від небажаних відвідувачів. Сам він може весь час перебувати всередині будинку або виходити на територію земельного наділу.

Бездротова клавіатура

Сенсорні клавіатури – керуюче обладнання. Клієнти можуть поставити будинок під охорону, ввівши код або натиснувши єдину кнопку. Деактивація здійснюється лише після введення заданої комбінації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Проект Ляшко. Ахметов кидає на підтримку "грузинський десант"

Виробники ставлять на бездротові клавіатури індикатори. Вони вказують, чи об’єкт під охороною, частковою охороною чи сигналізація вимкнена повністю.

Дорогі моделі свідчать про непрацюючі датчики. Це спрощує обслуговування обладнання, знижуючи ризики, що виникають під час крадіжки чи спроби. Про економію часу теж забувати не варто.

Моделі можуть мати особливі функції. Найбільш важливих 2:

  • Автоматичне блокування після введення кількох неправильних комбінацій виключає підбір коду.
  • Опція «тиха тривога». Власник об’єкта, що охороняється, може надіслати сигнал тривоги потай. Він повідомить, що деактивує сигналізацію під зовнішнім тиском.
Typing alarm code

У вартість проведення сигналізації у квартирі через позавідомчу охорону обладнання не входить. Клієнти можуть самі вибрати зручну для них систему.

Датчики руху

Датчики руху реагують на будь-які переміщення всередині об’єкта, що охороняється. Моделі однаково ефективно працюють і вдень, і вночі. Принципової різниці немає.

Датчик відкриття дверей

Устаткування спрацьовує лише на відкриття дверей. Сигнал на контрольну панель надходить відразу. Проте «мозок сигналізації» «бити на сполох» не поспішає. Він дає власнику час зняття коду. Якщо через встановлений термін потрібну комбінацію не введено, то контрольна панель негайно повідомить про злом.

Комплексна охорона

Комплексна охорона квартири – рішення для безпечного життя. Краще поставити одразу всі можливі датчики. Вийде дорого. Однак надійність лише збільшиться.

Розглянемо віконні датчики. Одні моделі реагують на відкриття, інші – на механічну дію (розбите чи видавлене скло). Передбачити спосіб проникнення злодія у житло неможливо. Тому краще одразу захистити по максимуму.

Вартість послуг позавідомчої охорони не зміниться. Кількість датчиків на цей параметр не впливає. За обслуговування, можливо, доведеться платити дещо більше. Однак на безпеці заощаджувати точно не слід.

Вартість монтажу сигналізації у квартирі

Вартість проведення сигналізації у квартирі через позавідомчу охорону чи поліцію нижче, ніж звернення до приватних фірм. Причина є банальною. Відомства наголошують на профілактику, а не на отримання прибутку. Однак ціни можуть відрізнятись.

Що впливає на вартість послуги

Вартість постановки квартири на охорону в поліції залежить від трьох факторів. Визначальними стали:

  • виробник обладнання (преміальний бренд чи бюджетний);
  • тип нерухомості (площа квартири чи будинку);
  • Додаткові елементи захисту.

Чинники можуть підвищувати та знижувати ціну. Про додаткове обладнання поговоримо окремо.

Датчик протікання води

За основу роботи береться провідність води. Датчики ставлять у місця з найбільш ймовірними протіканнями.

Рідина попадає на контакти, проходження струму нічого не заважає. Датчик спрацьовує.

Датчик витоку газу

Встановлюють на кухнях та в котельнях. Устаткування виявлення газу подає сигнал тривоги при зміні хімічного складу повітря.

Датчик диму

У датчику стоять аналізатори диму. Моделі починають працювати зі збільшенням у атмосфері чадного газу.

Брелок

Носить засіб управління охоронною системою. Зручне та просте в роботі. Іноді користувачі повністю відмовляються від бездротової клавіатури. Клієнтам простіше керувати охороною з брелоків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Команда Кілограм Суші розповідає усе про користь суші

Управління через мобільний додаток

Іноді охоронні системи дозволяють керувати через мобільний додаток. Обладнання інтегрують із комплексами «розумний дім».

Види охоронних сигналізацій для квартир

Охоронних сигналізацій багато. На сайтах, що орієнтовані на продаж захисного обладнання, можна знайти десятки пропозицій. Однак умовно моделі ділять на 2 типи:

  • провідні;
  • бездротові.

Кожен тип має плюси та мінуси. Перед вибором потрібно дізнатися про них докладніше.

Дротова сигналізація

Класика жанру. Такі системи з’явилися одними з перших. Популярні вони й донині.

Плюси та мінуси провідної сигналізації

Класичний тип обладнання. До плюсів провідних сигналізацій відносять:

  • Надійність передачі сигналу за будь-якого планування.
  • Невисока ціна.
  • Можливість працювати на великій відстані.

Є й недоліки. Причому мінуси досить суттєві:

  • Складнощі монтажу (краще ставити під час ремонту, тому що потім сховати дроти буде складніше).
  • Залежність від зовнішнього живлення.
  • Вартість монтажу.
  • Ризики пошкодження кабелю.
  • Складнощі ремонту обладнання при ушкодженнях.
  • Можливість ушкодження кабелю злочинцями.

Через труднощі монтажу та його ціни провідні сигналізації в результаті можуть виявитися дорожчими за бездротові.

Бездротові охоронно-пожежні сигналізації

Обмін інформацією з радіозв’язку. Моделі більш сучасні, ніж провідні

Переваги та недоліки бездротової сигналізації

Це обладнання вирішує деякі недоліки провідних систем. Мінуси воно перетворює на плюси:

  • Швидкий та дешевий монтаж.
  • Незалежність від зовнішніх джерел живлення.
  • Естетичність.
  • Можливість додавання нових датчиків.

Без мінусів також не обійшлося. Однак їх менше, ніж у аналогів:

  • Висока ціна датчиків.
  • Необхідність періодичної заміни батарейок.
  • Ослаблення радіосигналу фізичними бар’єрами.

Моделі працюють на частоті 433 МГц. Товсті залізобетонні стіни можуть заглушити сигнал.

Сигналізація з виведенням на пульт приватного охоронного підприємства

Іноді договір на обслуговування сигналізації та фізичний захист власники нерухомості укладають із охоронною компанією. Повноважень поліції охорони вони не мають. Однак цей формат співпраці має низку плюсів.

Договір з охоронною компанією передбачає гарантію нерозголошення комерційної або особистої таємниці. Внести цей пункт у контракт із поліцією охорони не можна. За проблем судитися з охоронною компанією простіше, ніж із державним відомством. Клієнти можуть отримати інші послуги компанії (приватний розшук, особистий супровід).

Сигналізація з виведенням на пульт поліції охорони

Ціна охорони будинків у відомчої охорони нижча, ніж у охоронної компанії. Співробітники можуть вимагати документи у порушників, провести огляд та затримати злочинця. Приватних охоронців таких повноважень немає.

Як поставити квартиру під охорону

Тут усе просто. Клієнту потрібно вибрати систему, визначити ціну монтажу та купівлі обладнання, встановити сигналізацію та укласти договір на охорону.

Іноді можна відразу підписати контракт із поліціїю охорони чи приватною компанією. Встановлення сигналізації співробітники зроблять самі.

Висновок

Побудувати будинок або купити квартиру мало. Житло потрібно захистити. Зростання злочинності у низці міст зберігає актуальність сигналізації.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: