Несправності мікрохвильової печі та способи усунення

Несправності мікрохвильової печі та способи усунення

Відмова у роботі мікрохвильової НВЧ печі – поширена проблема, при виявленні якої найкраще звернутися до фахівців сервісного центру. Однак можливі несправності, які за наявності навичок роботи з електронікою вдається виявити та усунути самостійно. При цьому важливо, щоб користувач, що взявся за ремонт, був знайомий зі схемою електронної частини НВЧ печі даної марки.

Сервіс Мікрохвильовок Magnetronic magnetronic.kiev.ua здійснює недорогий ремонт мікрохвильовок у Києві з виїздом майстра додому. Сервіс проводить ремонт мікрохвильових печей будь-якої складності, всіх марок та моделей. Офіційна гарантія на виконані роботи та комплектуючі на строк до 12 місяців.

Дотримання вимог техніки безпеки

Ремонт будь-якого електронного приладу, в якому є високовольтні (ВВ) ланцюги живлення 220 Вольт, пов’язаний із певними ризиками. Тому перед початком ремонтних операцій слід уважно ознайомитись із вимогами техніки безпеки, переліченими нижче:

  1. Займатися самостійним ремонтом мікрохвильових печей можна тільки користувачам, які мають досвід роботи з електронною технікою;
  2. Забороняється включати піч з метою перевірки працездатності при дверцятах, що нещільно прилягають до корпусу;
  3. До ремонту печі допускається приступати тільки після відключення шнура живлення від електричної мережі та повної розрядки ВР конденсатора;
  4. Перед тестуванням пристрою в робочу камеру слід поставити пластикову ємність із водою.

Замінювати несправні елементи найкраще фірмовими деталями та запасними частинами (використання фальсифікатів неприпустимо).

Перш ніж приступити до ремонту побутової мікрохвильової печі – радимо ознайомитись з її конструкцією, а також із типовими несправностями та способами їх усунення.

Пристрій та принцип роботи

Перед тим, як намагатися самостійно відремонтувати мікрохвильову піч, потрібно розібратися з пристроєм цього електронного приладу. Типова конструкція складається з наступних основних частин:

  • Магнетрон (спеціальний НВЧ діод – основа будь-якої мікрохвильової печі).
  • Трансформатор (перетворювач напруги).
  • Мережевий фільтр із набором конденсаторів.
  • Екранована камера.
  • Корпус із дверцятами.
  • Блок управління з набором електронних елементів та кнопок.
  • Вбудований вентилятор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Казино Joker: огляд та аналіз

У сучасних моделях аналогічних за складом пристроїв можуть бути такі допоміжні модулі, як гриль, наприклад.

Принцип роботи НВЧ печі полягає в наступному. Напруга потрібної форми і величини надходить на магнетрон з вбудованого трансформатора, що перетворює напругу мережі високовольтні імпульси. Електричні коливання НВЧ, що випромінюються вакуумним діодом, потрапляючи в завантажену в камеру їжу, перетворюються в тепло і нагрівають її.

До складу конструкції електронного пристрою входить екранована камера, що захищає користувачів від потужного впливу електромагнітного поля. Функцію допоміжних елементів виконують керуючий модуль та вбудований вентилятор. Перший необхідний для вибору і завдання режимів роботи мікрохвильової печі, а другий дозволяє видаляти з внутрішніх просторів конденсат, що накопичується, і запахи їжі.

Найпростіші несправності

До найпростіших поломок НВЧ печей, які можна усунути самотужки, відносяться:

  • Перегоряє запобіжник, встановлений у ланцюгу живлення всього приладу.
  • Вихід із ладу високовольтних елементів: конденсатора або запобіжника.
  • Поломка вентилятора (лопаті не обертаються).

Щоб переконатися в несправності одного із запобіжників та конденсатора – потрібно перевірити їх спеціальним вимірювальним пристроєм (тестером або мультиметром).

Домашній майстер, який вміє поводитися з цим приладом, зможе самостійно продзвонити несправні елементи та обмотки електродвигунів (при їх згорянні тестер покаже «Обрив»). З його допомогою перевіряється непрацюючий вентилятор, наприклад (обмотка двигуна «дзвонить» на обрив або коротке замикання). Щоб остаточно переконатися у несправності цього елемента – може знадобитися вимірювання обмотувального опору.

У разі перегорання чи несправності ці елементи замінюються новими (купити їх можна у спеціалізованому магазині, що займається продажем запчастин до виробів цієї фірми). Користувачам, які не мають досвіду роботи з вимірювальною технікою, доведеться запросити майстра з ремонту НВЧ печей додому.

Несправності, які потребують втручання фахівців

Одна з найбільш поширених проблем, що виникають при інтенсивній експлуатації НВЧ печей — вихід з ладу магнетрона, що оцінюється майже половину вартості побутового приладу. Найчастіше така поломка відбувається внаслідок подачі живлення на мікрохвильову піч у неодруженому режимі (без завантаженого продукту).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Медичні витратні матеріали: папір для відеопринтера і гель для уЗД, ЕКГ та ЕЕГ

Іноді це відбувається через приміщення в камеру посуду з металізованим покриттям (при роботі пристрою чути характерні клацання пробоїв).

Інша типова ситуація — пропадання напруги на виході мережевого фільтра або перегорання вузла формування імпульсів трансформатора, що живить. У всіх цих випадках єдине правильне рішення — звернутися за допомогою до сервісного центру, фахівці якого зможуть провести ремонт вдома або в лабораторних умовах.

Збої під час виконання програми (діагностика)

При експлуатації мікрохвильової печі нерідкі ситуації, пов’язані з порушенням виконання заданої програми. При цьому НВЧ піч не вимикається після завершення відліку таймера, не стартує або збивається в ході виконання нагрівального циклу. Одна з причин такого положення – несправність мініатюрних вимикачів дверцят, яких у приладі є кілька штук.

Зазначена несправність може бути усунена самостійно.

Для ремонту в побутових умовах дверцята слід акуратно розібрати і при необхідності почистити контакти мікровимикачів або замінити їх.

Інша проблема, що призводить до збоїв при виконанні попередньо заданого режиму, пов’язана з виходом з ладу живлення реле управління силового трансформатора. Цей елемент, що містить у своєму складі кілька контактів, зовсім непридатний для ремонту. Якщо при продзвінку пристрою, що комутує, зустрічаються позиції з помилковим спрацьовуванням — все реле доведеться міняти повністю. При нестачі досвіду перевірки таких пристроїв найкраще звернутися до фахівців.

Механічні несправності

У цій категорії неполадок найчастіше трапляються такі проблеми:

  • приймальна тарілка обертається нерівномірно (ривками);
  • заїдають лопаті вентилятора;
  • забилися грязюкою решітки вентиляційних відводів (отворів).

У першому випадку спочатку потрібно очистити ролики, на яких встановлена ​​тарілка. Якщо це не допомогло — швидше за все несправний двигун або ослабли кріплення в клемах підведення живлення. Якщо піч вимикається, а згодом знову вмикається – причина, швидше за все, криється у забрудненні елементів вентиляції. Для усунення несправності потрібно очистити вентиляційні лопаті та решітки, після чого ще раз перевірити роботу пристрою у штатному режимі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Запчасти на двигатель автомобиля “Мерседес”: оригинальные, восстановленные, рабочие детали

На закінчення відзначимо, що знайомство з основними несправностями НВЧ печей дозволить самостійно усунути частину з можливих несправностей (зникнення напруги мережі, наприклад). Після прочитання цієї статті користувач знатиме, як робити з ситуації, коли НВЧ пекти з якоїсь причини не працює або навпаки – зовсім не відключається. Розуміння принципу дії пристрою та знання його схеми допоможе розібратися в тому, як усунути найпростіші проблеми. Для цього достатньо буде замінити вузли або деталі, що не працюють, новими елементами.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: