Михайло Кулиняк: хто у владі кришує рейдера-українофоба що був міністром Януковича?

Михайло Кулиняк: хто у владі кришує рейдера-українофоба що був міністром Януковича?

Експертна рада з подолання наслідків русифікації та тоталітаризму Міністерства культури та інформаційної політики просить правоохоронців не допустити рейдерського захоплення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (УТОПІК).

“Так, від 26 січня 2023 року з‘явилося повідомлення про реєстрацію нового керівника УТОПІК, колишнього міністра культури України часів Азарова-Януковича – Михайла Кулиняка. Окрім нього, в керівництві однієї із найважливіших громадських інституцій у сфері культури значаться й інші політики та посадовці, що були прямо пов’язані з діяльністю нині заборонених проросійських партій Медведчука та Януковича”, – ідеться в повідомленні пресслужби Мінкультури.

Зазначається, що Михайло Кулиняк був фігурантом низки корупційних скандалів щодо неправомірних кадрових рішень, зловживань владою і на посаді міністра, і на посаді керівника Національного палацу мистецтв “Україна”.

“З огляду на це та враховуючи повідомлення в ЗМІ про факти нецільового використання майже 3 тисяч квадратних метрів орендованого приміщення в Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” керівництвом УТОПІК в інтересах комерційних структур та спроби відчуження майна Національного музею народної архітектури та побуту України, Експертна рада звернулася до Міністерства культури та інформаційної політики України, Служби безпеки України, Ради безпеки і оборони України з пропозицією перевірити вище наведені факти з метою недопущення рейдерського захоплення та використання в корупційних цілях Товариства охорони пам‘яток історії та культури”, – заявив експертний директор.

Гнида Михайло Кулиняк підтримує українофобський “мовний закон” колаборантів Ківалова-Колесниченка.

Мовний закон Ківалова-Колесниченка проект проросійскої “партії регіонів” які на догоду прибічникам “руского міра” “придумали”, як мобілізувати свій електорат на сході України – вони вирішили нібито захищати регіональні мови, фактично передбачивши в законі можливість прирівнювати такі мови (переважно російську) до української на великих частинах території країни.

Ось реакція на колаборантський закон Килиняка:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Зе-влада повернула схеми розкрадання бюджету на ремонті доріг

 

Офіс президента протягує на посаду директора «Мистецького арсеналу» ексміністра Кулиняка, який сьогодні хвалить режим Януковича

Фаворит Офісу президента на посаду директора «Мистецького арсеналу» Михайло Кулиняк публічно хвалить режим експрезидента-втікача Януковича.

Про це пише колишній гендиректор Довженко Центру Іван Козленко:

«…те, що ОП поставило на Кулиняка, можна було визначити за специфічним маркером в його концепції – акцентом на “аудіовізуальний контент”. Тепер можна назвати речі своїми іменами: конкурс в МА та в інших культурних інституціях – це не просто намагання впровадити ручне управління, це – реванш методів та подекуди людей режиму Януковича.

Публічна апологія режиму Януковича з боку Кулиняка під час самого конкурсу викликає обурення. Він осмілів настільки, що розказує про чесноти авторитарного режиму.

Завдяки розслідуванням активістів, здійсненим, зокрема, на основі виявлених у Межигір’ї недознищених бухгалтерських книг, широко відомо, що за Януковича весь державний апарат було підпорядковано єдиній меті – висотуванню фінансів з державного сектора економіки. Це означає, що кожен міністр і більшість керівників ДП були інтегровані у вертикаль, по якій виведені кошти підіймалися на самий верх – у кишеню Януковича та його сім’ї.

Це просто безумство, що така людина, як Кулиняк, знов вигулькнула зі смердючого багна минулого. За Януковича він не мав жодної суб’єктності й був лише маріонеткою, функція котрої була підтримувати клептократичний механізм у робочому стані (та грати на скрипочці на днях народження гаранта). Вочевидь, з огляду на плани ОП розпочати будівництво в МА, ці його здібності знов стають у пригоді. ОП потребує “міцного господарника”, який врахує при будівництві інтереси всіх сторін», – написав Козленко.

Підігравав Януковичу на скрипці…

Про одіозного Михайла Кулиняка

Увагу громадянського суспільства у ці дні привернуто до виборів гендиректора державного підприємства «Мистецький арсенал» — провідного центру вітчизняної культури. Після першого конкурсу, який відбувся 6 липня, переможця не виявлено. Але визначився фаворит цих перегонів — директор Інституту сучасного мистецтва, міністр культури в уряді Миколи Азарова (2010−2012 роки) Михайло Кулиняк. Саме це й шокувало загал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Украинские военные снесут голову любому, – Лукашенко (ВИДЕО)

Попри заклики до відкритості, голосування було таємним. Від дев’яти членів конкурсної комісії Кулиняк отримав чотири голоси (за необхідних для обрання п’яти). Чинна директорка «Арсеналу» Олеся Островська-Люта заручилася підтримкою трьох експертів. Серед інших восьми кандидатів не набрав потрібної кількості голосів і керівник Палацу «Україна» Роман Недзельський (чоловік співачки Оксани Білозір).

За час своєї роботи у команді Януковича запопадливий перед владою Кулиняк (уродженець Дрогобича) не прославився видатними досягненнями на ниві культури. Але врізався у пам’ять участю у пишних застіллях експрезидента і виступами перед ним.

Виконував роль такої собі шоу-прислуги. Міністр культури розважав гостей «залізного господаря» грою на скрипці. Робив це на грані фолу. Одного разу помістив смичок між ноги і водив по ньому скрипкою…

Кулиняк досі живе теплими спогадами про часи у владі. Перед конкурсом із самозамилуванням заявив, що «колишніх міністрів культури не буває». І стверджував, що не зробив нічого такого, «що призвело, як написано у законі, до узурпації влади Януковичем».

Серед тих, хто своїми коментарями підтримав Кулиняка, був віцепрем’єр в уряді Азарова, один із лідерів Партії регіонів Борис Колесников: «Только вперёд и только ПОБЕДА!!!».

Аналітики впевнені: лідерство Кулиняка у цьому конкурсі спричинено упередженим підбором членів комісії. Крім трьох представників «Арсеналу», до неї входили три посланці від Державного управління справами (ДУС). Серед них — Зеновій Корінець, гендиректор хору Верьовки (який, пригадуєте, на замовлення «95-го кварталу» й Коломойського виконував скандальну пісню на мотиви «Горіла сосна» — про ексголову Нацбанку Гонтареву). У комісії були і троє членів маловідомих громадських організацій, які перебувають під впливом ДУС. Одна з кандидаток заявила про конфлікт інтересів: голова комісії Василь Чернець є керівником Національної академії керівних кадрів культури, співробітником якої є… Кулиняк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  В Харьковской налоговой отметили новый год шампанским за 10 000 грн (фото)

Коментуючи «прогнозовані» результати конкурсу, одна з членів комісії, телеведуча Мирослава Барчук, заявила про «фальсифіковане жеребкування».

А ось уривки із коментаря самого Кулиняка (орфографію і пунктуацію збережено):

«Серед всіх дев’яти учасників нормально спілкувались мабуть тільки троє -Дідковський, Недзельский та ваш покірний слуга. Деякі претенденти, які навіть собачої будки в своєму житті не збудували, вели себе як хазяї життя, які мають право щось критикувати та когось принижувати.

Відверте хамство, яке, на жаль, було підтримане деякими членами комісії

Особливо цікавою виглядала одна всезнаючі дамочка, яка дуже переймається проблемами боргів Арсеналу перед Євро 2012, забувши мабуть, що про це їй можуть краще розповісти представники прізвища, яке вона носить… Ну і звичайно не обійшлося без коментарів таких собі козльонків, які, ставши лузерами, пишуть, не розуміючи, що завжди треба шукати проблеми в собі насамперед.

Приходьте козльонки до Лаври, виженем з вас бісів”.

Як ви, шановні читачі, гадаєте: людина із таким рівнем культури може керувати чи не головним культурним центром України?
«Мистецький Арсенал» відкрито у 2007 році на місці колишніх військових казарм. Ініціатором перетворення цього об’єкта у виставковий і мистецький комплекс був третій президент України Віктор Ющенко.

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: