Екскерівник апарату ліквідованого Верховного суду України поновився на посаді, йому присудили 2,4 млн грн компенсації

Екскерівник апарату ліквідованого Верховного суду України поновився на посаді, йому присудили 2,4 млн грн компенсації

Окружний адмінсуд Києва поновив на посаді керівника апарату Верховного суду України Івана Кучерину і стягує йому 2,38 млн грн середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 11 жовтня.

Кучерину призначили керівником апарату ВСУ в грудні 2006 року. У 2016-му Верховна рада проголосувала новий закон «Про судоустрій і статус суддів», відповідно до прикінцевих та перехідних положень якого  Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України припиняють свою діяльність та ліквідуються.

У лютому 2018-го голова Державної судової адміністрації звільнив керівника апарату ВСУ у зв’язку з ліквідацією установи. Звільнений посадовець оскаржив цей наказ.

Задовольняючи позов, суд пояснив, що у випадку ліквідації працівникові мають запропонувати будь-яку іншу вакантну посаду, яку він може обіймати відповідно до своєї кваліфікації. Працівника звільняють, якщо відсутня можливість запропонувати йому іншу рівноцінну посаду або іншу роботу в цьому ж органі.

Крім того, Конституційний Суд України 18 лютого 2020-го визнав неконституційною ліквідацію Верховного суду за реформою 2016 року. Конституційний суд вважав, що фактично відбулося перейменування «Верховного Суду України» на «Верховний суд» і це не могло бути підставою для звільнення всіх суддів ВСУ.

Відтак підстава звільнення керівника апарату Верховного суду України (ліквідація) визнана неконституційною.

Крім того, звільнення керівника апарату ВСУ головою Державної судової адміністрації мало відбуватися за поданням голови суду. Але такого подання не було.

З огляду на всі обставини Окружний суд Києва визнав, що наказ голови ДСА прийнято з порушенням вимог законодавства і він підлягає скасуванню.

Позивач вважається поновленим на посаді з 1 березня 2018 року. Також суд стягує 2,38 млн грн середнього заробітку за час вимушеного прогулу із розрахунку 9500 гривень за 251 робочий день.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Куди піти в Києві та де зупинитися

 

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: