Костянтин Будьонний – поліція розслідує розкрадання на ремонтах доріг Чернігова, які виконувало оточення мера Атрошенка

Костянтин Будьонний – поліція розслідує розкрадання на ремонтах доріг Чернігова, які виконувало оточення мера Атрошенка

Поліція розслідує можливе привласнення посадовими особами Чернігівської міської ради та Чернігівської обласної адміністрації бюджетних коштів під час будівництва та ремонту автомобільних доріг у 2017-2018 рр. Про це свідчить ухвала Деснянського райсуду м. Чернігова від 13 жовтня.

В ході досудового розслідування встановлено, що переможцем більшості тендерів по ремонту та будівництву доріг, у томі числі оголошених Чернігівською міськрадою, є ТОВ «Шляхо-будівельне управління №14». При цьому, інші підприємства беруть формальну участь у тендерах. Їх роль зводиться до створення у населення уявлення щодо повноцінної процедури визначення переможця у тендері, як того вимагає Закон України «Про публічні закупівлі».

Слідчі поліції звернулися до суду з клопотанням продовжити строк досудового розслідування на дванадцять місяців, щоб отримати тимчасовий доступ до речей та документів; перевірити осіб, котрі можуть бути причетними до вчинення кримінального правопорушення, встановити та допитати замовників, підрядників та виконавців робіт та ін. Суд клопотання задовольнив.

Бенефіціаром ТОВ «Шляхо-будівельне управління №14» є місцевий бізнесмен Костянтин Будьонний – бізнес-партнер мера Чернігова Владислава Атрошенка, який представляв Партію регіонів, Блок Петра Порошенка, в влітку цього року як лідер партії «Рідний дім» підписав з мером Києва, лідером партії «Удар» Віталієм Кличко меморандум про спільну участь у виборах на базі партії «Удар».

Будьонний був бізнес-партнером мера Атрошенка по ТОВ «Ріел Ко.».

Згідно з «Прозорро», у 2016-2021 рр. «ШБУ №14» виграло тендерів на загальну суму 2,16 млрд грн., з яких від Чернігівської міської ради отримав замовлень на загальну суму 1,19 млрд грн.

«Шляхо-будівельне управління №14» також було помічене у скоординованих діях з іншими учасниками ринку на тендерах Укравтодору. Зокрема, фірма разом з ТОВ «ШБУ-77»  виступали у ролі спаринг-партнерів і імітували конкуренцію, розігруючи між собою підряди у Закарпатській і Чернігівській областях.  При цьому  робити їй це дозволяли обласні Служби автодоріг, які відхиляли з тендерів пропозиції  їх конкурентів, чим допомагали компаніям імітувати конкуренцію, і відповідно забирати дорожні підряди з максимальною для себе вигодою.  Станом на 2020 р. «ШБУ-77» та «ШБУ №14»  розіграли між собою тендери «Укравтодору» на понад 2 млрд грн.

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: