Контроль над українськими заводами в ОРДЛО перейшов від Курченко до вихідця із КДБ

Контроль над українськими заводами в ОРДЛО перейшов від Курченко до вихідця із КДБ

Українські металургійні підприємства, які знаходяться на окупованій території Донецької і Луганської областей, перейшли від «Внєшторгсервіса» Сергія Курченка до нового «інвестора» з Росії — Євгена Юрченка. Про це у п’ятницю, 11 червня, повідомили ватажки терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР» Денис Пушилін і Леонід Пасічник.

У їхній заяві зазначено, що на підприємствах утворилася заборгованість із зарплати, через яку почали пошуки нового інвестора. Ним став російський бізнесмен Євген Юрченко. Він узяв на себе зобов’язання з погашення заборгованості. Усі борги він планує ліквідувати до кінця року, пише «Комерсант».

Євген Юрченко народився 14 травня 1968 року в Воронежі. Проходив строкову службу в прикордонних військах КДБ СРСР в Афганістані, був поранений. Вищу освіту отримав у Воронезькому державному університеті за спеціальністю «радіофізика і електроніка», потім — за спеціальністю «економіка». Після закінчення вузу займався операціями з цінними паперами та займав різні посади в банках. У 1998-2002 роках був віце-президентом банку «Менатеп Санкт-Петербург», а в 2002-2005 роках — заступником гендиректора державного холдингу «Связьінвест» Валерія Яшина.

Журналіст Денис Казанський, який залучений до роботи Тристоронньої контактної групи від України, вважає Юрченка підставною особою.

«Треба розуміти, що Курченко, Юрченко – це все підставні особи. Ми розуміємо, що насправді все контролюється російськими силовиками, кураторами. Всі ці кандидатури Курченка-Юрченка, вони узгоджуються безпосередньо в Кремлі Назаровим із Козаком. Існує схема з розграбування Донбасу, з цих підприємств витискають ресурс, який там залишився, робітників експлуатують як безправну робочу силу, і, власне, ця схема зберігається, незалежно від прізвища людини, яка в конкретний цей час експлуатує ці підприємства», – сказав він у коментарі «Радіо Свобода».

Нагадаємо, що в 2018 році «Внєшторгсервіс» потрапив під санкції США, а санкції проти самого Курченка були введені Штатами ще в 2015 році. За даними Мінфіну США, «Внешторгосервіс» навесні 2017 року приступив до експлуатації українських підприємств, в тому числі вугільних шахт, які перебувають в «ДНР» і «ЛНР».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гунько Анатолий Григорьевич - новое лицо "слуг" с длинным криминальным прошлым

Курченко за часів Віктора Януковича був одним з найбагатших бізнесменів України, але після Революції гідності був змушений тікати, знайшовши прихисток у Москві.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: