Денис Кудін — вимивання коштів з державного ОГХК топ-чиновником фонду держмайна. Нові документи «Пандора Пеперс»

Денис Кудін — вимивання коштів з державного ОГХК топ-чиновником фонду держмайна. Нові документи «Пандора Пеперс»

«Пандора Пеперс» Дениса Кудіна: як заступник голови Фонду держмайна перекладає гроші ОГХК в загальний кишеню зі своїм кумом

Журналісти видання Lenta.ua викрили схему вимивання коштів з державної Об’єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК) її куратором у Фонді держмайна Денисом Кудіним. Який задум?

Гроші компанії за продаваний ільменіт «йдуть» посереднику — компанії ESTRA Capital Limited. Бенефіціари та керуючі партнери цієї офшорки на Кіпрі — особисто Денис Кудін і його кум — перший заступник голови правління ОГХК Владислав Войтенко, пишуть журналісти.

ОГХК: ПРИВАТИЗУВАТИ МОЖНА «вимити»

31 серпня 2021 року мало відбутися знакова подія для України і Фонду державного майна, оскільки повинна була бути приватизована стратегічна державна ОГХК в рамках кампанії Великої приватизації Зеленського. Однак, з огляду на той факт, що надійшло всього 3 заявки, з яких допущено була лише одна компанія до аукціону, то останній був скасований.

Фонд державного майна України призначив нову дату аукціону — 29 жовтень 2021 року, але складається враження, що і на цей раз приватизація знакового українського підприємства буде скасовано. І на це є кілька причин. Але про все по порядку.

У команді голови ФДМУ Дениса Сенниченко питання приватизації ОГХК курирує його перший заступник — Денис Кудін, який був призначений на цю посаду в липні 2020 року. Примітно, що до призначення на таку високу державну посаду Денис Кудін очолював Дирекцію роздрібних продажів ТОВ «ВОГ Рітейл». Звичайно ж, продавати ключові українські підприємства на аукціонах — це практично те ж саме, що продавати хот-доги і каву на заправках WOG та в вагонах Інтерсіті. До речі, 2 березня 2021 роки Денис Кудін був призначений головою наглядової ради «Центренерго». Таке стрімке кар’єрне зростання Дениса Кудіна не просто дивує, а й викликає масу питань.

Але повернемо1ся до ОГХК, адже це ключова компанія України на світовому ринку ільменіту, такого необхідного для виробництва титану. З огляду на той факт, що довгий час її ключові підприємства Іршанський ГЗК і Вільногірський ГМК були в оренді у опального олігарха Дмитра Фірташа (до 2014 року), поставляючи його «Кримському титану» ільменіт для виробництва титану, то процес приватизації ОГХК — це «війна не на життя, а на смерть». У менеджменті ОГХК залишилися «щупальця Фірташа» у вигляді контрольованих ним людей. Та й люди Миколи Мартиненка (Руслан Журило і Юрій Перцев), які «вимивали» ОГХК також до сих пір мають колосальний вплив. Може бути тому перше, що почав робити заступник голови Фонду державного майна Денис Кудін щодо ОГХК — це «тасувати колоду» кадрів в правлінні державної компанії під приводом підготовки її до Великої приватизації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Тарас Подгородецкий - как "делки" подрывают экономику Украины при помощи криптовалюты и "отмывают" деньги через РФ

У квітні 2021 року наказом голови ФДМУ першим заступником глави правління ОГХК призначений уродженець Кривого Рогу (не дивно, так?) Войтенко Владислав, який є креатурою (барабанний дріб …) Дениса Кудіна. Адже вони разом працювали в ТОВ «ВОГ Рітейл», розвиваючи кафе-магазини при АЗС. При цьому досвіду реалізації титаномісткого сировини Владислав Войтенко не має, виною всьому попередній досвід роботи. Другим же призначенцем від ФДМ Петраш Віталій, який сьогодні є заступником голови правління ОГХК. Цей професіонал також виходець з паливної компанії. Ніколи не мав справу з титаном, однак встиг пропрацювати в таких структурах як «Техойл», «Олеум Стандарт» і «Унісістем», які фігурували в кримінальних справах про фінансові махінації і нанесенні збитків державі. Ще однією дивиною цих кадрових перестановок є те,що колишній топ-менеджмент не можна назвати неефективним, оскільки за останні місяці компанія змогла отримати рекордний прибуток у розмірі 460 млн грн.

Як бачимо, зібралася нормальна така компанія управлінців під керівництвом т.в.о. голови правління ОГХК Перелигіна Єгора, який недавно змінив іншого т.в.о. Сомова Артура. Ці професіонали провалили першу спробу Великий приватизації ОГХК в кінці серпня і щось нам підказує, що 29 жовтня 2021 роки ситуація повториться.

Вся справа в тому, що заміна професійного менеджменту т.зв. «смотрящіх» напередодні приватизації держпідприємств, в сформованих українських реаліях означає або «дембельський акорд» у вигляді вимивання виручки і виведення ліквідних активів, або підготовку до появи «раптово виниклих тимчасових проблем» з проведенням продажу і штучного затягування приватизації.

Якщо ми повернемося до куратора Великий приватизації ОГХК заступника голови ФДМУ Дениса Кудіна і його відносинам з Владиславом Войтенко, то виявимо, що їх пов’язують не тільки робочі відносини в минулому, але родинні зв’язки у вигляді кумівства і загальна офшорна кіпрська компанія в сьогоденні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Антитраст: за нас чи проти нас?

ВІДЛУННЯ PANDORA PAPERS: ESTRA CAPITAL LIMITED, CYPRUS

3 жовтня 2021 року було опубліковано «Архів Пандори», а саме 11,9 мільйона документів, зібраних Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ). Ми залишимо без оцінки офшорні компанії, афільовані до Володимира Зеленського, оскільки це не предмет нашої статті. Однак, в документах фігурує цікава кіпрська компанія ESTRA Capital Limited, бенефіціарами і керуючими партнерами якої є Войтенко Владислав Сергійович і Кудін Денис Ігорович. Сьогодні перший заступник голови правління ОГХК і перший заступник глави Фонду державного майна України ведуть бізнес, володіючи кіпрським офшором. Мало того, що наш володар MBA Лондонської бізнес-школи та Колумбійського університету Денис Кудін працевлаштував свого «старого товариша» Владислава Войтенко в державну компанію,так він ще й разом з ним організував офшорну ланцюжок по «вимивання» грошей з державної ОГХК.

Ми вперше публікуємо цей документ, щоб українська громадськість і потенційні інвестори, які братимуть участь у Великій приватизації чітко усвідомлювали з ким вони мають справу в Україні та чому наша країна не є інвестиційно-привабливою.

Адже, як випливає з документа, це не просто конфлікт інтересів у державного службовця, а й пряма корупційна діяльність, яка завдає шкоди державі. Примітно, що з документа випливає, що Денис Кудін залучений в діяльність іншої офшорної компанії, а саме — CONNAX Trading Ltd. (Британські Віргінські острови). До речі, за іронією долі в своїй декларації, поданої 3 березня 2020 роки (звільняючись з АТ «Одеський Припортовий Завод») Владислав Войтенко зазначив, що є бенефіціаром і в ESTRA Capital Limited, і в CONNAX Trading Ltd. (Https://declarations.com.ua/declaration/nacp_ebfd8831-e68a-4e22-8ed4-da6a8edc02cd), в той час як його «патрон» Денис Кудін в своїй декларації перед вступом на посаду заступника голови Фонду державного майна України по якихось невідомих причин нічого не вказав про ці офшорны компанії, в яких є партнером Владислава Войтенко (https://declarations.com .ua / declaration / nacp_09e0ab3c-813f-434c-88c0-6b0cb9c0e821).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Володимир Загурський. Головний кримінальний авторитет Чернівців, контрабандист та зрадник втік за кордон

Діяльність ланцюжка офшорних компаній, в яких зав’язана ESTRA Capital Limited з бенефіціарами Владиславом Войтенко і Денисом Кудіним, як бачимо з опублікованого документа, підпадає під високий ризик АМL Regulation. Простіше кажучи, компанія в ланцюжку використовується для «відмивання» грошей.

Тільки в нашій країні можливо, щоб перший заступник голови правління державної компанії АТ «ОГХК» Владислав Войтенко і перший заступник голови Фонду державного майна Денис Кудін були бенефіціарами офшорної компанії, відмиваючи гроші і «вимиваючи» ОГХК. Цікаві власне операції, що проводяться в рамках цієї офшорної ланцюжка. Точно відомо, що вони пов’язані з ільменітової рудою. Але про це в нашій наступній публікації. А поки, резюмуючи, можемо зробити невтішний висновок про те, що проблема Великий приватизації ОГХК полягає в небажанні Кудіна & Войтенко втратити доступ до такого «ласого корита», адже це не хот-доги з кавою.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: