Ринок мікрокредитування: пережили 2022-ий, то нам вже нічого не страшно! Експерти аналізують перспективи розвитку МФО у 2023 році

Ринок мікрокредитування: пережили 2022-ий, то нам вже нічого не страшно! Експерти аналізують перспективи розвитку МФО у 2023 році

Онлайн кредитування в МФО до війни користувалося популярністю та мало стійку армію прихильників. Основна категорія позичальників — це ті українці, кому не вистачало грошей від зарплати до зарплати. Тому швидко та без необхідності збирати купу документів оформити кредит на невелику суму вважалося цілком вигідною пропозицією навіть попри досить високі відсотки. Власне, до послуг таких мікрофінансових сервісів зверталися різні верстви населення та з різних причин. Головне — усім терміново були потрібні гроші. а швидкість оформлення та видачі є головним козирем таких операторів фінансового ринку.

Але війна, яка прийшла на нашу землю, змінила споживчі інтереси українців. З одного боку, багато хто втратив роботу, майно, рідних та близьких. Тому потреба в грошах збільшилася, а не зменшилася. Проте в перші місяці війни люди здебільшого шукали матеріальної допомоги, яку б не треба було повертати. Бо внаслідок ворожих атак вратили дах над головою та джерело доходів — тут, вибачте, не до кредитів. Багато хто хотів отримати безвідсоткову позику, щоби з часом повернути тільки тіло кредиту. І їх також можна зрозуміти. Про нюанси отримання такого мікрокредиту можна прочитати тут.

До честі деяких мікрофінансових установ вони з розумінням поставилися до проблем українців. Окрім того стало зрозуміло, що якщо припинити роботу, то можна вже ніколи і не повернутися назад. Нова стратегія передбачала розширення спектру мікрофінансових послуг на пільгових умовах.

Безвідсоткові мікрокредити, знижені ставки, пільгові умови повернення — на що не підеш, щоби вистояти та продовжити працювати 

Недарма кажуть, що рух — це життя. Треба було якось зрушити справу з мертвої точки. Якщо на порядку денному стояло питання, як і де отримати безвідсотковий мікрокредит, то на нього треба було дати чітку відповідь. Тому МФО почали пропонувати новим клієнтам позики під 0%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Готовые обложки для книг

Більша частина тих, хто оформив договір кредитування онлайн на цих умовах, раніше не звертався у такі фінансові установи. Зробити це примусили викликані війною обставини. Тому видані гроші дійсно стали в нагоді людям, які тимчасово потрапили у скрутну ситуацію. Головними особливостями таких позик є:

  • Реальна ставка 0,01% в день.
  • Невеликий термін кредитування на пільгових умовах — в основному до 2 тижнів, максимум до 30 днів. Далі діють стандартна ставка.
  • Сума кредиту не перевищує декількох тисяч гривень, проте кожна МФО самостійно встановлює максимальний розмір позики.
  • ВІдсутність комісій за зняття коштів у банкоматах.
  • Прийняття рішення та отримання грошей на карту у термін до 10 хвилин з моменту подачі заявки.
  • Подати заявку можна цілодобово.
  • Лояльне ставлення до позичальників з не дуже гарною кредитною історією.

Однак на цьому інструменти залучення клієнтів не закінчилися. Зрештою, гроші можуть знадобитися знову. Тому були розроблені інші програми видачі позик на пільгових умовах. Детальніше про те, як сьогодні знайти найвигідніший варіант отримання мікрокредиту, варто прочитати у цьому матеріалі. Таким чином вдалося виправити ситуацію та зрушити ринок онлайн мікрокредитування з мертвої точки.

Що нас чекає попереду?

Звичайно, перемога! А що стосується ринку мікрокредитування, то його повернення на довоєнний рівень слід очікувати після завершення бойових дій. Як показав досвід 2022-го року, на плаву змогли лишитися ті МФО, які вчасно скористалися ефективними маркетинговими інструментами заохочення позичальників та мали власні резерви для того, аби не “впасти” у таких скрутних обставинах. Адже доступ до фінансових ресурсів зараз дуже обмежений, до того ж значно зросла кількість неповернень по виданих раніше кредитах та безнадійних боргів. Але загалом ринок вистояв, що дозволяє з оптимізмом дивитися у майбутнє.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: