Чому взимку у багатьох автомобілів виникають проблеми з коробкою передач

Чому взимку у багатьох автомобілів виникають проблеми з коробкою передач

Навантаження на авто у зимні часи

Зима посилює навантаження на ваш автомобіль і впливає на термін служби трансмісії. Пам’ятаєте, як після тривалої стоянки на морозі з не великою силою включается передача «механіка»?

Це означає, що мастило в картері загусло. Тобто «коробку» потрібно розігріти, а це швидше зробити саме на «механіці». Досить завести двигун, він буде працювати на дивній швидкості кілька хвилин.

З «автоматами» все набагато складніше. Його робоче тіло повністю нагрівається тільки під час роботи. Таким чином, занадто швидке натискання на газ призведе до збільшення зносу агрегату. І одного разу це точно вплине на його ресурси.

До речі, ресурс «механіки» на початку значно вищий. Як правило, АКПП витримує 200 000 км до здачі автомобіля. Потрібне своєчасне обслуговування. І жодна інша трансмісія не витримає пробігу в 100 000 км.

До речі, після зими гідравлічне масло «автомата» краще міняти. Адже через велике навантаження можуть накопичуватися продукти зносу. «Ручка» такої проблеми не має. Тож у довгостроковій перспективі водії заощадять більше грошей. А в разі поломки ремонт не збанкрутує банк.

Ще одна важлива перевага класичної «коробки» полягає в тому, що вона економить паливо більше, ніж «автомат». Це особливо важливо взимку, коли витрати на паливо неминуче зростають.

Автомобіль із «механікою» полегшує вихід зі снігової пастки, коли на допомогу нікого не чекає. Швидко перемикайте важіль із 1-ї передачі на задній хід на задній хід, щоб вирвати машину зі скупчення. До речі, якщо на машині є варіатор, трансмісія може запросто перегрітися в процесі звільнення автомобіля від глибокого снігу. Якщо поставити колеса на високий бордюр і спробувати в’їхати в нього, це матиме той самий ефект. Адже буксувати на варіаторі протипоказано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Особливості матраців з кокосовою койрою

Також безпечніше тягнути причіп або буксирувати інший транспортний засіб за допомогою автомобіля з 3 педалями. Досить обережно переходити з місця на місце, щоб зберегти зчеплення, і без того довгий шлях «механіка» витримає досить легко. Що стосується «механіки», то потрібно дивитися інструкцію з експлуатації.

Якщо буксирувати автомобіль заборонено, краще не ризикувати. Інакше ви можете спалити пристрій. Взимку це зробити набагато швидше, тому що дороги погано чистяться, а прибирання подвоює навантаження на дорогі вузли.

Наразі якщо потрібно купувати нові деталі для авто у випадку поломки, то їх можна придбати на цьому сайті: https://altstar.ua/stator-generatora

Водіння взимку дуже відрізняється від водіння в теплу пору року. Тут навіть ніхто не сперечається, це зрозуміло. Тому завдання цієї статті — не роз’яснення простих істин, яким навчають новачків в автошколах, а спроба зібрати в одному місці більшість правил і порад щодо особливостей осіннього водіння.

Зимова їзда залежить від типу трансмісії та приводу, тому розглянемо окремо особливості їзди на автомобілях з автоматичною та механічною коробкою передач та варіаторами. Вивчіть основні правила зимової їзди на передньопривідних, задньопривідних і повнопривідних автомобілях. Також варто звернути увагу на нюанси буксування причепа на слизькій дорозі.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: