Чому важливе здорове харчування і як його організувати

Чому важливе здорове харчування і як його організувати

Численні дослідження доводять, що харчування сильно впливає здоров’я. Якщо раціон не збалансований, у ньому багато шкідливої ​​їжі і вона приймається нерегулярно, це вважається серйозним ризиком розвитку різних захворювань.

“Easy4Busy” — це доставка здорового харчування Київ, створена для того, щоб полегшити вам життя, звільнити час від приготування їжі, позбавити непотрібних перекусів та фастфудів. У “Easy4Busy” ми використовуємо лише сертифіковані продукти для раціонів здорової їжі, які готуємо на сучасній та безпечній кухні вночі, перед приїздом до вас!

Тому дуже важливо харчуватися правильно: дотримуватися рекомендованої норми калорій, дотримуватись енергетичної рівноваги, збалансувати кількість макронутрієнтів та мікроелементів у раціоні, намагатися вживати тільки натуральні продукти без хімічних добавок, барвників та консервантів.

Правильне харчування — це збалансований за складом раціон, який забезпечує зростання, нормальний розвиток та життєдіяльність людини, а також сприяє зміцненню здоров’я та профілактиці захворювань.

Не можна плутати правильне харчування з дієтою, тому що дієта — це завжди обмеження в їжі, а ПХ можна вважати способом життя. Багато хто починає харчуватися правильно з метою скинути зайву вагу, а після отримання результату повертаються до шкідливої ​​їжі. В ідеалі необхідно зробити здорове харчування нормою життя – тоді робота всіх систем організму покращиться, знизяться можливі ризики для здоров’я та помітно додасться енергії.

Які продукти вважаються здоровими

Різноманітне, збалансоване та здорове харчування у кожній країні буде своє — воно залежить від місцевих продуктів, норм, звичаїв, культури. Також щодо раціону необхідно орієнтуватися на спосіб життя, вік, фізичну активність тощо. Але є продукти, які ВООЗ вважає основними компонентами здорового харчування у всьому світі:

  • фрукти та овочі — будь-які, які подобаються;
  • бобові — квасоля, горох, сочевиця, нут, соя тощо;
  • горіхи — фундук, кешью, волоський, мигдаль і т. д.;
  • цілісні злаки — пшениця, овес, просо та інші.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Все, что нужно знать о ремонте двигателя

Слід вживати вільні цукру, які у природному вигляді містяться у продуктах; ненасичені жири, присутні в рибі, авокадо та горіхах; йодовану сіль.

По можливості звести до мінімуму вживання насичених жирів, рафінованого цукру, трансжирів.

Цілісні продукти повинні становити 80-90% всього раціону. Вони багато поживних речовин, але при цьому трохи калорій. Крім перерахованих вище продуктів, це можуть бути ягоди, яйця, молочні продукти, м’ясо. Можна доповнювати меню спеціями, насінням, проростками. Включайте в харчування суперфуди – продукти з підвищеною поживною цінністю. Наприклад, таким вважається насіння чиа, спіруліна, хлорела, ягоди годжі, мед, кіноа.

Уникайте вживання смаженої, копченої, сильно солоної їжі. Продукти, що потребують термічної обробки, найкраще варити чи запікати.

Харчуйте регулярно, не менше трьох разів на день.

Як почати харчуватися правильно

Якщо ви одного разу вирішили зробити свій раціон здоровим, то не поспішайте міняти все й одразу. Намагайтеся зрозуміти, що правильне харчування — це на все життя. Тому його впровадження має відбуватися поступово, без шкоди для вас та вашої психіки. Адже ми всі знаємо, як легко зірватися і з’їсти шкідливий гамбургер, якщо мотивація закінчилася.

Вводьте нові страви та звички поступово, даючи собі час звикнути та полюбити незвичні продукти.

►  Декілька рекомендацій, які допоможуть очистити раціон і зробити його досить здоровим:

  • почніть із виключення алкоголю, фастфуду, газованих солодких напоїв;
  • постарайтеся знизити вживання солі та цукру, у тому числі і зі складу продуктів;
  • знайдіть свої улюблені корисні інгредієнти і спочатку частіше готуйте з них;
  • не переїдайте і голодуйте — підтримуйте відчуття ситості в організмі;
  • замініть смажені страви на запечені та варені, а прості вуглеводи – на складні;
  • експериментуйте та пробуйте нові поєднання.

Поступово, ви навіть не помітите, як, ваше меню перетвориться на правильне і корисне. Після цього можна буде його збалансувати за кількістю білків, жирів та вуглеводів, підібравши необхідну норму.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: