8 порад, як вибрати ліжко правильно

8 порад, як вибрати ліжко правильно
  1. Порада 1. Почніть із запитання: який розмір ліжка вибрати
  2. Порада 2. Визначтеся з конструкцією ліжка
  3. Порада 3. Виберіть основу для ліжка
  4. Порада 4. Вирішіть, чи потрібне вам ліжко з підйомним механізмом
  5. Порада 5. Визначтеся, який матрац вибрати
  6. Порада 6. Вивчіть матеріали оббивки ліжок
  7. Порада 7. Виберіть ліжко, яке впишеться в інтер’єр
  8. Порада 8. Виберіть аксесуари для ліжка
  9. Висновок

Ми проводимо уві сні третину життя, а становище тіла за ніч змінюємо в середньому 26 разів. За комфорт сну та ранкових підйомів відповідає тандем – ліжко + матрац. Яка основа для ліжка вибрати, в якій оббивці краще брати ліжко і навіщо потрібен підйомний механізм? Допоможе наша стаття. Якщо вам потрібні для вашого дому чи бізнесу якісні ліжка Львів, ціни на які не вдарять по кишені, прогорніть  каталог ПростоДім , у ньому ви зможете знайте чимало лотів, які вартують дешевше, аніж в інших.

Порада 1. Почніть із запитання: який розмір ліжка вибрати

При виборі розміру ліжка важливими є два моменти – параметри тих, хто на ньому відпочиватиме і розміри приміщення. Правило підбору теж є: купуйте найбільше ліжко, яке поміститься у спальні і при цьому не заважатиме вам ходити по кімнаті.

  • односпальне ліжко завширшки від 80 до 100 см;
  • ширина полуторного ліжка від 100 до 150 см;
  • двоспальне ліжко шириною не менше 160 см, популярний варіант — 180 см, але зустрічаються «королівські» ліжка шириною 200 см.

Ми склали алгоритм дій, які допоможуть визначитися з розміром та формою:

  • Візьміть зріст сплячого і додайте до нього 15 см — вийде ідеальна довжина ліжка. Якщо це ліжко для пари, то потрібно враховувати зростання того, хто вищий;
  • Ляжте на ліжко, поклавши руки за голову. Чи не зачіпаєте сплячого поруч? Тоді це ідеальна ширина для двоспального варіанта. Якщо спите один, то цьому разі лікті повинні повністю поміщатися на ліжку, не виходячи її межі;
  • Залиште між ліжком і прилеглим об’єктом (стіна, шафа і т.д.) не менше 70 см вільного простору, щоб можна було безперешкодно підійти до спального місця і поставити тумбочку;
  • Підійдіть до ліжка впритул. Верхній край матраца дорівнює або трохи вище за рівень ваших колін? Це ідеальна висота. Чим старша людина, тим важливіше дотримання цієї висоти.
  • А ось форма ліжка визначається лише вашими уподобаннями в інтер’єрі та розмірами кімнати. Кругле ліжко підійде любителям нестандартних інтер’єрних рішень. Але потрібно бути готовим до того, що матрац, постільна білизна та пледи доведеться шити на замовлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  В Херсонской ОГА отпраздновали 8 марта эротическими танцами

Порада 2. Визначтеся з конструкцією ліжка

Ліжко складається з основи, на яку кладуть матрац, та каркаса. Каркас складається з узголів’я та задньої спинки, опори (ніжки, подіум) і царг (бічних панелей ліжка).

Ліжко може спиратися на дві спинки та дві бічні царги (конструкція без ніжок) та на ніжки.

Порада 3. Виберіть основу для ліжка

Основа ліжка прикріплюється до каркаса і є опорою для матраца. Вони бувають наступних типів:

  • Конструкція із ламелей. Важливо, щоб ламелі прогиналися під вагою сплячого та приймали необхідну форму. Чим більше ламелей використано в основі для ліжка, тим краще.
  • Металеві грати. Вони прослужать років 20, не менше, коштуватимуть недорого, але легко продавляться під сплячим. Тому про комфортний та здоровий відпочинок говорити не доводиться.
  • Основа з листового матеріалу. Таке ліжко коштує недорого, але має низький рівень комфорту. Ортопедичний матрац, покладений на плоску основу, частково втрачає свої властивості

Найкращий варіант — основа з ламелей, під яким нічого немає. У цьому випадку матрац добре вентилюється та прослужить довго. Для заощадження простору конструкцію можна доповнити відсіками для зберігання під спальним місцем. Це можуть бути висувні ящики або велика зона зберігання доступу до якої здійснюється завдяки підйомному механізму.

Порада 4. Вирішіть, чи потрібне вам ліжко з підйомним механізмом

Ми знаємо, як важко знайти місце для зберігання об’ємних пледів та сезонних речей. Тому радимо задіяти кожен сантиметр навіть під ліжком. У цьому сенсі дуже зручне ліжко з підйомним механізмом та місцем зберігання під нею. Таке ліжко – це не лише ліжко, а й шафа.

Простір під ліжком обладнується місткими ящиками для постільної білизни, одягу або інших речей. Це заощадить дорогоцінні квадратні метри квартири. Також пропонують варіанти з висувними ящиками збоку чи спереду. Але така конструкція не дозволяє максимально задіяти підліжковий простір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Різні типи нижньої білизни, які ви можете купити сьогодні

Вибирати механізм потрібно виходячи з навантаження:

  • Газліфт. Основа ліжка з таким механізмом легко піднімати та опускати, працює він дуже плавно. З ним легко впорається дитина. Газліфт підніме вагу близько 100 кг і більше, підійде для будь-якого типу ліжка та матраца. Термін служби механізму близько 70-90 тис. циклів піднімання та опускання.
  • Пружинний механізм. Працює механізм чітко, але згодом з підніманням виникають труднощі, може знадобитися заміна пружин. Цей механізм витримують менше навантаження за вагою та кількістю підйомів, ніж газліфт. Піднімати таку конструкцію набагато важче, ніж газліфт.
  • Ручний механізм на петлі. Не передбачає наявність амортизаторів – всі зусилля щодо підйому та опускання спального місця залежать від людини.

Чи варто брати ліжко із підйомним механізмом? Однозначно так. Зайве місце для зберігання речей не завадить. Найнадійніший підйомний механізм – газліфт. Він працює легко і безшумно, дозволяючи отримувати доступ до речей, що зберігаються під ліжком.

Порада 5. Визначтеся, який матрац вибрати

Те, наскільки комфортне ліжко, дуже залежить від матраца. Для вашої зручності ми зібрали пункти, які важливо врахувати:

  • Жорсткість. Вибір залежить від наявності проблем з хребтом, зростання та ваги. Літнім людям та дітям буде зручно на матрацах з помірно-середнім та низьким ступенем жорсткості.
  • Висота. Чим більша вага користувача, вище має бути матрац. При невеликій вазі цього показника можна не приділяти особливої ​​уваги.
  • Вага користувача. Вам важлива така характеристика матраца, як гранично допустима вага користувача. Добре, якщо між цією цифрою та вагою реального відпочиваючого запас у 10-15 кг.
  • Розмір матраца. Орієнтуйтесь на розмір ліжка зсередини. Допустима похибка — 1 см у будь-який бік. Інакше матрац не поміститься, або бовтатиметься.
  • Тип. Є безпружинні моделі — складаються тільки з наповнювача, наприклад, з кокосового волокна, пінополіуретану, синтепону. Є пружинні моделі: із залежним та незалежним пружинним блоком. Останній варіант самий довговічний та комфортний. До речі, раніше ми докладно порівнювали пружинні та безпружинні матраци.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Каталог автозапчастей - запчасти на Seat и Skoda

Порада 6. Вивчіть матеріали оббивки ліжок

М’яка оббивка ліжка виконується з тканини або екошкіри. Крім міцності, довговічності або вицвітання оббивки, враховуйте ваш інтер’єр та особисті уподобання.

  • Для планування з окремою спальною кімнатою підійде тканинна оббивка. Вона дозволить виробу «дихати» і не дасть постільній білизні зісковзнути.
  • У квартирі — студії, де ліжко виконує функції дивана, краще вибрати екокожу — оббивка краще витримає випробування плямами і не вбере аромат, який з’являється при приготуванні їжі.
  • Якщо вдома є домашні тварини чи діти, екошкіра навряд чи зможе служити довго. Краще вибрати щільнішу тканину, яка витримає випробування пазурами.

Порада 7. Виберіть ліжко, яке впишеться в інтер’єр

Матеріал та конструкція ліжка повинні не тільки підходити під ваше розуміння комфорту, але ще й вписуватись в інтер’єр. Тому, вибираючи ліжко, врахуйте його дизайн.

Порада 8. Виберіть аксесуари для ліжка

 

Визначтеся з предметами обстановки, щоб одразу купити всі меблі в єдиному стилі. У такому разі вийде цілісний простір, який радуватиме зовнішнім виглядом. Найпростіший варіант підбору аксесуарів для ліжка – покупка спального комплекту. У нього входять тумби, пуфи, дзеркало, комод і туалетний столик.

Під час планування меблів враховуйте ці параметри:

  1. Розмір спальні. Навіть у невеликій квартирі постарайтеся максимально відокремити зону сну, зробити її приватною. Від розміру спальні також залежатиме те, скільки меблів поміститься в кімнату.
  2. Місця для зберігання. Якою б великою була площа спальні, експерти в дизайні завжди закликають до раціонального використання простору. Що менше воно захаращене, то акуратніше виглядає і тим рідше в ньому потрібно наводити порядок. Подушки та пледи можна зберігати в ніші під ліжком, одяг поміститься у комод.

Висновок

При покупці зверніть увагу на кожну з описаних порад, і тоді ви знайдете те, що шукаєте, і не розчаруєтеся.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: