$500 000 отримає команда проекту TRANSENIX від фінтеху фонду N1
$500 000 отримає команда проекту TRANSENIX від фінтеху фонду N1
$500 000 отримає стартап TRANSENIX з технологією Tap to Phone від інвестиційного фінтеху фонду N1. Частину грошей було вкладено у розвиток та функціонування проекту ще на початку 2022 року. Наразі команда завершила заходи щодо сертифікації свого рішення у сфері безпеки з Visa та MasterCard.
Це важливий етап розвитку всього ринку українського фінтеху, бо це єдина команда в країні, яка отримала подібний сертифікат для свого рішення. У всій Європі налічується не більше п’яти подібних компаній, що говорить про високий порог входу для організацій. Проект продовжує свій розвиток та отримує фінансову підтримку для подальшого виходу на ринок та покращення рішення.
СЕО компанії Андрій Аушев каже, що команда отримала привітання від Visa та MasterCard у зв’язку із проходженням процедури сертифікації та отримання ліцензії. Це дешевше, зручніше та простіше масштабувати, ніж традиційні термінали. Компанія може виходити на ринок зі своїм рішенням, у тому числі завдяки своєчасній підтримці команди фондом N1.
Як розробка TRANSENIX змінює фінтех ринок України
Суть рішення TRANSENIX Tap to Phone полягає у наданні можливості малому та середньому, а також мікро бізнесу використовувати сучасні смартфони або планшети замість класичних платіжних терміналів. Завдяки цьому покупці можуть безконтактно оплачувати послуги або товари зі своїх фізичних карток та за допомогою NFC. Також можна використовувати електронні гаманці або інші платіжні кошти.
Процес оплати відбувається так:
- Продавець повинен вказати суму послуги або товару, що купується.
- Далі потрібно оплатити методом піднесення смартфона чи картки.
- Транзакція переходить відразу до обробного банку і після отримання результату вона виводиться як повідомлення у додатку.
Продавець також може надіслати клієнтові чек за допомогою QR-коду або на пошту. Ви можете ознайомитись з наочним відео, щоб краще зрозуміти процес роботи системи тут.
На відміну від аналогічних рішень західного ринку, українська команда TRANSENIX додатково пропонує власникам бізнесу швидко масштабуватися. Усього за один клік можна створити додаткові підлеглі термінали. Як перевага є зручний інтерфейс та докладна аналітика для ефективного моніторингу та контролю торгового персоналу. Для клієнтів також є чат-боти для швидких відповідей та історія попередніх операцій. З іншими рішеннями компанія також товаришує, тому легко інтегрується в них та налаштовується.
Чому в Європі технологія набула великої популярності
Насамперед через високу економію та гнучкість системи. Більшою мірою вплинула на популярність мобільних платежів пандемія, яка внесла корективи в управління готівкою. У Франції, наприклад, власники малого та мікробізнесу активно починають користуватися програмним забезпеченням SoftPOS, які пропонують базові рішення для створення терміналів зі смартфонів. Також можна згадати магазини Marché des Lices, які почали поступово інтегрувати рішення у своїх торгових точках. Але максимальне зростання популярності послуги можна побачити, звичайно ж, у невеликих пекарнях, кав’ярнях, кафе, торгових острівцях та інших місцях, де покупка терміналу може стати суттєвою статтею витрат.
Загалом активне інтегрування в компанії не дивно, тому що переваг багато:
- можливість зменшити черги у торгових мережах за умови дотримання соціальної дистанції у 1,5 метра;
- зручно їздити у транспорті без необхідності використовувати валідатори чи квитки;
- фізичні контакти під час доставки можуть зійти нанівець, тому що можна оплатити за допомогою Tap to Phone.
Загалом альтернатива класичним терміналам видається гідною та по-справжньому необхідною. Велика кількість мікропідприємств не могли розпочати діяльність через складну процедуру купівлі та налаштування терміналу. Частина користувачів не хотіли розбиратися з пристроєм і боялися припуститися помилки, отримавши податкову розбіжність підсумкової суми.
СЕО інвестиційного фінтеху фонду N1 Нікіта Ізмайлов задоволений успіхами команди проекту TRANSENIX і часто згадує, що подібні проекти вже є в Apple, Google, Revolut, Amazon. Технологічні рішення такого типу інтегрують у всьому світі, а отримання сертифікації від Visa та MasterCard – це важливий крок глобального впровадження українського технологічного продукту. За умови успіху на локальному ринку фінтехфонд N1 хоче продовжити розвиток організації вже на західних ринках. Частина партнерів із зарубіжного сектора економіки вже виявляють певний інтерес до Tap to Phone від TRANSENIX, а значить, проект точно має великі перспективи.