Злочин! Нардепи від «Слуги народу» почали масово отримувати зарплату в конвертах – джерела

Злочин! Нардепи від «Слуги народу» почали масово отримувати зарплату в конвертах – джерела

«Слугам народу» в Раді почали платити зарплати в конвертах. Тобто – чорним налом, без сплати податків.

Не секрет, відзначає видання, що подібна практика існувала раніше, в попередніх скликаннях Ради, проте в «Слугу народу» її відразу відмітали. Мовляв, у нас все буде по-чесному.

Але, якщо дана иформация, яку нам повідомили відразу кілька нардепів, підтвердиться, це означатиме, що колишні схеми залишаються в силі, а “слуги народу” отримують чорний нал і ухиляються від сплати податків за отриманий дохід, що є злочином (212 стаття Кримінального кодексу).

“Трохи було не почався голодний бунт” 

Народні депутати від фракції “Слуга народу” на початку жовтня масово отримали першу виплату “зарплати” в конвертах. Про це виданню розповіли депутати факції.

“Фракція дуже неоднорідна. Тут є багаті і бідні депутати. Ті, хто живе на одну зарплату (вона в середньому становить плюс-мінус 40 тисяч гривень до вирахування податків – Ред. ), І ті, хто володіє бізнесом і містить кілька депутатів. З першого дня назрівало питання, хто, як і в якій пропорції буде доплачувати гроші за відсутності партійної каси і зрозумілих донорів. Перший місяць не платили – мало не почався голодний бунт. А потім з’явилися гроші … “, – розповідає нам один з депутатів” Слуги народу “. 

За словами джерела у фракції, кошти траншу були розподілені в різних пропорціях.

“Керівники отримали дуже багато – по 25-50 тисяч доларів на руки. Партійне начальство середньої ланки – на кшталт заступників глави фракції – по 15 тисяч доларів. Іншим роздали по” десятці “і по” п’ятірці “в залежності від рангу, статусу і функціоналу депутата . Платили як депутатам, які пройшли за списком, так і мажоритарників “, – розповіли депутати. 

“Де долари в нашій державі? Побійтеся Бога”

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гендиректор каналу Мураєва допомагав Верещук із відео

При цьому, жоден з опитаних  в кулуарах Ради депутатів від фракції Слуга народу офіційно не зізнався, що отримує доплату в конвертах, але чутки про це вже до багатьох дійшли.

“Бабка – бабці сказала. Можливо якихось груп з чийсь орбіти і допомагали, але, це маячня і фантастика”, – заявив глава фракції Слуга народу Давид Арахамія.

Мажоритарник Андрій Стріхарскій взагалі здивувався почувши комбінацію “в доларах”.

“Де долари в нашій державі? Побійтеся Бога”, – сказав він.

Депутат Ірина Венедиктова теж, каже, грошей не брала. “Потрібно розібратися про які доплати йдеться, можливо хтось і отримує конверти за якийсь лобізм, але це політична корупція і я впевнена, що це питання не має масового характеру”, – сказала вона кореспонденту.

Гроші отримали не всі

Однак неофіційно депутати, а також джерела близькі до Офісу президента, розповідають куди більш дивні речі.

“Гроші розподіляються в ручному режимі з котла, яким завідує глава Офісу президента Андрій Богдан. Він кілька разів проводив консультації з заступниками голови фракції, з Разумковим і Арахамія, щоб з’ясувати матеріальне становище, ступінь лояльності депутата, а також причетність до тієї чи іншої групи впливу “, – розповідає депутат.

Скажімо, депутати, орієнтовані на олігарха Ігоря Коломойського грошей не отримали.

“Їх окремо курирує, а найімовірніше фінансує Коломойський через Ігоря Палицю. Вони за своєю програмою. З якої – мені невідомо”, – розповідає джерело, близьке до керівництва партії.

За його словами, до переліку депутатів, які отримали зарплату в конверті не були також депутати, керовані так званої “антіколомойской коаліцією”, орієнтованої на Іллю Павлюка – одного президента, який зараз веде боротьбу з Коломойським за контроль над потоками.

“Точна кількість людей, які отримали зарплату в конвертах, назвати складно. Ці конверти роздаються по заступниках голови фракції, а ті розподіляють по групах. Все робиться в режимі секретності”, – розповідає джерело.  

Звідки гроші на общак

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Борис Баум - пособник оккупантов, после скандала с 1XBet сбежал из Украины

Загальна сума першого траншу, за нашою інформацією склала 1,6 млн доларів.

Правда, хто ці гроші вніс в общак – ходять різні чутки.

Одні кажуть, що ці гроші Ігоря Коломойського.

“Це психологічний прийом. Коломойський так банкує, показує, що управляє процесом, що він – довірений, ексклюзивний бізнесмен при владі. Він же знає, що не дасть він, дасть Ринат або Пінчук. Його завдання не підпустити до корита інших олігархів. У Коломойського трохи істерика не сталося коли Ахметов позначив територію подарунком в 200 швидких допомог. і тепер сам Ігор Валерійович мітить територію, допомагаючи стимулювати депутатів. Ну а потім Беня, природно, попросить виконати прохання. Причому не одну. а ось грошей від нього більше може бути і не буде. А прохання будуть “, – розповідає джерело, близьке як до Банкової, так і до Коломойського. 

За даними інших джерел, гроші йшли не від Коломойського, а від ряду бізнесменів, які сиділи “на схемах” при Порошенко і тепер платять, щоб на них і залишитися.

Також є версія, що це взагалі збірна солянка з різних “парафій” від різних олігархів, включаючи і Коломойського, і інших.

Прихована форма корупції

На думку екс-заступник генпрокурора Давида Сакварелізде така прихована форма корупції чревата для влади серйозними наслідками.

“Буде велике розчарування, якщо все це розкриється. Потрібно було не брехати зі старту, а чесно сказати, що зарплати низькі, і підвищувати їх потрібно за рахунок бюджету. І що раніше платили в конвертах, з партійних кас, що наповнюються олігархами, але тепер все буде інакше, все по-чесному, а виходить немає. Вони беруть зобов’язання перед конкретними спонсорами, а краще б брали їх перед народом. Якщо інформація підтвердиться, детектор брехні їм уже не допоможе “, – сказав Сакварелідзе” 

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: