Рятувальники досі продовжують пошуки тіл трьох загиблих під час аварії катера «Іволги» біля узбережжя Затоки в Одеській області. Водолазна група обстежує дно акваторії Чорного моря, а інші прочісують берегову смугу, але безуспішно.
Таким чином, офіційне число загиблих поки становить 17 осіб. Смертей можна було б уникнути, якби власники судна дотримувалися всіх заходів безпеки: чи не перевантажували б судно пасажирами в три рази довше, ніж передбачалося, а також забезпечили б їх засобами порятунку на воді. Також було встановлено, що «Іволга» здійснювала рейси, відходячи з нелегального причалу. Який був не пристосований до прийому плавзасобів. До всього цього додалася і некомпетентність капітана, який під час шторму зробив неправильний маневр, що і призвело до аварії корабля.
В даний момент чоловік очікує початок суду в СІЗО. Однак обласна влада і правоохоронці поки не поспішають висувати підозра ряду чиновників контролюючих служб, з чиєї халатності дані кричущі порушення безпеки тривали не один рік!
“Козел відпущення”
Виникає питання, чи законно капітан «Іволги» отримав свою кваліфікацію, довідку про стаж плавання та інші необхідні документи? Приводом для сумніву в цьому стали останні резонансні випадки затримання корупціонерів, за хабарі «вирішували» подібні питання.
У середу, 28 жовтня, оперативники УБЕЗ затримали на хабарі в 1,2 тис. Доларів директора ізмаїльській крюїнговою компанії «Бізнес Консалт» Ларису Петрінову. Вона вимагала у моряка гроші за оформлення необхідних документів в Одеському регіональному філіалі Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків. Це вже друга подібна затримання. Перший випадок стався 29 вересня. Тоді правоохоронці взяли на гарячому директора ТОВ «Український морський концерн» Жанну Сілецьку . Вона вимагала у громадянина хабар за виготовлення документів про проходження навчання за спеціальністю «матрос II-го класу», які були потрібні прохачеві для працевлаштування на іноземне судно. Так, за даними джерела 368.media в облУМВС, слідчі встановили, що підприємство Сілецький за хабар від однієї до двох тисяч доларів займалося оформленням документів для моряків – сертифікатів про закінчення курсів, довідок про плавання, паспортів моряків і т.п.
Феміда «кришує»
Розслідування корупційних і шахрайських дій подібних ділків часто гальмуватися прокуратурою і судами. Наприклад, під час обшуку «Українського морського концерну» правоохоронці знайшли 200 підроблених документів моряків, а також 70 печаток іноземних установ і організацій. Так суддя Приморського райсуду Віктор Іванов виніс ухвалу про накладення арешту тільки на друку, а решту документів повернув колишнім власникам. За словами джерела, що зробив це не просто так, а за певну «подяку» у вигляді 50 тис. Доларів, які йому передала Сілецька через свох адвокатів Володимира Якових і Анну Пітомець. Таким чином, суддя позбавив слідчий можливість встановити зв’язок між трагедією «Іволги» і незаконної видачі документів морякам. У підсумку, це тільки затягує розслідування і допомагає винним уникнути відповідальності.