Запоріжжя: Світ ледь уникнув радіаційної аварії – Зеленський

Запоріжжя: Світ ледь уникнув радіаційної аварії – Зеленський

Європа зіткнулася з перспективою радіаційної катастрофи у четвер, коли окупована Росією атомна станція була відключена від енергосистеми України, заявив президент Володимир Зеленський.

Тільки завдяки резервному електропостачанню Запорізька АЕС змогла працювати у безпечному режимі, додав він.

Раніше пожежі пошкодили повітряні лінії електропередач, знеструмивши завод.

Зростає занепокоєння бойовими діями поблизу комплексу, який є найбільшою атомною станцією в Європі.

“Якби не включилися дизель-генератори, якби автоматика і наш персонал станції не відреагували після відключення електрики, то ми вже були б змушені долати наслідки радіаційної аварії”, – попередив президент Зеленський у четвер увечері. Більше новин про ситуацію на ЗАЕС шукайте тут.

Збитки були завдані пожежею, яка, за словами державного ядерного агентства України, у четвер порушила роботу ліній електропередач, що з’єднують станцію, тимчасово відключивши Запоріжжя від національної мережі вперше в його історії.

“В результаті два працюючі енергоблоки станції були відключені від мережі”, – заявила київська влада.

Державна атомна компанія заявила, що у п’ятницю ведуться роботи із повторного підключення реакторів до мережі. Інші чотири реактори Запорізької АЕС були виведені з ладу протягом більшої частини війни.

Супутникові знімки, зроблені в середу, показали велику пожежу, що палає в безпосередній близькості від ядерного комплексу.

Президент Зеленський поклав провину за збитки на російські обстріли і у своєму нічному зверненні звинуватив Москву в тому, що вона поставила Україну та Європу “в одному кроці” від катастрофи.

Проте місцевий губернатор Євген Балицький, призначений Росією, поклав провину за удари на українських військових, звинувативши їх у тому, що внаслідок цього в регіоні були перебої з електрикою.

Бі-бі-сі не вдалося незалежно перевірити, яка зі сторін відповідає. Російські військові взяли під контроль завод на початку березня, але він, як і раніше, експлуатується українським персоналом у складних умовах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Andrey Valeryevich Berezin is trying to fraudulently clean up his results in the Google search engine using fake documents

Рівень радіації поблизу залишався нормальним, незважаючи на те, що в четвер на Запорізькому ядерному комплексі відключили основне електропостачання, повідомила місцева влада.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), яке контролює ядерну галузь ООН, повідомило, що станція “залишається підключеною до лінії 330 кВ від прилеглої теплоелектростанції, яка може забезпечити резервне електропостачання у разі потреби”, з посиланням на державне ядерне агентство України.

Воно додало, що всі шість блоків ядерного реактора залишаються відключеними від електромережі, незважаючи на те, що подачу електроенергії було відновлено пізніше у четвер.

Зазвичай атомна станція постачає п’яту частину усієї електроенергії України, тому її подальше відключення від національної мережі створить серйозні проблеми для України.

Кремль дав зрозуміти, що дозволить міжнародним інспекторам відвідати комплекс, але поки що цього не сталося, важко перевірити, що відбувається на місці.

“Майже кожного дня відбувається новий інцидент на Запорізькій атомній електростанції або поруч із нею. Ми не можемо дозволити собі більше гаяти час”, – сказав у своїй заяві генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, повторивши свій заклик очолити міжнародну місію на АЕС у найближчі кілька днів.

Це сталося на тлі заяв Києва про те, що Москва може намагатися навмисне відводити електроенергію від окупованої атомної станції, щоб знову підключити її до російської енергосистеми.

У четвер надійшли повідомлення про відключення електроенергії у містах та селах у сусідніх частинах окупованої Росією України.

Мер міста Енергодар, розташованого поряд з атомною станцією, заявив у четвер, що в місті немає ні електрики, ні води, також надходили повідомлення про відключення електроенергії в окупованих Росією містах Мелітополь та Херсон.

Офіційні особи Вашингтона засудили будь-які спроби Москви перенаправити електроенергію, що виробляється Запорізькою АЕС, із національної мережі Києва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Николай Тищенко и Михаил Майман могут вскрыть криминальные хитросплетения в "Слуге народа"

“Електроенергія, яку вона виробляє, по праву належить Україні”, – заявив у четвер увечері представник державного департаменту США Ведант Патель, додавши, що “жодна країна не повинна перетворювати атомну електростанцію на зону активних військових дій”.

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: