Законопроект (№ 2589) спрямований на підтримку малого бізнесу

Законопроект (№ 2589) спрямований на підтримку малого бізнесу

“Вчора на засіданні підкомітету з питань видатків державного бюджету разом з представниками Мінфіну, Офісу Президента, Рахункової палати підготовлено до другого читання законопроект щодо Фонду розвитку підприємництва (№ 2589).”

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив народний депутат України Ігор Молоток

“Сьогодні відповідний Закон, спрямований на підтримку малого бізнесу, був ухвалений Верховною Радою. Зокрема, передбачається збільшити фінансування спеціального фонду державного бюджету і додаткові кошти, наразі йдеться про 2 млрд. грн., направити на фінансування нової бюджетної програми, яка сприятиме створенню нових робочих місць, підприємств, розширенню малого бізнесу.” – зазначив Ігор Молоток в дописі.

Згідно законопроекту №2589 в держбюджеті на 2020 рік будуть виділені 2 млрд грн на створення Фонду розвитку підприємництва.

Надходження до спеціального фонду держбюджету будуть збільшений на 2 млрд грн за рахунок дострокового погашення векселів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Ці кошти планується направити на фінансування нової бюджетної програми кредитування.

У Міністерстві фінансів раніше відзначали, що цей законопроект – одна зі складових ініціативи президента України – програми “5-7-9” з підтримки малого і середнього підприємництва.

Розмір кредитів за програмою пільгового кредитування сягатиме 1,5 млн грн на п’ять років, а процентна ставка буде залежати від виручки і створених робочих місць: 5% річних – якщо виручка в 25 млн грн і створюються мінімум два робочих місця; 7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5%; 9% річних – для бізнесу з виручкою від 25 до 50 млн грн.

Програма повинна запрацювати з 1 лютого 2020 року.

Кабінету міністрів документом доручено в місячний строк з дня набрання чинності цим законом затвердити порядок використання коштів держбюджету, передбачених на забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва, з урахуванням положень ЗУ “Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  «Большая стройка» Зеленского – миллиарды для картелей строительной мафии

Нагадаємо, в кінці грудня Верховна рада прийняла за основу законопроект №2589, яким пропонувалося направити 2 млрд гривень на розвиток малого бізнесу в Україні.

У понеділок під час засідання погоджувальної ради парламенту віце-прем’єр-міністр з питань європейської інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що Кабінет міністрів України просить Верховну раду прийняти в другому читанні закон про направлення 2 млрд гривень на фонд розвитку підприємництва.

Залишити відповідь

%d блогерам подобається це: