Загід Краснов «освоює» міліони з бюджету Дніпропетровської області

Загід Краснов «освоює» міліони з бюджету Дніпропетровської області
Облрада у Дніпрі виділила 20 млн грн на рекламу лікарень: гроші течуть у фірми з орбіти Загіда Краснова

Дніпропетровська облрада під керівництвом голови Миколи Лукашука під час війни виділила з бюджету регіону 20 млн грн на рекламу державних медустанов. Вже оголошені тендери виглядають підозріло: закупівлі проводяться окремо для кожної лікарні, а серед переможців та кандидатів – виключно фірми з орбіти одіозного Загіда Краснова.

Про дивні держзакупівлі повідомив голова правління платформи Громадський контроль Денис Селін. Зокрема, за бюджетні кошти замовляють масову рекламу на бордах та публікації в інтернет-ЗМІ.

За інформацією Громадського контролю, відповідні зміни до обласного бюджету було прийнято на початку лютого, за проголосували близько 90 депутатів. «На той момент у депутатів питань чомусь не виникло. Наприклад, питання могли постати й у керівника обласної ради Миколи Лукашука», – зазначають активісти та наводять текст документа, який підтверджує рішення облради.

«Хочуть замовити рекламу на 670 бордах та в 620 статтях, і це оголошено лише 40% від плану. У минулі роки я взагалі не бачив, щоб медичні установи витрачали кошти на рекламу, зазвичай їм їх на медикаменти не вистачало. Якщо ми говоримо про соціальну рекламі, то зазвичай соціальну рекламу розміщували безкоштовно або за цінами в кілька разів нижчими від ринкових цін. Але тут ситуація зворотна», – зазначає Селін.

Так, усі фірми, які виграють уже проведені тендери, пов’язані з людьми, які балотувалися від партії Загіда Краснова «Громадська Сила» («ГС»). Крім того, на тендери завжди приходить лише один учасник, тож конкуренції немає. Йдеться про такі закупівлі:

  • реклама у ЗМІ для Дніпропетровського обласного клінічного центру діагностики та лікування Дніпропетровської облради – на 1,2 млн грн; переможцем стало ТОВ » Медіа Дніпро «, яке належить соратнику Краснова Валерію Старостенку;
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Александр Эйсмонт: директор ООО «Евротерминал» оказался беглым уголовником с румынским паспортом
  • зовнішня реклама для тієї ж медустанови, сума аналогічна – 1,2 млн грн; переможець – те саме ТОВ «Медіа Дніпро» Старостенка;
  • реклама на бордах та ролерах для Дніпропетровської обласної станції переливання крові; ціна — 800 тис. грн; переможець торгів (на даний момент йде його кваліфікація) – ТОВ «Медіа IT«, яке також належить Старостенку;
  • зовнішня реклама для Дніпровського базового професійного медичного коледжу Дніпропетровської обласної ради на 600 тис. грн; поданий лише один кандидат – ТОВ «АМК Маркет«, фірму пов’язують з іншим соратником Краснова – Станіславом Басовим;
  • послуги реклами та маркетингу для Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Дніпропетровської обласної ради на 1,5 млн грн; продовжується процес реєстрації заявок;
  • реклама на бордах для Регіонального медичного центру сімейного здоров’я Дніпропетровської обласної ради на 1,3 млн грн; учасники ще не зареєстровані;
  • реклама в медіа для тієї ж медустанови на ту саму суму 1,3 млн грн; учасники торгів наразі не зареєстровані.

OBOZREVATEL перевірив інформацію про компанії та з’ясував, що ТОВ «Медіа Дніпро» Валерія Старостенка створено лише три місяці тому і вже виграло тендери на 2,36 млн грн. Також Старостенко заснував фірму «Медіа IT», яка зареєстрована за тією ж адресою (вул. Марша Малиновського, 2). Ця компания лише 2023-го вже встигла отримати тендери на 2,8 млн грн (а за минулий рік, за кілька місяців після свого створення, отримала 2,9 млн грн). При цьому 2,8 млн грн підприємству заплатить департамент інформаційної діяльності та комунікації Дніпропетровської ОВА.

Старостенко балотувався до Дніпропетровської обласної ради 2015-го від партії Загіда Краснова, і від цієї ж партії до Шевченківської райради Дніпра вже 2020-го. А колишній власник ще однієї фірми, яка «засвітилася» у тендерах Станіслав Басов став депутатом облради від тієї ж партії «ГС».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Регистрация компании на Кипре и в США - особенности, преимущества

Він також має відношення до компанії «Сілл», яка також розміщує зовнішню рекламу в Дніпрі розміщує (без тендерів), у ній Басов був директором. І ця ж компанія безпосередньо пов’язана із родиною Краснова. До квітня 2022 року кінцевим власником «Сілл» був Руслан Загідович Краснов (син Загід Краснова). Тепер компанією володіє Валентин Баско. І це теж не випадкова людина – він родич Басова. Так, батько Станіслава Андрій Валентинович Баско – це соратник Краснова з «ГС».

Щодо «АМК-Маркету», яким раніше володів Басов (компанія отримала 600 тис. грн для реклами Дніпровського базового медичного коледжу), то основний вид діяльності цієї фірми – вантажний автомобільний транспорт. Зараз компанія зареєстрована на Валерію Олексієву, фірма була записана на Басова до 2019 року.

Активісти просять Військову адміністрацію області та її голову Сергія Лисака звернути увагу на ситуацію. Керівництво області закликають розібратися у доцільності такого використання коштів. «Також повідомляють, що на директорів медичних установ дуже тиснуть, щоб вони проводили такі закупівлі. Іноді називають прізвище Басов. Військова адміністрація може це перевірити і встановити тих людей, хто тисне», – зазначив Селін.

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, у Дніпропетровській обласній раді склалася коаліція з провладної партії та «уламків» ОПЗЖ. Куратором більшості є голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

obozrevatel.com

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: