Які бувають теплиці

Які бувають теплиці

Як вибрати теплицю для ділянки, де купити теплицю? Вибір різних будівель такий великий, що легко заплутатися. Насамперед, потрібно визначитися з вашими можливостями та бажаннями. А ми розповімо про найпоширеніші конструкції теплиць.

Принципова різниця між теплицями полягає в тому, яка температура підтримується усередині. Так, у холодній (неопалюваній) теплиці , що обігрівається тільки сонячним теплом, влітку вирощують овочі: огірки, помідори, перець, баклажани; восени – квіти: хризантеми або весняноквітучі однорічники у горщиках; взимку – цибулинні рослини у горщиках.

Теплиця з підігрівом (обігрівається в холодну пору року) підходить для вирощування більшості овочевих культур та оранжерейних рослин: цинерарії, азалії тощо. У теплицях, що обігріваються протягом більшої частини року, можна виростити екзотичні рослини, але цей варіант досить затратний. Що ж до відмінностей у конструкції теплиць, то найбільшого поширення набули такі споруди.

 Односхильна теплиця

Цей вид теплиці ідеальний у випадках, коли на ділянці не дуже багато місця для встановлення великої двосхилий або арочної споруди. Односхилі теплиці найчастіше прибудовують до південної або західної стіни будинку, потім обшивають полікарбонатом, поліетиленовою плівкою або засклюють. Такі теплиці встановлюють і окремо, як самостійна споруда, обшиваючи чи скліючи з усіх боків.

Односхилий теплицю можна прибудувати не тільки до стіни будинку, але і до природного піднесення: пагорбі, крутому укосу, попередньо вертикально вирівнявши південну сторону. Але найбільш оптимальною вважається установка теплиці біля стіни будинку або хозпобудови, оскільки в цьому випадку тепло з приміщення надходитиме в теплицю і зберігатиметься в ній.

Крім того, за бажання можна встановити односхилий теплицю так, щоб у неї можна було заходити відразу з дому. Це дозволить зберегти тепло, а холодної пори року всередині будівлі зручно буде організувати опалення (наприклад, вивести туди радіатор), тому такий варіант теплиці ідеальний для північних регіонів і для зимового вирощування рослин.

Також односхилий теплиця може бути і самостійною спорудою. Односкатні теплиці, що окремо стоять, відрізняються гарною освітленістю внутрішнього простору. Вони ідеально підходять для вирощування світлолюбних культур, які погано реагують на нестачу природного освітлення (томат, перець, баклажан, диня, кавун та ін.).

Ця конструкція має і мінус: недостатня освітленість, адже північна сторона, що виходить до стіни будинку, не може пропускати світло. Але цю проблему легко вирішити за допомогою штучного освітлення .

  • Світловідбивний пристінний парник – що це?
  • Парник, що буквально світиться зсередини!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Знакомство с пластиковыми бассейнами

Двосхилий теплиця

Ця теплиця хороша тим, що її можна зробити практично з будь-яких матеріалів (бруса, старих віконних рам, металопрофілю і т.д.) і накрити будь-чим (склом, полікарбонатом, плівкою, спанбондом). Користуватися двосхилим теплицею дуже зручно. Вам не доведеться присідати або сильно нахилятися, щоб дістатися крайніх рослин. Взимку на похилій поверхні даху не накопичується сніг, тому можливість пошкодження каркаса зведена до мінімуму.

Теплиця-«будиночок» може бути як окремою, так і пристінною (цей варіант менш поширений). Зимову двосхилу теплицю з полікарбонату обшивають полікарбонатом або засклюють, для літньої теплиці під плівку можна використовувати поліетиленову плівку.

Якщо ви вирішили обшити теплицю плівкою, врахуйте, що краще тепло зберігатиметься при двошаровому покритті.

У двосхилих теплицях добре ростуть томати, огірки, перець, високорослі рослини і навіть невеликі дерева (за рахунок того, що тепле повітря накопичується вгорі). Дуже важливо продумати та організувати правильну систему провітрювання у теплиці, щоб не допустити застою та перегріву повітря, т.к. це може спричинити захворювання рослин.

Оптимальний варіант для провітрювання двосхилий теплиці – облаштування кватирок у даху або верхній частині стіни. Також можна встановити у будівництві систему примусової вентиляції, що складається з витяжного вентилятора, розташованого у верхній частині теплиці, та зворотного клапана, що знаходиться в нижній частині каркасу навпроти вентилятора. Головне — не допускати протягів, які можуть стати згубними для тепличних мешканців.

Стінки двосхилий теплиці зазвичай роблять висотою 1,5 м, а коник даху розташовують на висоті 2-2,5 м від землі.

За всіх очевидних переваг у двосхилий теплиці є і кілька мінусів. По-перше, це багато деталей, що ускладнює монтаж. По-друге, суттєві втрати втрати з північного боку будівлі.

Аркова теплиця

За своєю конструкцією арочна теплиця схожа на тунельний парник, але відрізняється розміром і міцністю. Основа такої споруди — арки, які від землі йдуть вертикально і лише ближче до середини поступово стають дугоподібними.

Це дозволяє вирощувати середньо-і високорослі рослини навіть біля стін, але для рослин індетермінантних (необмежених у зростанні) сортів краще використовувати теплицю іншої конструкції, або вибрати місце ближче до центру будівництва.

Конструкція такої теплиці передбачає мінімальну кількість деталей кріплення та можливість подовжити споруду, додавши нові секції. Плюс до всього – ця теплиця дуже легка і не вимагає побудови ґрунтовного фундаменту.

Теплиця із пластикових труб своїми руками

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Какие преимущества оренды квартиры

Давно мрієте про невелику теплицю на дачі – обов’язково прочитайте наш матеріал.

Арочна теплиця має ряд переваг перед скатними спорудами:

  • по-перше, завдяки своїй «обтічній» формі, така споруда більш стійка до поривів вітру;
  • по-друге, аркова теплиця має невелику поверхню, що відображає, завдяки чому пропускає всередину більше світла;
  • по-третє, конденсат, що накопичується в арочній теплиці, не капає на рослини, а стікає по стінах.

Нестача арочної конструкції — необхідність взимку постійно зчищати сніг з даху. Якщо цього не робити, теплиця може прогнутися або зовсім зламатися.

Кропліподібна теплиця

Для північних регіонів ідеальним варіантом буде краплеподібна теплиця . Через особливості конструкції (крапчаста форма склепіння) навіть при сильних снігопадах сніг не затримується на даху, а «з’їжджає» вниз. У свою чергу, конденсат, що накопичується всередині будівлі, не капає на рослини, а скочується по стінах, потрапляючи прямо в ґрунт.

Зазвичай для зведення теплиці цієї моделі використовують оцинковані труби (дуги складаються з двох однакових частин), каркас обшивають полікарбонатом, з торців розміщують двері та кватирку для вентиляції.

Немаловажний і оригінальний зовнішній вигляд будівлі — краплеподібна теплиця буде вигідно виділяти ваш город серед інших: вона виглядає одночасно витончено і просто. По суті, краплеподібна теплиця — це «мікс» двосхилий та арочної, їх покращений варіант.

Недолік краплевидної теплиці – складність у зведенні. Таку модель краще придбати у спеціалізованому магазині, ніж намагатися збудувати з підручних матеріалів.

Багатокутна теплиця

Перше, що «підкуповує» у цій конструкції — незвичайний зовнішній вигляд. Багатокутну теплицю називають «діамантом» саду — дійсно, така засклена споруда з 6-8 гранями нагадує шляхетний камінь.

Крім естетичних переваг, така теплиця має такі плюси:

  1. Прекрасна освітленість — незалежно від того, де знаходиться сонце, одна з граней обов’язково освітлена.
  2. Комфортність роботи всередині — завдяки конструкції людина може випрямитися на повний зріст, працюючи в будь-якій частині будівлі.
  3. Таку теплицю легко трансформувати у затишну альтанку, розмістивши в ній столик та лавки.

Є й деякі недоліки, через які, можливо, цей вид теплиці поки що не завоював лідируючих позицій у списках фаворитів. Наприклад, складність рівномірного розподілу теплого повітря у багатокутній теплиці. Через особливості конструкції нагріте повітря накопичується в численних кутах будівлі. Також відлякує відносна дорожнеча установки багатокутної теплиці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Современное страхование АСК «Омега»

Теплиця по Мітлайдеру

Джейкоб Мітлайдер – знаменитий американський землероб та винахідник. Теплиця, що отримала його ім’я, відрізняється характерними рисами конструкції. По-перше, у скатів даху різний рівень нахилу, по-друге, скати не стуляються вгорі.

Класична теплиця по Мітлайдеру будується на основі двосхилих, але іноді і за принципом арочної теплиці. Встановлюють таку споруду торцевими частинами на схід і захід, відповідно, бічними – на південь та північ, при цьому більш висока сторона має «дивитися» на північ, а низький скат та вентиляційні вікна – на південь.

Система вентиляції у такій теплиці не потребує встановлення додаткового обладнання. Фрамуги будівлі виходять на південну сторону, тому в теплицю не потрапляє холодне повітря і рослини не переохолоджуються.

Також безперечний плюс – міцність конструкції мітлайдерівської теплиці, завдяки чому споруда здатна переносити потужні пориви вітру та сильні снігопади.

Єдиним суттєвим недоліком цієї теплиці є трудомісткий монтаж.

Теплиця-термос

Головна перевага теплиці-термосу — можливість заощадити енергоресурси і знизити витрати на обігрів, адже всередині будівлі добре зберігається тепло. Таку модель теплиці називають підземною, оскільки при зведенні її заглиблюють в землю на 2-2,5 м. Це дає теплиці помітну перевагу — міцність фундаменту, а значить і стійкість навіть при сильних поривах вітру.

Завдяки тому, що в землі на такій глибині постійно підтримується постійна температура, зміна погоди ніяк не вплине на мікроклімат теплиці-термосу. Відсутність суттєвих коливань температури в теплиці та достатню кількість світла дозволяють вирощувати будь-які культури, навіть екзотичні види рослин у будь-яку пору року.

При зведенні підземної теплиці необхідно розмістити її торцями на захід і схід, щоб досягти максимального освітлення та прогрівання. Для цього також важлива оптимальна ширина теплиці, яка становить 5 м (довжина будівлі – на розсуд). Найменш освітлену сторону можна утеплити мінеральною ватою або пінопластом.

Якщо відповідально та серйозно підійти до будівництва та облаштування теплиці на ділянці, ви отримаєте чудову споруду, в якій без проблем зможете вирощувати овочі, квіти, ягоди та інші культури до самих холодів.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: