Як вибрати шини: посібник для тих, хто робить це вперше

Як вибрати шини: посібник для тих, хто робить це вперше

Перед новачком-автомобілістом зараз стоїть важливе завдання: «перевзути» зимові шини на літні. Коли вже можна міняти, які шини вибрати для своєї машини, на що звертати увагу при покупці — цього не вчать в автошколі, і буває, запитати нема в кого.

Де купити гуму для автомобіля? Які диски вибрати? Якому бренду віддати перевагу? Ці питання знайомі кожному автомобілісту. Інтернет-магазин «Gumma» gumma.ua з легкістю дає ними відповіді. Тому нас обирають мільйони автовласників у всій Україні.

Тому ми підготували статтю-гайд для тих, хто вперше змінює шини. Розповідаємо, коли вже можна «перевзутися», які шини вимагають заміни, як вибрати справді добрі. Приємного читання!

Коли час міняти зимові шини на літні

Змінювати зимові шини на літню пору в той момент, коли в нічний час заморозки вже припинилися, а середньодобова температура встановилася вище 5°C.

Автомобілісти за звичай змінюють зимові шини на літні в період із 1 березня до 1 квітня. Іноді рекомендують почекати щонайменше до 10 квітня. Заморозки та ожеледиця ймовірні в цей час.

Як визначити, чи час купувати нові шини

Насамперед оцініть стан ваших літніх шин. Можливо, вони придатні лише утилізації.

Зверніть увагу на індикатор зношування – це спеціальна перемичка між шашками протектора. Протектор — це опуклий малюнок на шинах, який стикається з дорогою.

Коли протектор зрівняється за рівнем хоча б з однією з індикаторних перемичок, пора міняти шину. У дощову погоду вона не забезпечить зчеплення з дорогою — це погіршить безпеку та керованість, а відтак підвищить ризик ДТП.

Шини Nokian Tyres мають зручніший індикатор — три цифри і краплю, які нанесені на середину протектора. Кожна цифра має різну глибину та відображає залишкову висоту протектора. У міру стирання цифри зникатимуть, і коли пропаде символ краплі, це означає, що шини не забезпечать належної безпеки і їх необхідно замінити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що треба знати про суші

Якщо глибина протектора менше 1,6 мм, можуть виписати штраф. Тому якщо шини зношені до індикаторів, треба терміново «перевзуйтеся».

Ще один важливий показник, який вказує на те, що настав час змінювати шини – це їхній термін придатності. Штрафні санкції за це не передбачені, але згодом гумова суміш втрачає свої властивості, що також позначається на безпеці та керованості.

Дату виробництва шини вказують на її боковині: це чотиризначний код у овальному штампі. Перші дві цифри коду означають тиждень чи місяць виготовлення, наступні рік. Навіть якщо шини не використовуються, вони зношуються та втрачають еластичність. Цей процес пришвидшується у рази, якщо шини зберігаються неправильно.

Зверніть увагу на зовнішній вигляд шини. Навіть якщо знос мінімальний і термін придатності ще не пройшов, у шин не повинно бути пробоїн, здуття, порізів та відшарування протектора.

Вибираємо шини за типорозміром, моделлю автомобіля та стилем водіння.

Приступимо до вибору шин. Вони повинні не тільки підходити за типорозміром, але й враховувати ваш стиль водіння та дорожнє покриття, яким ви найчастіше пересуваєтеся. Розкажемо по порядку.

1. Дізнатися розмір шини та підібрати такий самий

Головний критерій при доборі шин це типорозмір. Усі передбачені для автомобіля розміри шин пишуть на спеціальних табличках, розташованих на люку бензобака або на центральній стійці у дверях водія. Там же вказано рекомендований тиск у шинах.

Найчастіше розміри вказують у форматі 235/55 R16. У такому вигляді типорозмір нанесений на боковину шини.

  • 235 — ширина протектора в мм,
  • 55 — профіль шини, або її висота у відсотках щодо ширини,
  • R — це не позначення радіуса, а вказівка ​​на тип шини, в цьому випадку на те, що вона радіальна,
  • 16 — діаметр колісного диска у дюймах, на який рекомендується монтувати шину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Такси Opti (Оптимальное такси) отзывы, рейтинг криминал. Самое худшее такси в Украине?

Пояснюємо на прикладах:

Приклад 1. Шина з параметрами 235/55 R16 має протектор завширшки 235 мм, профіль заввишки 129 мм (235*55/100%). Це радіальна шина з посадковим діаметром шини — 16 дюймів (рівний діаметру диска).

Приклад 2. Якщо 195/55 R16 – 107 мм (195*55/100%).

Знаючи ці дані, ви можете підібрати шини в інтернет-магазині або в торговій точці. Або, якщо ви не хочете занурюватися в технічні подробиці, просто назвіть типорозмір ваших шин та марку автомобіля фахівцям шинного центру і запропонують вам відповідні моделі.

Небажано відступати від параметрів шин, рекомендованих автовиробником. Це може погано позначитися на керованості та підвищить ймовірність виникнення ДТП, а також призведе до передчасного зношування або навіть розриву шин. Також на шини, типорозмір яких відповідає рекомендаціям виробника, не поширюється гарантія.

Буває, що на передній та задній осі із заводу передбачені диски під різну за розмірами шину. Наприклад, задні колеса можуть бути ширшими за передні. У народі такий комплект дисків називають різношироким.

2. Враховувати стиль водіння

При виборі шин важливо враховувати ваш звичний стиль керування автомобілем.

Є моделі для спокійного пересування містом. Вони економлять паливо, відрізняються низьким рівнем шуму та прослужать досить довго. Однак вони не розраховані на надмірні навантаження, що виникають при динамічному керуванні.

Інший варіант – шини для тих, хто любить вичавлювати педалі у підлогу. Такі подарують відмінне зчеплення з дорогою та задоволення від водіння. З іншого боку, доведеться пожертвувати економією палива та тривалим терміном служби шин.

Виробники зазвичай вказують, яких умов підходить та чи інша модель шин.

3. Вивчити додаткові характеристики на етикетці / Вивчити етикетку

На літніх шинах Nokian Tyres ви побачите етикетку євро. Там зазначено ряд додаткових характеристик: шумність, клас економії палива, зчеплення з дорогою. Зверніть увагу.

  • Гучність. Одна чорна звукова хвиля — 3 і більше децибелів, це нижче за норму. Дві хвилі – норма. Три – досить галаслива шина, за межами ліміту.
  • Клас економії палива. Чим нижче клас, тим більше шина чинить опір коченню і, як наслідок, зростає витрата палива. А — найекономічніший, G — «найбільш марнотратний».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Аренда автомобиля с водителем, что нужно знать

Зчеплення з мокрою дорогою . Теж літери, але без кольору. Чим менший гальмівний шлях, тим ближча літера до початку алфавіту. А – мінімальний гальмівний шлях, F – плюс 18 метрів. Наприклад, шини Nokian Tyres Hakka Blue 3 мають найвищий клас зчеплення з мокрою дорогою.

Є ще інші параметри на етикетці. Ми перерахували лише найважливіші, щоб не перевантажувати вас інформацією.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: