Як штучний інтелект вплине на популярність професій

Як штучний інтелект вплине на популярність професій

Штучний інтелект  вже зараз активно впливає на ринок праці та популярність різних професій. Деякі спеціальності стануть більш затребуваними, а деякі можуть зникнути взагалі. Вже зараз дослідники роблять прогнози, як саме ШІ змінить ландшафт професій в найближчому майбутньому.

Загалом можна зазначити, що штучний інтелект автоматизуватиме рутинні та повторювані завдання. В той же час, він створюватиме попит на нові спеціальності в сфері ІТ, робототехніки, а також ефективної взаємодії людини та машин. Фахівці, які розуміють принципи функціонування штучного інтелекту та вміють його застосовувати, будуть мати хороші перспективи працевлаштування.

Крім того, штучний інтелект може призвести до появи нових професій https://bizmag.com.ua/profesiyi-majbutnogo/, які ми зараз навіть не можемо собі уявити. Наприклад, фахівці з розробки штучного інтелекту для творчих завдань, таких як написання музики, віршів, сценаріїв тощо. Або фахівці з навчання штучного інтелекту розуміти та відповідати на людські емоції.

Таким чином, штучний інтелект не тільки змінить існуючі професії, але й створить нові можливості для розвитку людського потенціалу.

Професії, популярність яких зросте

Розробники штучного інтелекту

Зрозуміло, що попит на фахівців, які безпосередньо створюють і вдосконалюють ШІ, буде лише зростати. Це охоплює такі спеціальності:

  • Машинне навчання
  • Нейронні мережі
  • Обробка природної мови
  • Комп’ютерний зір
  • Розпізнавання мовлення

Навіть за умови автоматизації частини завдань, попит на кваліфікованих фахівців у цих галузях буде досить великим.

Аналітики даних

Збільшення обсягів даних та необхідність їх аналізу для подальшого використання в ШІ призведе до зростання популярності аналітиків даних. Вони займатимуться збором, обробкою, структуруванням даних для подальшого навчання штучного інтелекту.

аналітик даних

Інженери-робототехніки

Хоча в довгостроковій перспективі частина функцій інженерів-робототехніків може бути автоматизована за допомогою ШІ, на найближчі 10-15 років попит на кваліфікованих фахівців, які проєктують та обслуговують роботів, лише зростатиме. Це пов’язано з активним впровадженням роботизації у різних галузях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Новорічний стіл яки закуски та солодощі приготувати?

розробка роботів

Зображення: https://bizmag.com.ua/

Дизайнери інтерфейсів ШІ

Ефективна взаємодія людей та штучного інтелекту потребує залучення фахівців, які проєктуватимуть інтуїтивно зрозумілі для користувача інтерфейси. Це стосуватиметься як програм, так і фізичних пристроїв з ШІ.

Професії, популярність яких знизиться

Водії

Поширення безпілотних авто призведе до скорочення робочих місць професійних водіїв. Це стосуватиметься в першу чергу вантажних перевезень та таксі. Протягом 10-15 років автопарки компаній будуть поступово переходити на безпілотні транспортні засоби.

Моніторинг оператори

З розвитком технологій комп’ютерного зору дедалі більше функцій візуального моніторингу зможе виконувати штучний інтелект. Це стосується операторів відеоспостереження, моніторів якості на виробництвах тощо. Їх замінятимуть інтелектуальні камери та програми машинного навчання.

Оператори колл-центрів

Чат-боти на основі ШІ, які вміють вести природну бесіду та розпізнавати емоції співрозмовника, поступово замінюватимуть живих операторів колл-центрів. Це дозволить компаніям оптимізувати витрати та прискорити обробку запитів клієнтів.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: